Skocz do zawartości
NiemacieK

POCZTA MNIE WY*HUJAŁA I CO DALEJ???

Rekomendowane odpowiedzi

jedyna metoda ladowac sprzet w drewniana skrzynke albo metalowa :) sproboj sam sie wyslac za pobraniem (jakas duza kwota) i jak gosu cie odwozy to j** mu w ryja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem. Wysłałem tutejszemu koledze, Marcinowi_gps  filmy kinowe Dragon Ball Z (5 plytek). Wysłałem to jako paczke, a po jakimś czasie kolega napisał maila, że jeszcze nic nie doszło ... <font color="#FF0000">[ciach!]</font> paczke na poczcie czy co ???

true, true :roll:

a tak sie na te filmy cieszylem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

orientuje sie ktos czy da rade zrobic pokwitowanie tego co jest w paczce? Wtedy bylby dowod, ze cos podczas podrozy zniknelo

(Boze, jakie ja glupoty pisze, chyba w krasnoludki zaczalem wierzyc, zeby poczta takie uslugi proponowala).

Co do dowodow tym razem na serio - mozna porownac wage przesylki. Niech gosc zwazy to co dostal (niech poprosi o to na poczcie) i porowna z danymi z nalepki. Chociaz z drugiej strony to zaden dowod, bo Poczta zawsze moze powiedziec, ze to gosc wyjal :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja im chyba nie odpuszcze, poza tym nie wydaje mi sie zeby to byl ten koles z allegro, bo nie zaczynal gadki od razu o kasie ze mam mo zwracac i tak dalej tylko kulturalnie wytlumaczyl co i jak (w zasadzie to nawet nie wspomnial narazie o zwracaniu kasy).

sam jestes sobie winnien. Jesli nie ubezpieczyles paczki to poczta za to nie odpowiada. Ja tutaj jak kupuje przez internet to zawsze ubezpieczam paczke. Poczta tutaj ubezpiecza automatycznie do $100 a powyzej to ty juz za to odpowiadasz. Albo uzyj karty kredytowej ktora automatycznie zabezpiecza cala paczke w momencie jak na nia kupujesz.

 

Ale faktem jest ze w Polsce to wala kase jak nic. Kiedys wyslalem pare groszy do Polski (monety totalnie naiwny bylem :D ) i list doszedl ale bez kasy. Na swieta to juz nic nie wysylam. Nawet kartki bo nie dojdzie....

Porabana sytuacja kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przyszedl mi do glowy pomysl na machlojki poczty. Jak ktos bedzie klientowi wysylal paczke, niech mu poda jej mase (bo naklejke zawsze mozna sfalszowac). Gdy klient bedzie paczke odbieral, niech poprosi o zwazenie. Jak cos sie nie bedzie zgadzac to niech nie przyjmuje. Przynajmniej bedzie wiadomo kto jest winny i oszczedzicie sobie gadek w celu rozwiazania sytuacji. Niestety i tak towar stracony :/. Chociaz w sumie zawsze jest to jakis dowod, cienki bo cienki, ale zawsze. No chyba ze masa przesylki po odebraniu bedzie sie roznila od masy przesylki z nalepki adresowej. To wtedy bedzie dowod. Tylko klient nie moze paczki otwierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przyszedl mi do glowy pomysl na machlojki poczty. Jak ktos bedzie klientowi wysylal paczke, niech mu poda jej mase (bo naklejke zawsze mozna sfalszowac). Gdy klient bedzie paczke odbieral, niech poprosi o zwazenie. Jak cos sie nie bedzie zgadzac to niech nie przyjmuje. Przynajmniej bedzie wiadomo kto jest winny i oszczedzicie sobie gadek w celu rozwiazania sytuacji. Niestety i tak towar stracony :/. Chociaz w sumie zawsze jest to jakis dowod, cienki bo cienki, ale zawsze. No chyba ze masa przesylki po odebraniu bedzie sie roznila od masy przesylki z nalepki adresowej. To wtedy bedzie dowod. Tylko klient nie moze paczki otwierac

A co jeśli pracownik do środka włoży kamienie/piasek/ziemniaki/plastelinę itd. żeby waga się zgadzała :?:

chociaż z drugiej strony nie podejrzewam ich o takie wyrachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja im chyba nie odpuszcze, poza tym nie wydaje mi sie zeby to byl ten koles z allegro, bo nie zaczynal gadki od razu o kasie ze mam mo zwracac i tak dalej tylko kulturalnie wytlumaczyl co i jak (w zasadzie to nawet nie wspomnial narazie o zwracaniu kasy).

sam jestes sobie winnien. Jesli nie ubezpieczyles paczki to poczta za to nie odpowiada. Ja tutaj jak kupuje przez internet to zawsze ubezpieczam paczke. Poczta tutaj ubezpiecza automatycznie do $100 a powyzej to ty juz za to odpowiadasz. Albo uzyj karty kredytowej ktora automatycznie zabezpiecza cala paczke w momencie jak na nia kupujesz.

 

Ale faktem jest ze w Polsce to wala kase jak nic. Kiedys wyslalem pare groszy do Polski (monety totalnie naiwny bylem :D ) i list doszedl ale bez kasy. Na swieta to juz nic nie wysylam. Nawet kartki bo nie dojdzie....

Porabana sytuacja kompletnie.

Sorry ze sie czepiam, ale kto normqlny posyla monety w zwyklym liscie ?

Po drugie to przestan gadac glupoty i tak idealizowac canade opluwajac Polske.

Czasami smieszny jestes z tymi textami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mial podobna akcje paczki z vinylami z chemical-records zawsze dochodzily mu otwarte .. lecz naszcescie z zawartoscia. Widocznie sptrawdzali co bylo w srodku ale ze to debile i nie znaja sie na muzyce [ ...::: : drum'n'bass : :::... ] to olali to .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: 

orientuje sie ktos czy da rade zrobic pokwitowanie tego co jest w paczce? Wtedy bylby dowod, ze cos podczas podrozy zniknelo 

(Boze, jakie ja glupoty pisze, chyba w krasnoludki zaczalem wierzyc, zeby poczta takie uslugi proponowala). 

Co do dowodow tym razem na serio - mozna porownac wage przesylki. Niech gosc zwazy to co dostal (niech poprosi o to na poczcie) i porowna z danymi z nalepki. Chociaz z drugiej strony to zaden dowod, bo Poczta zawsze moze powiedziec, ze to gosc wyjal :/

Ja mam inny pomysł, można by plombować paczki, ale nie takimi plombami jak komputery czy napędy zaklejeją, bo te są za słabe i mogły by się same przerwać. Myśle o czymś w rodzaju pieczęci (niepamiętam jak to się nazywa, ale mój starszy tego używa jak zamyka oddział).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...