Jump to content

Tonic

Stały użytkownik
 • Content Count

  1146
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Tonic

 • Rank
  Uczestnik

Contact Methods

 • GG
  1567182

Profile Information

 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Roślinki miesożerne
 1. Co lepsze, Gigabyte GTX670 z gwarancją sklepową Agito, czy producenta? Dodam, że Gigabyte wymaga reklamowania za pośrednictwem Komputronika. Oferta z Agito jest tańsza o jakieś 100zł.
 2. Mnie dodanie parametrów uruchomieniowych instalatora noacpi i nolacpi chyba pomagało. Tak, miałem problemy. Te same parametry też możesz dodać do zainstalowanego Ubuntu (grub/boot/menu.lst)
 3. A propo Ubuntu, zauważyłem, że starsze wersje nie mają problemów z instalatorem - można je zainstalować, a następnie uaktualnić. Moje pytanie - jako, że złączka PCI-E 1x Foxconn'a P35A w pięknym stylu schowała się pod chłodzeniem karty graficznej, chciałbym się dowiedzieć, czy można włożyć kontroler RAID do złączki PCI-E 4x.
 4. Witam, mam niewesoły problem z geometrią dysku. Prawdopodobnie wprowadziłem małe zmiany i chciałbym się dowiedziec, czy informacje na temat geometrii można przywrócic do domyślnych ustawień. Jeśli nie, to prosiłbym posiadaczy dysków HD321KJ o podanie geometrii. Program partycjonujący może udzielic takiej informacji. Everest prawdopodobnie podaje domyślne dane, ale wolałbym się upewnic. Wg. programów partycjonujących mam 98 805 cylindrów, 111 nagłówków (headers) i 57 sektorów na ścieżkę oraz rozmiar sektora 512.
 5. Czy można wyłączyć w BIOS'ie zintegrowaną dźwiękówkę?
 6. Czy macie coś takiego, że po przywróceniu domyślnych ustawień, aby ustawić podkręcone wartości, trzeba do nich krokami dojść? U mnie jest tak, że na co dzień procesor chodzi na szynie 1400MHz, ale jak zrobię clear CMOS i ustawię bez pardonu te 1400, to komputer pracuje, ale obrazu nie ma. Dopiero jak ustawię 1000, zapiszę, potem ustawię 1200, 1300 i w końcu 1400, jest dobrze. Ten dziwny przypadek raczej nie wynika z niestabilności, na takiej szynie procesor zaliczył 8h w SP2004.
 7. Tak dla ciekawostki, kupiłem niedawno zestaw E2140 na steppingu L2, pamięci 2xA-Data 800 MHz (zwykłe, bez radiatorów z sklepwgk.pl za 220zł) i Foxconn P35-A. Po kombinowaniach w biosie doszedłem do dwóch wniosków: najoptymalniejszym ustawieniem samego procesora wydaje się być 2800MHz na domyślnym napięciu - SP2004 po 1.5h testu procesora nie miał nic do zarzucenia. Niby fajnie, ale procesor ma prawdopodobnie barierę przy szynie około 1460. Podwyższenie tej wartości o jakieś 5-10 MHz powoduje, że komputer nie wstaje (wiatraki dwa razy zatrzymują się i rozpędzają, ale obrazu brak. Sprawdziłem
 8. Szykuję się do zakupu Della 2407WFP i w związku z tym mam pytanie - czy moja aktualna karta graficzna Radeon 9500 PRO będzie w stanie wyświetlać 2D w rozdzielczości natywnej, czyli 1920x1200? Wiem, że w grach będzie to nierealne i będę musiał ustawiać dużo mniejszą rozdzielczość, ale taką kartę graficzną będę miał przez jakiś czas. Informacje na temat obsługiwanych rozdzielczości znalazłem na tych dwóch poniższych stronach : http://www.moesrealm.com/htpc/mp-1-radeon-9500pro.html http://www.servodata.com.pl/elsa/archiwum/...diac9500pro.htm
 9. Tonic

  Ram ?

  Te na D9 mają w oznaczeniach kostkach pamięci na początku D9 ;) Z tym, że ponóc są różne odmiany D9. EDIT : Ktoś orientuje się na temat kostek o oznaczeniach AD29608A8A-25EG?
 10. Tonic

  Ram ?

  A konkretnie? Te "dobre" EE mają kostki Micron D9, o ile dobrze pamiętam, tak? Poza tym, widzę, że się różnią radiatorami, tj. zwykłe nie mają, a to może się chyba przydać, jeśli będę chciał wybrać pamięć z ww. kostkami, o ile to będzie możliwe. Jak mogę rozpoznać takie kostki? EDIT : Wycofuję ostatnie pytanie, znalazłem temat o tych kostkiach.
 11. Tonic

  Ram ?

  Jaka jest różnica między pamięciami A-Data EE a zwykłymi? Mowa o 800Mhz. Pytam się, bo znalazłem promocę na sklepwgk.pl, a mianowicie parę zwykłych pamięci A-Data 2x1GB za 219zł, czyli około 100zł taniej od wersji EE.
 12. Ta sprężarka to rosyjski Mińsk :) Była to jedna z moich pierwszych sprężarek, leży teraz martwa w jakiejś skrzyni, po tym jak padła podczas opróźniania.
 13. To może kup płaskownik miedziany o szerokości 50mm i grubości 5mm, wytnij i wyszlifuj samodzielnie z niego kółko do zaślepiania? Jest to, co prawda, czasochłonne zajęcie, za to są niewielkie koszty.
 14. Ile Ci kapsle kosztowały? U mnie w jednym sklepie te większe kosztują drożej niż metr rury pasującej do nich :P Gdybyś tylko wstawił kolanka 90* dla ósemek, to byłby piękny separator. Jest pusty w środku? Brak kapsli i zgniecione końcówki trójników wymiennika razi mi w oczy. Zamiast trójników wstawiłbym po dwa kolanka 45* - można w ten sposób wsunąć w nie mniejsze rurki, tak żeby szły środkiem rury 15mm, która łączy dwie równoległe 15'stki. Parownik dostałeś od nabywcy? W obudowie będą dwa wentylatory, czy jeden? maniakalny, sądząc po środku wylotu wymiennika, nie używał gazu o
 15. Moja mała uwaga - sądzę, że punktacja dla temperatur bez obciążenia powinna być równoważna punktacji dla temperatur z obciążeniem.. mogłoby to zrównać szanse między tymi, którzy są w stanie (lub posiadają) zdobyć wydajniejsze komponenty i tymi, którzy mieliby z tym problem. Kryteria przy ocenianiu - proponuję tu wstawić wygląd, kreatywność, temperatury bez obciążenia i z oraz 'zdrowie układu', tj. czy ciśnienia i temperatury (deltaT, temperatura sprężarki) są w normie, czy poza. Każda kryteria mogłaby mieć zakres punktów od 1 do 6, tak jak w szkole. Sądzę, że do takiego zakresu wszyscy by
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.