Skocz do zawartości
nushi

Budżetowy zestaw z 7800X3D do gier

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.x-kom.pl/lista/2wgeuhax9 


Grafika na ten moment rx 6650 xt, z perspektywą zmiany może na jakiegoś rtx 5060 czy inne 7800xt.
Zestawu raczej przez kolejne lata nie będę rozbudowywał, poza może kolejną wymianą grafiki za te 3/4 lata.
Ma to sens czy płyta i chłodzenie nie dadzą rady?
Zasilacz z myślą o promocji 20euro na steam 🙃 
Mam monitor 2k 144hz + drugi fhd 60hz jakby to coś zmieniało 😄 
Początkowo miałem czekać na premiery X3D 8000, ale premiery procesorów bez cache mnie trochę rozczarowały, przynajmniej cenowo. A obecny i5 9400f trochę zaczyna przymulać.

Edytowane przez nushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten zestaw ma sens. Ewentualnie możesz zmienić chłodzenie na jakieś wodne, ale to które jest powinno dać radę bez problemu, sam je mam. Ogólnie robione po taniości, ale wydajne i wentylator fluctus jest fajny. Moim zdaniem warto kupić wersję z dwoma wentylatorami, bo koszt fluctus 120 to 50 zł a kupując fere z dwoma wentylami wychodzi dopłata 25 zł i jeden możesz sobie zamontować gdzie chcesz, nie koniecznie na chłodzeniu. Sam tak zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pzgr. 39 napisał:

Oczywiście ten zestaw ma sens. Ewentualnie możesz zmienić chłodzenie na jakieś wodne, ale to które jest powinno dać radę bez problemu, sam je mam. Ogólnie robione po taniości, ale wydajne i wentylator fluctus jest fajny. Moim zdaniem warto kupić wersję z dwoma wentylatorami, bo koszt fluctus 120 to 50 zł a kupując fere z dwoma wentylami wychodzi dopłata 25 zł i jeden możesz sobie zamontować gdzie chcesz, nie koniecznie na chłodzeniu. Sam tak zrobiłem.

w sumie nienajgorszy pomysł, tylko gdzie go wrzucić? na górę budy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej dał na przód. Zajrzałem też do pudła z mojej Fery, bo pomyślałem, że prawdopodobnie może nie być śrubek montażowych. I faktycznie śrubek nie ma więc jak chcesz ten wentylator zamontować do obudowy to pasowałoby je dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dikson napisał:

Fera do 7800X 3D to lekkie przegięcie, tak samo jak pakowanie tego proca na najtańsze budżetowe MOBO.

Obudowa też nie lepsza.

https://proline.pl/koszyk/ad81a827

300 zł drożej ale z wydajnym AIO 240, z lepszą płytą, pewniejszym zasilaczem i dużo lepiej wykonaną obudową Phanteksa.

Szczerze nie jestem fanem aio, wole bardziej "bezobsługowe" ac, a do tej budy phanteksa trzeba by doliczyć jeszcze wentyle na front bo ma tylko jeden, więc wyszłoby ze 400zł więcej, a chciałbym nieco przyoszczędzić. Plus zakładałem jednak, że ten 7800 + jakiś uv nie powinien chyba zbyt wiele wymagać do chłodzenia?

Edytowane przez nushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dikson napisał:

Dajesz dwa https://proline.pl/wentylator-arctic-p12-pwm-pst-czarny-120mm-p1298594

Dobre AiO jest bezobsługowe, nic się z tym nie robi.

Tamta buda to tandeta i aż szkoda do tego takie graty pakować.

Czemu tandeta? Nie potrzebuję grubej blachy ani żadnych udziwnień, kieszeni, chowania kabli itd, bo sobie z tym poradzę, a i tak będzie lepsza niż moja dotychczasowa buda. A te 4 wentylatory PWM wydają mi się super dealem jak za taką cenę, właściwie blacha jest gratis 🤔


A co do chłodzenia w sumie dość tanio można dostać Thermalright Peerless Assassin 120 i chyba na niego padnie, bo tanie AiO mnie nie przekonuje, a drogie nie przekonuje mnie ceną. Całość i tak będzie dużo wydajniejsza niż to co mam. Nie kupuję tego do końca życia, za góra 5 lat i tak pewnie wymienię całość. Stąd chce zaoszczędzić gdzie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...