Skocz do zawartości
mikogth

7800X3D czy 7950X3D

Rekomendowane odpowiedzi

Jak lubisz robic 100 rzeczy na raz majac odpalone z tylu jakies gry to wez 7950 lepiej sie spisze, ja nie wiem wole np wziac 16 rdzeni i miec ta swiadomosc ze tak ma chodzic konsumencki komp niz dzielic sie na 2

 

Powiem ze nie narzekam i na 6 rdzeniach ale co ja tam robie - gram w jakas prehistoryczna gierke mam odpalone 3 okna, muzyke i przegladarke i jakos to 7600 ogarnia ale jakbym mu zarzucil jakis konkretny tytul z nowszych gier i jeszcze np OBSa to by tak nie ogarnial - pewnie byloby dlawionko

 

Jeden gosciu idac ta logiką wziął se threadrippera ale to juz gierki slabiej chodza, wiec nie polecam 🙂

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca nie wybiera się pod płytę tylko pod konkretne zastosowanie.

 

Za rogiem nowe CPU I zaraz okaże się że zakup 7950X 3D mija się z celem tym bardziej do gier.

 

GPU jakie będzie i reszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier wystarczy 7800, do pracy przyda się CPU z większą ilością rdzeni/wątków. I to sam musisz decyzję podjąć.

Obydwa procki mają 3D cache więc w grach są szybkie, ale 7950 będzie się bardziej grzał i brał więcej papu z gniazdka, a i schłodzenie go będzie pewnie trudniejsze w określonych scenariuszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...