Skocz do zawartości
kamilq89

Komputer do 5tys.zł ocena/poprawki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Chciałbym złożyć jednostkę tak do 5k zł głównie do gier zarówno nowych jak i starszych, przeglądając propozycje Liptona, to forum i jeszcze jedno wybrałem takie podzespoły:

 

CPU: AMD Ryzen 5 7500F TRAY (710zl) (lub Ryzen 5 7600(810zl), tylko nie wiem czy warto dopłacić, chociaż na mój rozum może warto mieć grafikę zintegrowaną jakby coś działo się z tą właściwą) 

 

GPU: PowerColor Radeon RX 7800 XT Hellhound (2180zl)

 

Obudowa: ENDORFY Arx 700 Air (430zł)

 

Zasilacz: ADATA ATX 750W/KYBER750G (350 zł)

 

Płyta główna: ASRock B650M-HDV M.2 (475 zł)

 

Chłodzenie CPU: ARCTIC Freezer 36 (130zl) 

 

RAM: Lexar 32GB (2x16GB) 6000MHz CL32 Ares Gaming (480zl)

 

HDD: WD 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Blue SN580 (300zl)

 

Cena za ten zestaw to ok. 5050 zł

 

Nie wrzucam linku do koszyka bo najkorzystniej wychodzi kupować różne elementy w różnych sklepach.

 

Ostatni komputer stacjonarny miałem wiele lat temu i nie jestem na czasie z przeprowadzaniem OC, UV i innych ale jeżeli nie będzie to zbyt skomplikowane to myślę że po obejrzeniu/przeczytaniu poradników jakoś poradzę.

Jednostkę złożę sam, jakieś 2 lata temu złożyłem rodzicom tani komputer do 2k co prawda, ale jak do tej pory wszystko działa dobrze także myślę że z takim też sobie poradzę.

 

Czy taki zestaw ma sens i wszystko będzie fajnie śmigać? Temperatury będą w porządku? Ewentualnie co zmienić żeby lepiej to działało? Może da się zmienić jakieś elementy na trochę tańsze a równie dobre lub niewiele gorsze? Może obudowę trochę tańszą ale z dobrą wentylacją i wiatrakami? 

Nie jestem fanem ani Nvidii ani AMD jeżeli chodzi o GPU, wybrałem ten model ze względu na to że jest często polecany i znalazłem ofertę na polecaną wersję hellhound za niecałe 2200 z dostawą, ale jestem otwarty na inne propozycje.

 

Na pewno nie chcę żadnych elementów z RGB, ewentualnie takie w których RGB można nie podłączać lub wyłączyć. Chociaż najbardziej odpowiada mi czerń.

 

Czy możecie też doradzić jakiś monitor tak do 2tys. (jakby znalazł się jakiś bliżej 1,5k to w ogóle byłoby super) optymalny pod tego rodzaju jednostkę? Co do rozmiaru myślałem o 27" ale nie skreślam większych, biurko będzie miało 60cm głębokości. Nie mam preferencji jeżeli chodzi o rozdzielczości bo tak jak pisałem, dawno nie miałem komputera stacjonarnego i nie bardzo wiem jakie są różnice. Po prostu zależy mi na dobrym obrazie który nie będzie mi bardzo męczył oczu.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...