Skocz do zawartości
kacper1

Komputer się włącza ale nie ma obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć potrzebuje pomocy od jakiegoś czasu komputer się włącza ale nie ma obrazu karta odpada bo patrzyłem 2 ram też bo patrzyłem 6 kości bios resetowalem patrzyłem baterie rozładowana nie jest pomocy bo nie mam już pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- ram 2 power mem2205s

 

- karta zotac GeForce GTX 1060 Amp

 

- zasilacz Hedy 600atx

 

- płyta Asus m4a87td/usb3 turbo v Evo

 

- procesor AMD phenom 2

Wiem że niektóre części są słabe i do wymiany a w szczególności zasilacz ale nie mam narazie pieniędzy na wymianę części wyrwałem tanio ten komputer służył ponad rok i niestety się popsuł, odrazu napisze że ani na płycie ani w zasilaczu kondensatory podpuchnięte nie są.

Edytowane przez kacper1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie podjąłeś kroki w celu diagnostyki, czy procedura startuje ?.

Zapoznałem się ze specyfikacją twojej płyty no niestety nie mam dobrych wieści, płyta z padającymi mostami i tak naprawdę to loteria który padł ( oczywiście nie musiał teraz paść ci most ) ale istnieje takie ryzyko.

Jak już nie będziesz miał pomysłów, ściągnij radiatory z tych mostów północ/południe i podgrzej sam rdzeń z wyczuciem ma parzyć ( podłączasz wtykę i sprawdzasz czy procedura ruszyła )


Oczywiście to jest metoda chałpnicza czego nie preferuję jedynie chcę pomóc bo jak Ci zestaw wstanie to dopuki nie wyłączysz go będzie Ci działał.

Pisałeś że nie masz kasy, stąd taka pomoc, oczywiście metoda do wypróbowania jak już wszystko sobie wykluczysz.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze Pana zrozumiałem to chodzi Panu o start systemu mianowicie zawsze jak włączałem komputer gdy włączył się system to na klawiaturze zapalała się dioda a teraz nawet jeśli pc stoi włączone 30 min to i tak dioda się nie zaświeci czyli system nie wstał.Jeszcze dodam że ten radiator z napisem asus pod procesorem się grzeje,komputer chwilę pochodzi wszystko jest zimne a on ciepły nie jest Gorący ale jak się dotknie to jest ciepły tak że po drugiej stronie płyty czuć ciepło.

Edytowane przez kacper1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem Pan, traktujmy się jak użytkownicy forum. On grzał się będzie jak to chipset bardziej mi chodzi o ten na dole radiator bez napisu asus, ściągnąć i podgrzać rdzeń. Mam kilka płyt takich na serwisie i wszędzie mosty do wymiany, ale tak się za to zabieram jak sójka za morze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak obrazu przy starcie to de facto może być wszystko.

Najlepiej byłoby podejść do kogoś ze sprawnym, podobnym PC i podmieniać podzespoły żeby eliminować usterkę. Na szybko obstawiałbym coś z płytą główną/procesorem/ramem, chociaż niewykluczone że i grafika tutaj jest problemem. Faktycznie, phenomy to już dziadki więc płyty główne do nich to już zupelna loteria jest. Niektóre, co lepsze konstrukcje a zadbane będą chodzić ale ta Twoja to jak @P3ch napisał jest padaka. Podobnie zasilacz, nie wykluczałbym też jego z równania bo Twój gtx potrzebuje dodatkowego prądu z wtyczki 8pin żeby wstać, a jak zasilacz jest kiepski to może tego potrzebnego na rozruch prądu nie dawać i karta nie wstaje. 

Dlatego do kumpla, i sprawdzić: kartę, ram i jak się da procesor (ale to będzie trudniej, bo proc stary i mobo trudno osiągalne do niego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałem ten rdzeń i nic to nie dało dalej to samo,a co to tego,że to może byc karta to raczej bym to wykluczał bo patrzyłem na tej 1060 nie działa patrzyłem na starej która u mnie leży 550 ti i to samo, zasilacz patrzyłem kondensatory podpuchnięte nie są testowałem 6 kości ram i też nic jedyne czego nie wymieniałem no to zasilacz ale go otwierałem i tak jak pisałem kondensatory spuchnięte nie są, płyta główna i procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś przecież najpierw wszystko przetestować potem wziąć się za grzanie rdzeni  🙂 rozumiem że jeśli masz 6 kości pamięci to 5 wyciągnięte i próbujesz uruchomić płytę na razie na jednej kości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz miernik/multimetr do pomiarów napięcia?? Sprawdź napięcia na wyjściu z zasilacza po wystartowaniu(zolty z czarnym 12V, czerwony z czarnym 5V, pomaranczowy z czarnym 3.3V). Ot z grubsza zasilacz wyeliminowany. Wszystkie wentylatory startują przy uruchomieniu??

4.jpg

Edytowane przez A_macholl
dodanie zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zbyt niskie napięcie linii 12V to tak, powodem może być zasilacz. Poza tym  zasilacz HEDY jest mierny. Jak już się zdecydujesz na zakup zasilacza, to celuj w minimum 650W w brązie lub lepiej, żeby chociaż miał podstawową certyfikację 80+. Może być np. taki powystawowy, markowy: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-antec-hcg650-650-w-15312286621

Dla czego powystawowy ? No bo pisałeś, że masz skromne fundusze, a powystawowe są z reguły mało używane 🙂

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, karro napisał(a):

11.47 o ile prawdziwe to za mało

Tolerancja jest 12V+-5% czyli  11.4 - 12.6V. Nawet jakby było około 11V to powinno wszystko ruszyć, no chyba że przy starcie spada do 9V. Sprawdz czy przy rozruchu nie ma skoku w dół napięcia( jak masz słaby miernik to może tego nie złapać). Poczekałbym z tym zasilaczem, bo jak masz mały budżet to lepiej to posprawdzać dokładnie, zanim kupisz coś bez sensu 🙂   Jakbyś miał skąd ogarnąć termowizję(np. znajomy fanatyk) to można łatwo na własne oczy przekonać się gdzie się coś dzieje, a gdzie nie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, A_macholl napisał(a):

Nawet jakby było około 11V to powinno wszystko ruszyć,

No nie nawet przy 11.6 potrafi resetować pc  a czy to zasilacz to trzeba i tak podmienić by to sprawdzić

Po za tym phenom i HEDY?Poważnie to nie zasiacz? xD

Ten zasiacz z racji czasu zostal przemielony 3x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, karro napisał(a):

No nie nawet przy 11.6 potrafi resetować pc  a czy to zasilacz to trzeba i tak podmienić by to sprawdzić

Może być niestabilny przy skokach obciążenia, ale wystartuje. Jeżeli w przedziale czasu nie spada poniżej 11V to nie będzie zasilacz, no ale tu trzeba mieć dobry miernik lub oscyloskop, żeby to sprawdzić na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego śmiejesz się z kolegi jeśli chodzi o oscyloskop, bardzo poprawna odpowiedź, oscyloskop nawet cyfrowy zbada taki zasilacz bardzo dobre i coś nie coś było by można więcej o nim powiedzieć.

Co do napięcia 11.47V aż takiej tragedii nie ma powinien zestaw wstać, co do stabilności pod obciążeniem to różnie może być.

Ja dalej obstawiam most jeśli kartę graficzną i procesor ma sprawny.

Może miał byś na chwilę od kogo pożyczyć lub ewentualnie sobie zakupić na przyszłość

https://allegro.pl/oferta/karta-diagnostyczna-post-dla-pc-pt18-15702456994

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszysz mnie bo zasilacz hedy jest wartosci 1zl a ty wyskakujesz z osyloskopem ktory kosztuje bardzo duzo

Jeszcze nie tlumaczac co ma z nim zrobić

To moze mu napisz jak ma dostać na marsa nie ,mowiac nic

Zwykle filozofy jesteście

Karte podmnienił a jak jest  "most" to mu ten tester g da ktory polecasz bo nic pokaże wiec po co mu ten tester

 

Godzinę temu, P3ch napisał(a):

Co do napięcia 11.47V aż takiej tragedii nie ma powinien zestaw wstać,

a o oscyloskopie to ty slyszaleś na wiki

Nie ma to zadnego znaczenia czy to zasilacz,przy 11.47 nawet w obciazeniu trzeba wymienić

Edytowane przez karro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne jest to, że sprzętowi z czarnej listy dajesz jakąkolwiek wartość 😄 

Niemniej bez porządnego przemaglowania podzespołów na działającej platformie nic się tutaj nie wskóra. Mierzenie zasilacza, gniazd etc jest bezcelowe, bo problemem może być jeden kondensator na mobo, który i tak zablokuje rozruch całej reszty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niegdyś zasilacz z czarnej listy od whitenergy 400 W. Ogólnie przestrzegam przed kupowaniem takich zasilaczy, u mnie potrafiło zresetować komputer w losowych momentach obciążenia np. po minucie grania w ETS2. Wystarczyła wymiana na używany lecz markowy zasilacz SilentiumPC Vero l2 500 W. Niby używany, niby nie polecany, lecz 100 razy lepszy od szrotów z czarnej listy. Dużo cichszy i przede wszystkim komputer już nie resetował się w losowych momentach gry. A ten whitenergy to był całkiem nowy zasilacz a co dopiero może wyprawiać taki stary. Tak że zainwestuj w tani, ale markowy zasilacz choćby nie był to główny problem, bo to strach tego używać.

Edytowane przez Pzgr. 39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się zgadza, dlatego jest z nimi loteriada. Trafisz na bombę lub nie. Generalnie też w swoim życiu miałem kilka tykających bomb w swoich kompach, człowiek młody, nieogarnięty to wciskali mu jakies take me albo inne feele 1 😄 niemniej zwykle jak się coś działo z kompem to wypadał zasilacz. Losowe resety, bsody, wywalanie partycji (!) w systemie. A propos tego ostatniego, historia jak z horroru. Nowy komp, Athlon X2 4000, 512mb ddr, 5700LE, 500gb sata 1 od WD. Co postawiłem system, po dwóch - trzech dniach wyyeb windozy (najpierw XP, później nawet hastalavistę próbowałem) lub jednej z partycji. Dysk przeskanowany, odbudowywany, nowe partycje tworzone. Serwis i ja rozkładamy ręce. W końcu coś mnie podkusiło żeby podmienić zasilacz, bo przy tych problemach z dyskiem miałem też losowe restarty kompa - ja wtedy 19 latek raczej nie pododawałem 2+2 😕 za mało doświadczenia miałem. Oczywiście okazało się że włożony przez rzeszowski, skądinąd fajny sklep, którego reklamy tutaj robił nie będę - Modecom Feel 2 - był tak niestabilny że potafił wysypać tablicę alokacji partycji podczas pracy dysku 😕 jakie tam prądy leciały ciul wie - ale włożyłem wtedy jakiś model Corsaira 500W i skończyły się problemy z dyskiem, z resetami, komp pracował 5 lat bez awarii a na bazie tego zasilacza leciał tam i HD4870 i 8800GT i GTX460, o kilka Phenomach nie wspomnę 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qrdello napisał(a):

Śmieszne jest to, że sprzętowi z czarnej listy dajesz jakąkolwiek wartość 😄 

 

 

Masz dziwne poczucie  humoru wtedy .nie ma to żadnego znaczenia że rzuciłem 1zl bo on jest pewnie na necie za 30.zasilacz jest niesprawny i nie jest ważne czy to pierwotna czy wtórna usterka.smieszne jest ten oscyloskop .Ogólnie jak to phenom2 to bym temu sprzętowi dal odejść chyba że to retro sprzet.choc podejrzewam że nie jak z 1060tka bo to żaden support na stare gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to widzisz , ty jesteś KOZAK i masz taką wiedzę jaki post twój jest więc co po mnie w tym wątku : )). Ale chętnie bedę obserwował czy będziesz naprawiał czy wymieniał : )) bo to dwie różne klasy ludzi.

Największa twoja mądrość można wywnioskować, po co komu karta post potrzebna w diagnozie takiej usterki za 20 zł, a co do ceny oscyloskopu " nawet " cyfrowego cena równa się 20 zł, ten co fakt jest DIY https://pl.aliexpress.com/item/1005006334630354.html?src=google ale po za pomiarami podstawowymi można dodatkowo obczaić przebiegi na kwarcach 😉 ale przecież ty wiesz lepiej od wszystkich.

Co do koropetycji z obsługi oscyloskopu, odsyłam do lektury która jest dostępna w sieci na każdym kroku a jak się pofatygujesz na YT to i filmików się naogladasz ale pewnie ty byś chciał na gotowo nie ?? . Nie dla psa kiełba 😉

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie naprawiał bym zasilacza ale jeśli działa to do takiego am3 wystarczy a właściciel wątku napisał ze floty nie ma, więc za niecałe 50 zł chociaż bym go zdiagnozował 😉 dla samej ciekawości.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...