Skocz do zawartości
ZachariaszPL

Jaką kartę wybrać? RTX 4080 Super czy RX 7900 XTX?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić kartę graficzną, ale zastanawiam się jaką wybrać. Różnica w cenie między 4080S a 7900XTX to jedynie złotówka (AMP Airo vs Nitro+) Gram w różne gry, ale zależy mi na jak największej ilości FPS + streaming na tej samej jednostce. Przyszedł czas na wymianę karty i nie korzystam w zasadzie z RT albo praktycznie wcale. Jedynie może w grach singleplayer a gram 90% czasu w multi. 

7950X3D + 64 GB 6000 MHz + 1200W zasilacz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo to są zbliżone karty, 7900 XTX ciągnie więcej prądu, jest też cieplejszy.

 

Przy takiej kwocie szedłbym w zielonych, dobre modele 4080S można dostać poniżej 5K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dikson napisał(a):

Wydajnościowo to są zbliżone karty, 7900 XTX ciągnie więcej prądu, jest też cieplejszy.

 

Przy takiej kwocie szedłbym w zielonych, dobre modele 4080S można dostać poniżej 5K.

No ja bym planował brać Zotaca Extreme Airo. Jednak nie wiem czy nie pójść w więcej pamięci bo jak pisałem RT w zasadzie w ogóle bym nie włączał. Prąd to żaden wyznacznik dla mnie bo jeśli kupuję topke to liczę się z tym, że to ciągnie prądu. Jedynie najważniejsza jest dla mnie wydajność czysta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...