Skocz do zawartości
Moszna_Brothers

dobry monitor 19'' do zabawy i do pracy......???

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli potrzebujeszz monit do autocada to potrzebujesz

1. wysoka rozdzielczosc

2 plaski kineskop

 

to drugie ma juz chyba kazdy sensowny monitor. To pierwsze to wazna sprawa. Powinienes kupic monitor ktory wyciaga minimum 1920x1440. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny jesli bedziesz pracowal w 1600x1200 to odswiezanie bedzie na poziomie 85-100hz co gwarantuje niemeczenie wzroku. A chyba o to chodzi.

 

Jesli chodzi o firme to zaden lg i hyundaii. to sa tanie slabiutkie monitorki. Szczegolnie teraz. Starsze modele byly ok. Polcam samsunga, iiyame, eizo, ctx, sony, philips, miro, mag. To sa firmy do ktorych mam zaufanie. Chociaz zawsze moze zdarzyc sie walniety model, egzepmlarz, seria.

 

Samsung 959 NF -1400zl

Iiyama HM903DY-1700zl.

 

Niestety na dobry monitor 19' calowy trzeba wydac okolo 1300-1400zl na 17' calowy 750-1000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie LG bo np 915FT PLU 19cali ma nastepujace parametry 640-480- 200hz / 1280-720-120hz / 1024-768-120hz / 1280-768-120hz / 1280-960--100hz / 1360-768-120hz / 1600-1024-85hz no i 1600-1200-75hz(toroszke mało ale nikt nie robi nic na kompie przy 1600-1200 bo by lupy potrzebowal no chyba ze 21cali monitorek) Kolorki super ostrosc terz a jak go gdzies kupisz to ok 1500zl nówka.albo wiecej.Mi nic wiecej do szczescia nie trzeba No chyba ze jakąś plazmowe 30-40cali za 30tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję na 19" w 1600. I jakoś jest ok bez lupy, przynajmniej widać co się robi. A LG są kijowe. Porównywałem przy kupnie właśnie m.in. z iiyamą. Iiyama jest 2 klasy wyżej co do kolorów, ostrości i jakości. Opłaca się dopłacić te 200 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak napisal @paranoik. Lg sa szajsowate. Miedzy innymi dlatego ze masz maxa 1600x1200 widzisz wszystko rozmazane i potrzeba lupy. Dobry monitor w polaczeniu z dobra grafika daje obraz ostry jak zyletka. Poza tym 75Hz to troche za malo do pracy. Minium 85Hz. I nie wiem czy widziales kiedys autocada ale jesli tak to powinienes wiedziec dlaczego potrzebne sa tam wysokie rozdzielczosci.

Ja mam 17' i pracuje w 1280x1024 przy odswiezaniu 94hz. I nie uwazam ze obraz jest rozmazany czy male literki. Chodzi ok. jest ostry i wyrazny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może używanego Eizo? Są fajne 21" na Allegro :twisted:

Otoz to!!! :D

Zadne pascie typu Beline, Philips i.t.p nie dorownaja jakosci obrazu oraz geometrii Eizo. Eizo rzadzi :D

Zgadzam się z tym, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem EIZO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może używanego Eizo? Są fajne 21" na Allegro :twisted:

Otoz to!!! :D

Zadne pascie typu Beline, Philips i.t.p nie dorownaja jakosci obrazu oraz geometrii Eizo. Eizo rzadzi :D

ehheeh

 

jak nowe lub 1-,2 letnie , ale nie przedpotopowy jakis model z wyleniałem kineskopem

 

ps.miałem ezio 766 przez tydzien w domu - i nie powiem - monitor na poziomie ale ja + paru kumpli nie doszukalismy sie zadnych rewelacji w nim w stsosunku do np. samsunga 959 ,philipsa 109p4

a za tę kasę to juz wogóle pomyłka (ponad 3kawałki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Pracowalem w kilku sklepach komputerowych. Hyundaie i LG kupuje tzw "trzoda chlewna" tak ich nazywamy. Ci co nie maja pojecia o sprzecie. Kupuja patrzac na parametry i mimo iz sa dosc dobre to producent monitora nigdy nie wybil sie ponad przecietna. Taki sprzet jest tak samo dobry jak promocja w aldi, mediamarkt czy makro

 

Eizo jest ok. Tylko trzeba uwazac z uzywkami. Wszystkie uzywki sa kupowane za granica jako uszkodzone i tutaj naprawiane. Wiec... strach sie bac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli potrzebujeszz monit do autocada to potrzebujesz 

1. wysoka rozdzielczosc 

2 plaski kineskop 

 

to drugie ma juz chyba kazdy sensowny monitor. To pierwsze to wazna sprawa. Powinienes kupic monitor ktory wyciaga minimum 1920x1440. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny jesli bedziesz pracowal w 1600x1200 to odswiezanie bedzie na poziomie 85-100hz co gwarantuje niemeczenie wzroku. A chyba o to chodzi. 

 

Jesli chodzi o firme to zaden lg i hyundaii. to sa tanie slabiutkie monitorki. Szczegolnie teraz. Starsze modele byly ok. Polcam samsunga, iiyame, eizo, ctx, sony, philips, miro, mag. To sa firmy do ktorych mam zaufanie. Chociaz zawsze moze zdarzyc sie walniety model, egzepmlarz, seria. 

 

O to właśnie chodzi :)

Dzieki

 

Samsung 959 NF -1400zl 

Iiyama HM903DY-1700zl.

 

Niestety na dobry monitor 19' calowy trzeba wydac okolo 1300-1400zl na 17' calowy 750-1000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może używanego Eizo? Są fajne 21" na Allegro :twisted:

Otoz to!!! :D

Zadne pascie typu Beline, Philips i.t.p nie dorownaja jakosci obrazu oraz geometrii Eizo. Eizo rzadzi :D

Zgadzam się z tym, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem EIZO.

A ja od kilku dni mam Flexscana F56 - monitor stary, ale jary. Obraz żyleta przy 1280x1024 80Hz. Póki co nie zamierzam zmieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...