Skocz do zawartości
josef

Sieciówki ostatecznie

Rekomendowane odpowiedzi

Zapodałem wczoraj posta o sieciówkach - z tego co się dowiedziałem to te na chipach Realtek'a są niezłe i tanie :P .

Znalazłem następujących producentów kart z tymi scalaczkami:

D-Link

ACorp

Lantech

 

O ile o tej pierwszej coś słyszałem to o tych dwóch przysłowiowego "ni ch..a" :lol: . Czy jeśli dwie różne karty są zbudowane na dokładnie takim samym układzie to czy soft od jednej będzie w pełni współpracował z drugą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak chociaż jeżeli producent wprowadził jakieś swoje"innowacje" to może być problem ale jeżeli to chodzi na realu8139 to spox jak instalowałem takie karty to ładowałem stery z jednej dyskietki :twisted: i wsio latało bez problemów. W końcu i tak ster rozpoznaje chip a nie producenta (wszyscy walą je na jedno kopyto :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie na jedno kopyto. Czasem mimo instalacji i niby poprawnego funkcjonowania, poprostu moze nie wysylac ani odbierac zadnych TX'ow i RX'ow. Wielokrotnie mialem takie przypadki. Dlatego wazne jest by miec sterowniki producenta. Choc co prawda w Win Me i wyższych do tego relteka sa juz normalnie sterowniki w windzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te sieciowki to jakis horror. mam win xp i linuxa. na linuxie nie dziala karta realtek, karta olicom dziala. na win xp niedziala olicom , realtek dziala. wiec jak zmieniam system to musze przepinac wtyczke, cos okropnego !!! musze jeszcze dodac, ze karty zostaja prawidlowo rozpoznane przez oba systemy !!! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem wczoraj posta o sieciówkach - z tego co się dowiedziałem to te na chipach Realtek'a są niezłe i tanie  :P .

Znalazłem następujących producentów kart z tymi scalaczkami:

D-Link

ACorp

Lantech

 

O ile o tej pierwszej coś słyszałem to o tych dwóch przysłowiowego "ni ch..a"  :lol: . Czy jeśli dwie różne karty są zbudowane na dokładnie takim samym układzie to czy soft od jednej będzie w pełni współpracował z drugą?

doble i niedrogie sa karty LG na ukladzie Realteka 8139

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te sieciowki to jakis horror. mam win xp i linuxa. na linuxie nie dziala karta realtek, karta olicom dziala. na win xp niedziala olicom , realtek dziala. wiec jak zmieniam system to musze przepinac wtyczke, cos okropnego !!! musze jeszcze dodac, ze karty zostaja prawidlowo  rozpoznane przez oba systemy !!! :evil:

Ja mam 2 karty na realtek'u w serwerze na Linux'ie i wszystko działa idealnie. WinXP to wykrywa te karty i nie trzeba nawet sterowników instalować. KArty mam z firmy Micronet (70zł). Dodam jeszcze że działa na 155m kabla z transferem do 7MB/s !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa najtansze karty z WOL?? Wiekszosc tych na realteku nie ma takiej opcji.

Micronet w nowym modelu ma WOL...
gdzie mozna ta karte kupic - ogladnelem oferte standartowych sklepow w ktorych kupuje i nie maja tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa najtansze karty z WOL?? Wiekszosc tych na realteku nie ma takiej opcji.

Micronet w nowym modelu ma WOL...
gdzie mozna ta karte kupic - ogladnelem oferte standartowych sklepow w ktorych kupuje i nie maja tych kart.
Nie będe ciebie odsyłał do Rybnika, ale tu mają w K-Techu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na tych acorpach nieznanych przez ciebie 20 kompoof w sieci dziala od 2 lat i jeszce zadna sie nie sypnela no i wszystkie maja WOL

acorp to niezla firma robi pl glowne karty sieciowe i inny badziew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...