Skocz do zawartości
crogi

PC odmowil posluszenstwa - uszkodzony zasilacz/plyta glowna?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

wyłączyłem wieczorem PC i rano go odpaliłem a tu takie coś. Podejrzewam uszkodzenie zasilacza albo płyty głównej. Choć zasilacz ma jakieś 2/3 miesiące - został wymieniony wraz z karta graficzna.

Ktos się spotkał z podobnym problem? Macie jakieś pomysły do zweryfikowania w czym tkwi problem?

Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na jakieś zwarcie, ale gdzie ?

Zacznij od wyjęcia karty grafiki i uruchomienia bez niej komputera. Poza tym podaj jakie masz tam podzespoły.  Jak problem dalej będzie występował, to trzeba będzie wyjąć zasilacz i uruchomić go samego na stole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fałszywy alarm. Po pracy przyjrzałem się wnętrzu i okazało się ze duży pin zasilający płytę główna nie był dociśnięty. Prawdopodobnie musiałem trącić mocniej pakę i kabel się poluzował.

Dzieki za zaangażowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, crogi napisał(a):

Fałszywy alarm. Po pracy przyjrzałem się wnętrzu i okazało się ze duży pin zasilający płytę główna nie był dociśnięty. Prawdopodobnie musiałem trącić mocniej pakę i kabel się poluzował.

Dzieki za zaangażowanie.

No to chociaż tyle dobrego. Swoją drogą, wymiana gratów była ale komp wygląda jak ze śmietnika. Weź go odczyść raz na ruski rok, od kurzu też się mogą jaja robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...