Skocz do zawartości
Welus

Mam problem z uruchomieniem pc z rtx 3080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z uruchomieniem pc posiadam zasilacz od (be quiet 700w 80+ gold)
I rtx 3080 który działa na 100% podłączyłem go do pc i się nie uruchamia słychać zasilacz jak pstryka i cisza a jak wypnę rtxa i podłącze jakąś starą zastępczą kartę to wszystko działa i się włącza bez problemu. W pc mam takie rzeczy jak;
I5 10600kf
Chłodzenie Arctic liquid freezer II 360 argb
5x wentylator 120 argb
1x wentylator 160
Dysk SSD 500gb Samsung
Pamięć ram CORSAIR Vengeance RGB Pro 4x po 8gb
Płyta główna ATX MSI MPG Z490 GAMING PLUS.

Czym może być to spowodowane podłączam te dwa kable p8 z zasilacza bezpośrednio do karty 

Może źle to podłączyłem sam nie wiem jeśli ktoś coś wie to będę wdzięczny za sugestie z góry dziękuję.

IMG_20240527_091752.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na zwarcie w sekcji zasilania na PCB karty.

Trzeba zanieść kartę do serwisu i powiedzieć co się dzieje.

Dobry zasilacz się wyłączy przy zwarciu, ale jakiś kiepski po prostu się uszkodzi.

p.s... jak masz kogoś znajomego, kto zna się na serwisie elektroniki, to niech przemierzy omomierzem sekcję zasilania karty.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę graficzna podłącza się pod górne wtyczki pcie, Dolne p8/4 to chyba procesor. Podłączaj zgodnie z instrukcją i oznaczeniami na kablach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie się nad tym zastanawiałem, ale fotka jest niewyraźna i nie pokazuje wszystkich złącz. P8/P4 pasowałoby do zasilania CPU jak pisałeś i tutaj może leżeć problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to raczej nie będzie zasilacz, bo na 650W bronze mój 3080 wstawał na leciutko. Zweryfikuj czy wybrałeś dobre gniazda i dobre przewody, jeżeli tak to karta do sprawdzenia na innym kompie. To używkę kupiłeś czy jaka jest jej historia ? Jaki to model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...