Skocz do zawartości
Pigula

Dyski Serial ATA a płyta główna oraz który kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam płytę główną ASUSA CUSL2-C i pytanie czy podłącze do niej dysk SATA razem ze starszym dyskiem IDE (IBM 30GB), lub sam SATA .

Czym to się różni od zwykłego ATA, czy IDE?

 

Po drugie: który z tych dysków radzilibyście kupić....

...Samsung 120GB 7200 SP1203N 8MB

Seagate Barrac. lub właśnie SATA - 120GB 7200 8MB

WD Caviar WD1200JB (120 GB, 8 MB cache)

 

Pod UWAGĄ oczywiście szybkość, ale także odgłosy wychodzące ze środka :D , grzejność (opcja chłodzenie), trwałość dysku, i ogólne plusy i minusy.

 

Jeszcze jedno: chcialbym wiedziec jak długo te dyski trzeba formatowac, bo ja teraz mam dysk 30 gb ibm, a moj brat 40 gb Seagate'a i jego dysk (pomijajac ze jest wiekszy) formatuje sie ze 3, 4 razy dłużej.

 

dzieki , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam płytę główną ASUSA CUSL2-C i pytanie czy podłącze do niej dysk SATA razem ze starszym dyskiem IDE (IBM 30GB), lub sam SATA .

Czym to się różni od zwykłego ATA, czy IDE?

 

Po drugie: który z tych dysków radzilibyście kupić....

...Samsung 120GB 7200 SP1203N  8MB

  Seagate Barrac. lub właśnie SATA - 120GB 7200 8MB

  WD Caviar WD1200JB (120 GB, 8 MB cache)

 

Pod UWAGĄ oczywiście szybkość, ale także odgłosy wychodzące ze środka  :D , grzejność (opcja chłodzenie), trwałość dysku, i ogólne plusy i minusy.

 

Jeszcze jedno: chcialbym wiedziec jak długo te dyski trzeba formatowac, bo ja teraz mam dysk 30 gb ibm, a moj brat 40 gb Seagate'a i jego dysk (pomijajac ze jest wiekszy) formatuje sie ze 3, 4 razy dłużej.

 

dzieki , pozdrawiam

Podłączyłem dziś do swojego kompa Seagate Barracuda 80 GB SATA

 

Dysk naprawdę bardzo cichy, bardzo się grzeje - o innych wymienionych dyskach nic nie wiem

 

Formatuje się bardzo szybko, robiłem to spod WinXP > 10 min

 

Tanio można je kupić na www.proline.pl

 

Ta płyta ma kontroler SATA? Jak chcesz go podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam płytę główną ASUSA CUSL2-C i pytanie czy podłącze do niej dysk SATA razem ze starszym dyskiem IDE (IBM 30GB), lub sam SATA .

Czym to się różni od zwykłego ATA, czy IDE?

 

Po drugie: który z tych dysków radzilibyście kupić....

...Samsung 120GB 7200 SP1203N  8MB

  Seagate Barrac. lub właśnie SATA - 120GB 7200 8MB

  WD Caviar WD1200JB (120 GB, 8 MB cache)

 

Pod UWAGĄ oczywiście szybkość, ale także odgłosy wychodzące ze środka  :D , grzejność (opcja chłodzenie), trwałość dysku, i ogólne plusy i minusy.

 

Jeszcze jedno: chcialbym wiedziec jak długo te dyski trzeba formatowac, bo ja teraz mam dysk 30 gb ibm, a moj brat 40 gb Seagate'a i jego dysk (pomijajac ze jest wiekszy) formatuje sie ze 3, 4 razy dłużej.

 

dzieki , pozdrawiam

Nie podłączysz bo płyta owa nie ma kontrolera SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1.Twoja płyta nie posiada złącza serial ATA więc problem z dyskami masz z głowy. Jeśli twój komp nie jest w sieci(100Mb), nie jest serwerem(ftp,www,itp) to 8MB keszu jest ci zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, poczytalem instrukcje i sie popytalem , wiec moja plyta Sata nei obsluguje, ale kupilem WD Caviara 1200JB 8mb i jest to bardzo szybki dysk, na miare moich oczekiwań

Narazie mam siec 10 mbit, ale niedlugo bedzie ona 100mbitowa wiec 8 mb cache moze sie przyda jak piszesz

 

dysk sie grzeje w miare mocna, ale mam gwarancje 3 lata wiec sie nie martwie , lecz jakies chlodzenie w pozniejszym czasie chcialbym mu zalozyc, i mam pytanie co jest dobre , i nie drogie, co polecacie

 

dzieki za odpowiedzi wszzystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pffff... im szybszy to nie znaczy ze lepszy :)... ja mam baracude 5 80gb i jest looz nie wymienie go narazie na zaden inny... 8mb cashe mi sie nie przyda jak na razie to po co mam to miec. jak bede zmienial twardziela to odrazu sata i 8mb casha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sojer mnie chodzilo o pojemnosc tez o szybkosc, a te dyski sata to tylko jeszcze wieksza przepustowosc a nie transfer wiec nie ma co placic za nic.

ja teraz w klasie ata 5 / 100mb 7200rpm mam najszybszy dysk jaki wyprodukowano i jesli sie nie zepsuje posluzy mi znow jakies 4 - 5 lat spokojnie. na nowych plytach beda kontrolery i ata i sata wiec nie mam sie czego bac

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz... tobie nie jest to potrzebne ale mojej mamie tak. im szybszy transfer tym szybciej film obrobi (moja mama sklada filmy) ale jak testowalem moj twardy na sisoftsandrze to tylko dyski sata i z raidem wygrywaly z moja baracuda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sisoftsandra to program do testowania kompa. a zeby sprawdzic ile sie przegrywa to bym musial sciagac z cd a nei chce mi sie :). a podejrzewam ze bedzie sie kopiowal kolo minuty gora 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...