Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Samoreset przy wyższym napięciu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - na tym forum jestem nowy :) i zanim dalaszą część postu nabazgrolę to chciałbym się ze wszystkimi przywitać :)

 

Więc opiszę cóż się dzieje tekiego - otóż mój proc się dziwnie kręci - wymaga b. wysokich napięć ale nie wydziela tak dużo ciepła jak te z serii JUIHB.... jak dam napięcie większe niż 2.15V to mi się po paru/parudziesięciu minutach komp resetuje....i nie wiem co jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: Zapomniałem - temp jest 36C w stresie - jak dłużej tak pochodzi to woda się grzeje i skutkiem czego temp idzie w górę - to nie jest sprawa Biosu - powyłączałem te wszystkie syfki które podobno mają pomagać :lol: a tylko utrudniają. Mi się jednak wydaje że mam dziwnego procka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki na płytach z reguły kłamią. Trzeba właściwie dodać określoną ilość stopni, aby skompensować błąd. Ja na swoim shuttlu musiałem dodać 15 stopni. Przypuśćmy te twoje 36stopni + np. 15 stopni kompensacji no i masz już 51 stopni. Podejrzewam jednak, że musisz dodać więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem czujniki sąspoko - jak włączam kompa to na początku(pierwsze 40sek) temp jest taka sama jak wody w obiegu. Ale o czujnikach wiem że są czasami kłamczuchy - miałem Epoxa 8RDA+ i tam musiałem dodać 8C ale tutaj wydaje się że jest ok. W Epoxie po za tym czujniczek pod procem nie stykał się z procem i był od niego oddalony ok jakieś 2-3mm a teraz w mojej aktualnej płycie się styka ze spodem proca. Jeśli już to bym podejrzewał zasilacz - mam ModeCom'a 350W ale też mi się nie wydaje by to było to... może coś dziwnego jest z płytą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehhhe własnie to miałem powiedzieć 36 stopni to ja mam przy lekkim obciązeniu kompa czyli coś pomiedzy idle a load ale napięcie to 1,85 V wiec w pewnym stopniu jest mozliwe ze tyle ma bo nie napisał ze to przy starcie ale on ma proca na <2 V!! a to już niemozliwe 8O albo skopany czujnik i stad te temperatura. co do restetów stawiam na zasiłke u mnie na 300W proc wstaje na +2600 i zaraz pózniej reset?(synchro z pamieciami) stabilnie na +2400(2050mhz) na 1,85 niestety nie mam nikogo znajomego blisko gdzie móglbym sprawdzić mocniejszy zasilacz.

jesli masz na procku <2V to obciązenie zasiłki już jest niezłe. skoro proc ci wstaje i chodzi przez kilkadziesiąt minut to wydaje mi sie że jest ok . poprostu p[rzy wiekszym obciązeniu brakuje mocy wiec stawiam na zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe że to jednak zasilacz - gdzieś w Necie widziałam wzorek pozwalający obkliczyć moc pobieraną prze podkręconego procka - poszukam jeszcze i zapodam. Moja zasiłka to jest coś jak szftec 360W(moj ma o 10W mniej). Z temperaturą to jestm pewien że wskazania są właściwe (błąd 1-2C) Chciałbym podkreślić że temp wody w obiegu to 20C a na procu 36C - to jest 16C różnicy! To dość dużo (fakt że na słabszych ustawieniach 10.5x187 vCore=1.75V ta różnica to 3-5C ). To chyba oznacza że bardziej nie wykręcę proca....szkoda

 

P.S. Czy ktoś z was ma proca z takiej serii jak ja? Jakiś odmieniec jestm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh. NIEMOZLIWE ze na WC przy 2,15V masz taką nieką temperaturke !!! Może zbiornik z wodą to wanna ? Zauważ ze są teraz straszne upały... Ja mam proca puszczonego na 1,75V 2400MHz i mam max 53stopnie. WC na NUKLEONIE i inne pierdy.

 

Chyba że masz nie podkręconego proca i tylko podnosisz napięcie 8O hehe :) W takim wypadku stawiam na zasiłke :) Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...