Skocz do zawartości
-Yamroz-

Jezus Maryja - CD-R nawala

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec zaczne od poczatku. Sciagam z netu filmy(oczywiscie amatorskie nie objete prawami autorskimi :wink: ) i wypalam je na plytach. Jest tak ze wszystkie wypalaly sie dobrze (mam nagryware lg 52/24/52, plyty TDK metallic 700MB sprzedawane na patykach po 50 szt) i w koncu wylaczylem werfikacje w NERO. Teraz zobaczylem ze caly ostatni album (ok 40 filmow) jest problematyczny. Plyty totalnie nie porysowane, ani bez zadnych uszkodzen mechanicznym zacinaja sie. I wszystkich w podobnym momencie (tak kolo 3/4 dlugosci filmu), nie mozna odczytac (Vplayer sie stopuje, nie mozna skopiowac na dysk). Jestem troche <span style="color:red;">[ciach!]</span>a zalamany, bo 40 filmow to troche czasu... A tu taki zonk wyskoczyl. teraz jak wlaczam weryfikacje to sie pieprzy i pisze ze file inaccesible (czy jakos tak). Tak jest z 2 na 3 wypalane plyty. O co <span style="color:red;">[ciach!]</span>a chodzi? Nagrywarka sie spieprzyla czy co? Ma troche ponad rok i naprawde niewiele pracy bo nie wypalam czesto... DVD Lg tak samo nie moze odczytac plytek. A ponoc LG (w testach tak bylo) ma jedna z lepszych korekcji (tylko Teac mial lepsza - wsrod nagrywarek). Chcialem sprobowac ze zmniejszonymi obrotami to odczytac ale nie wiem jak sie je zmniejsza (me lame nie wie:p)

 

BTW probowalem odzyskac Bulletproofcopy ale w miejscach gdzie sie zarywalo sa negatywy (czytaj obraz czarny tylko kontury przedmiotow/postaci). Teraz probuje CD data rescue (wyglada na profesjonalniejszy ale straaaaaaaaaasznie dlugo to trwa wiec wyniki jutro dopiero:/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcialo mi sie sprawdzac tych filmow: wczesniej dzialalo a ze moj mechanizm to: 1. obejrzec film na HDD zeby zobaczyc czy sa dobre 2. burn and forget:).

gwarancji juz ni ma wiec kurde nigdy w zyciu nie kupie LG, teraz albo teac albo LiteOn... (chociaz podobno asus tez dobry:/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG od czasu gdy wprowadziło 52x speed zaczęło robić O.S.T.R.y szmelc. Mój kupel miał CDeka 52x i jak zmienił na DVD 16/48x wszelkie świsty, przywieszki i inne anomalie zniknęły. Z resztą ja jestem posiadaczem 3-ech totalnie rozwalonych napędów CD-ROM LG, rozwalonej nagrywarki 12/8 (chociaż jest to do nareperowania) i ledwo żyjącego CDeka 52x u brata. Kupiłem LiteOn CD-RW 48x/24/48 i mimo strasznego hałasu jaki wywołuje ta wypalara jestem zadowolony, choć wiem, że to też sprzęt nienajwyższych lotów. Zdecydowanie polecam TEAC i TDK. Naprawdę dobre i sprawdzone napędy optyczne. Cóż... LG jest czymś w rodzaju ładnej reklamówki z kiepskimi rączkami. Niby dobrze wypada w testach, ale jak tylko trafi w ręce zwykłych użytkowników już się sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo

Ja zauwazylem ze moja nagrywara ostatno bardzo zwolnila

Nagrywa teraz kazda płytke z predkoscia x8 (sprawdzalem tez Nero CdSpeed i od poczatku do konca testu jest x8 , a odczyt od x12 do x15)

 

Mam jeszcze rok gwaramcji

Oddac ja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lumperator polecasz tdk ale przecież tdk to liteon tylko z ladniejszym panelem przednim heheheh ;))lumperator polecasz tdk ale przecież tdk to liteon tylko z ladniejszym panelem przednim heheheh ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...