Skocz do zawartości
steryd123

co moglo pasc???

Rekomendowane odpowiedzi

mam ECS K7S6A i proca athlona xp 1700+ (tego dobrego DUC3L czy jak to tam sie pisze :oops: ) i jest problem tzn. na poczatku jak wlaczalem kompa to mi pokazywal ze nie wie jaki to proc :cry: pisalo unknown type procesor i bylo ze ma 1100MHz i plyta byla ustawiona na 100MHz jak przestawilem na 133MHZ to bylo juz 1466MHz (czyli tyle co powinno byc normalnie) wiec skoro tak ponoc sie dobrze krecic ma ta seria to pojechalem wyzej podkrecilem go na 156 MHz i normalnie wstal do windy i przeszdl 3d smarka 8) ale to i tak bylo male podkrecenie wiec poszedlem z nim wyzej na 166MHz i stal sie problem komp wogole nie wstal :cry: co moglo sie stac??? (przeciez ta seria innym sie kreci o wiele wyzej ja nawet nie osagnalem 2 GHz a inni na tej serii robili o niebo lepsze wyniki. komp nie chce sie wlaczyc ale pomyslalem i zworka zresetowalem na defaultowe ustawienia plyty i komp zaczal piszczec ( to i tak sukces bo przedtem wogole nie reagowal na wlaczenie go ) moje pytanie jest takie co moglo sie stac czy plyta siadla ( bo proc chyba nie skoro niby tak dobrzesie kreci :roll: ) czy moze ramy (DDR 333 2,5 cl elixirki) please pomozcie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchj mój kuzyn też niedawno kupił takiego proca i miał tak samo po prostu dalej sie go nie podkręci,zostaje nic tylko reset(aworka albo bateria) biosa i zostawienie go na tym co maksymalnie chodziło niestety nie wsio sie kręci jak by sie chciało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem zworka i <font color="#FF0000">[ciach!]</font> pisazczy sygnaly dlugie przerywane i nic na ekranie nie widac:(

Jak próbowałes? Wyłącz kompa z gniazdka 220V i wtedy przestaw zworkę ResetCmos (czy jakoś tak będzie opisana) na ok 15-30 sek.. Następnie przestaw ją w położenie jakie była, włącz kompa do prądu i odpal, musi wstać.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij tak -> wylacz kompa ;-) podociskaj wszystko, jesli nie znasz kodow twojej mobo to nie dowiesz sie co znacza te piski niestety, zobacz czy startuje... jesli startuje goto end jesli nie startuje goto #2

#2 -> odlacz od sieci wyjmij baterie zostaw na kilka minut

if startuje goto end if nie goto #3

#3 -> mialem kiedys dwa razy taka sama sytuacje jeszcze na kompacz kt133 (drugi A) ze po za ostrym oc komp nie wstawal... mam na to lekarstwo mianowicie rokrec zasilke znajdz takie hmmm " slimaki " wygalada to jak maly obwarzanek owinienty spirala z grubego miedzianego druta i przejedz po niej w poprzek zwojow srubokretem ... izolowanym polecam ... ;-)

dwa razy pomoglo w sytuacji awaryjnej i nie moglismy znalesc o co chodzi

dokladnie dla czego tak nie wiem nie znam sie na pradzie ale doswiadczalnie wiem ze TAK bylo

nie dotykaj NICZEGO w zasilce po prosty zebrane napiecie moze cie latwo usmiercic wiec polecam byc ... delikatnym;-) dobra if pomoglo goto end if nie wait ... ;-)

 

POzdro 8)

 

a i sorki za lekki chaosik ale lajtowo z piwka dotarlemmmm ;-) ;-) :-) :-) :-D 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się kiedyś ta płytą główną i nie udało mi sie jej nigdy zmusić do pracy na 166MHz. Max to chyba było cos koło 150 MHz. Te piski to pewnie z niedociśnietej grafiki lub padniętych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...