Skocz do zawartości
NiemacieK

POCZTA MNIE WY*HUJAŁA I CO DALEJ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem dokladnie jak w tytule. Wczoraj wyslalem POCZTA POLSKA kostke pamieci, ktora przedwczoraj zostala wylicytowana na ALLEGRO. Pamiec wyslalem w specjalnym plastykowym pudeleczku (cos ala etui do okularow-no ale oczywiscie prostsze i nie do okularow tylko do pamieci) zeby nic w czasie drogi sie z nia nie stalo. Zostala wyslana priorytetem poleconym. Dzisiaj rano dzwoni do mnie osoba, ktora kupila odemnie ta pamiec i mowi mi ze przesylka doszla, ale nie ma kostki pamieci w etui. RAM zabezpieczony byl dodatkowo zmietym papierem i papier byl nadal w pudeleczku tylko modul zniknal. Koperta byla zaklejona jakas tasma przylepna wiec musiala byc otwierana po drodze. Co w takim wypadku robic i jaka jest szansa na odzyskanie kasy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem. Wysłałem tutejszemu koledze, Marcinowi_gps filmy kinowe Dragon Ball Z (5 plytek). Wysłałem to jako paczke, a po jakimś czasie kolega napisał maila, że jeszcze nic nie doszło ... Zajebali paczke na poczcie czy co ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem

Odzyskać 1000zł

Kupiłem od gościa GF3 (2miechy po tym jak był już w Polsce i dostałem paczkę z komiksami.Gościu miał podany numer konta na który wysłac pieniądze.Miał fałszywe dane Zbigniew Wardacki (i tam jakoś miejscowość.Miał podany numer konta.

Potem gdy poszedłem spowrotem na pocztę i powiedziałem ze nie otrzymałem przesyłki tej co chciałem Panie na poczcie powiedzieli ze nie mogą oddac pieniedzy.Następnego dnia powiedziały mi że podał fałszywe dane i naprawdę jest on z Bydgoszczy.

Jest tu ktoś na Forum z Bydgoszczy ??

Mogę podać od niego imię i nazwisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem dokladnie jak w tytule. Wczoraj wyslalem POCZTA POLSKA kostke pamieci, ktora przedwczoraj zostala wylicytowana na ALLEGRO. Pamiec wyslalem w specjalnym plastykowym pudeleczku (cos ala etui do okularow-no ale oczywiscie prostsze i nie do okularow tylko do pamieci) zeby nic w czasie drogi sie z nia nie stalo. Zostala wyslana priorytetem poleconym. Dzisiaj rano dzwoni do mnie osoba, ktora kupila odemnie ta pamiec i mowi mi ze przesylka doszla, ale nie ma kostki pamieci w etui. RAM zabezpieczony byl dodatkowo zmietym papierem i papier byl nadal w pudeleczku tylko modul zniknal. Koperta byla zaklejona jakas tasma przylepna wiec musiala byc otwierana po drodze. Co w takim wypadku robic i jaka jest szansa na odzyskanie kasy???

A moze to nie poczta tylko ten koles chce Cie wyrolowac ??

Zastanawiales sie nad tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem dokladnie jak w tytule. Wczoraj wyslalem POCZTA POLSKA kostke pamieci, ktora przedwczoraj zostala wylicytowana na ALLEGRO. Pamiec wyslalem w specjalnym plastykowym pudeleczku (cos ala etui do okularow-no ale oczywiscie prostsze i nie do okularow tylko do pamieci) zeby nic w czasie drogi sie z nia nie stalo. Zostala wyslana priorytetem poleconym. Dzisiaj rano dzwoni do mnie osoba, ktora kupila odemnie ta pamiec i mowi mi ze przesylka doszla, ale nie ma kostki pamieci w etui. RAM zabezpieczony byl dodatkowo zmietym papierem i papier byl nadal w pudeleczku tylko modul zniknal. Koperta byla zaklejona jakas tasma przylepna wiec musiala byc otwierana po drodze. Co w takim wypadku robic i jaka jest szansa na odzyskanie kasy???

A moze to nie poczta tylko ten koles chce Cie wyrolowac ??

Zastanawiales sie nad tym ?

tez mi sie tak wydaje, z poczty nie przyszło by wcale gdyba sie miało cos stac, bo ze przesyłki gina to norma- ale o tym ze do srodka tez sie zaglada na poczcie sam sie przekonałem, ale mysle ze nie dostarczyli by takiej tylko by zagineła

ja stawiam na tego kola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam na to ze Ci ją ktos zajebał po drodze

 

sam miałem identiko sytuacje-wysyłałem do kolego makonara z forum poczta paczke z płytą głowną - gdy ja wysyłałem paczka wazyła 1.7kg i od tej wagi uisciłem opłate - gdy doszła do w-wy wazyła juz 0,6kg

 

makonar oczywiscie jej nie odebrał -gdy wróciła sporzadziłem na poczcie odpowiedni protokół i paczke odebrałem-co sie okazało -jakis kutas -ciach ciach ciach po drodze przecioł bok paczki zyletką -wyciagnoł mobo + osprzet - zakleił szara tasmą i koniec

 

wymiana pism,straszenie sadem itp ciagnieło sie kilka miesiecy az sobie w koncu odpusciłem

 

nic nie zrobisz-musisz to spisac na straty

 

od tamtej pory pp unikam-paczki tylko kurierem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze proponuj ubezpieczenie paczki a jeśli kolo się nie zgodzi to powiedz, że nie odpowiadasz za przesyłkę, ja jeśli kupuje na Allegro zawsze proszę o ubezpieczenie i od kiedy to robię nigdy żadna nie zaginęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja im chyba nie odpuszcze, poza tym nie wydaje mi sie zeby to byl ten koles z allegro, bo nie zaczynal gadki od razu o kasie ze mam mo zwracac i tak dalej tylko kulturalnie wytlumaczyl co i jak (w zasadzie to nawet nie wspomnial narazie o zwracaniu kasy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem takie przygody z poczta. Nie chce tu nikogo oskarzac ale w moim przypadku byl to najprawdopodobniej pracownik poczty poniewaz przesylka doszla ale juz bez zawartosci i byla w miejscu otwarcia obklejona priorytetami. Wspolczuje ale chyba powinienes se dac spokuj i tak im nic nie udowodnisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz nic zrobic bo kazdy jest niewinny dopóki nie udowodni mu sie winy-niby jak chcesz to zrobic???

 

nie sadze by ktos to zrobił w urzedzie w którym nadawałes a na pewno gdzie po drodze do odbiorcy

 

wiec nie wiesz kiedy, nie wiesz kto i gdzie i tyle

 

i co najwazniejsze nie jestes w stanie niczego udowodnic-ani tego ze cos w paczce było, ani komus ze to zrobił bo nie masz pojecia kto to

 

ale jak chcesz sie z nimi szarpac-prosze bardzo ale nic nie wskurasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bartezjusz za slowa otuchy :) Ty wiesz jak pocieszac ludzi. Twoje indianskie imie powinno brzmiec: "Ten, ktory niesie ukojenie" :) Zartowalem, nie bierz tego do siebie. Poprostu az mnie nosi ze zlosci bo teraz bede musial dojsc do jakiegos porozumienia z nabywca tej kostki i jakby na to nie patrzec pewnie bede w plecy. A wyzywac bede wszystkich, ktorzy beda bronic honoru poczty polskiej :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem az tyle w plecy bo kostka pamieci kosztowala 160zl (co nie zmienia faktu, ze to tez sa pieniadze i to uczciwie zarobione). A co do amputacji konczyn to nie odrabalbym reki siekiera tylko obcial tepym brzeszczotem a potem kazalbym temu kolesiowi ja zjesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie nie ma chyba sensu w przypadku pp

 

bo nie wiem czy obejmuje ona to ze jakis złodziejski pracownik poczty wybebeszy jej zawartosc czy ubezpieczenie obejmuje tylko zagubienie całej przesyłki ale imho tylko to drugie

 

ja od tamtej pory korzystam tylko z servisco i jak dotychczas tiptop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ostatnio doszedł katalog "Jacka Wolfskina" Co ciekawe doszedł w folii z nakleją " opakowanie zastępcze , oryginalne opakowanie zostało zniszczone podczas transportu"

Katalog był całkiem spory i mam wrażenie że ktoś zwyczajnie go rozpakował i się rozczarował. Może i jestem zbyt podejżliwy ale jakoś nie mam dużego zaufania do tej instytucji. Chociaż jak dotychczas wszystkie paczki dochodziły do mnie ( i to w dodatku szybko ). Ale mimo wszystko wolę wysłać pocztą i ewetualnie ubezpieczyć niż wysyłać szybką paczką , zapłacić sporo więcej i sporo dłużej czekać aż dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ostatnio doszedł katalog "Jacka Wolfskina" Co ciekawe doszedł w folii z nakleją " opakowanie zastępcze , oryginalne opakowanie zostało zniszczone podczas transportu" 

Katalog był całkiem spory i mam wrażenie że ktoś zwyczajnie go rozpakował i się rozczarował.  Może i jestem zbyt podejżliwy ale jakoś nie mam dużego zaufania do tej instytucji. Chociaż jak dotychczas wszystkie paczki dochodziły do mnie ( i to w dodatku szybko ). Ale mimo wszystko wolę wysłać pocztą i ewetualnie ubezpieczyć niż wysyłać szybką paczką , zapłacić sporo więcej i sporo dłużej czekać aż dojdzie.

Ja tez tak do tej pory myslalem, zobaczysz jak szybko zmienisz zdanie jak Ci sie przytrafi taka historia jak mi czy bartezjuszowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NiemacieK, miałem gdzies tak z 4 miechy temu identyczny problem.

Wysłałem do gościa procka a po odebraniu przez niego paczki zaraz dostalem telefon, ze w srodku nie ma....NIC.

Miałem różne podejżenia i na poczte i na to ze kolo chce zrobić na mnie wałek.

Jednak skończyło się na tym że zwróciłem mu 50% wartości jako dżentelmeńską rekompensate.

(byłem wtedy nieco przy kasie i nie zależało mi na tych paru złotych).

Jednak do dziś nie wiem kto mnie wtedy wykiwał; czy pracownik poczty czy przebiegły allegrowicz.

Dlatego ciężko będzie ci to rozwikłać...

Chyba że... podaj jaki ma nick na allegro, może sie okazać ze zrobiłeś interes z tym samym łepkiem co ja i wtedy sprawa stanie się jaśniejsza...

Co ty na to ? wkońcu nick na allegro nie jest objęty ochroną danych osobowych.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ostatnio doszedł katalog "Jacka Wolfskina" Co ciekawe doszedł w folii z nakleją " opakowanie zastępcze , oryginalne opakowanie zostało zniszczone podczas transportu" 

Katalog był całkiem spory i mam wrażenie że ktoś zwyczajnie go rozpakował i się rozczarował.  Może i jestem zbyt podejżliwy ale jakoś nie mam dużego zaufania do tej instytucji. Chociaż jak dotychczas wszystkie paczki dochodziły do mnie ( i to w dodatku szybko ). Ale mimo wszystko wolę wysłać pocztą i ewetualnie ubezpieczyć niż wysyłać szybką paczką , zapłacić sporo więcej i sporo dłużej czekać aż dojdzie.

Ja tez tak do tej pory myslalem, zobaczysz jak szybko zmienisz zdanie jak Ci sie przytrafi taka historia jak mi czy bartezjuszowi.
Poprostu jak będę wysyłać coś droższego to postaram się przesyłkę jakoś ubezpieczyć. Musi się dać ubezpieczyć od kradzieży zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...