Skocz do zawartości
Pucha18

problem z artefaktami!

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy to pytanie umiescic tu czy w dziale chłodzenie.wiec sprawa wyglada tak: mam radeon sapphire 9100 64mb(250/460)(pamieci samsunga 4ns) podkreciłem ja do 290/500. 3dmark bez artefaktów. pozniej sobie podkreciłem do 290/550 i 3d mark przeszedłem z artefaktami.skreciłem i grałem normalnie na 500.pozniej powycinałem radiatory aluminiowe.przykleiłem je taśma termoprzewodząca.podkreciłem do 275 i atrefakty sa dalejk takie same.jakie sa tego przyczyny?radiatory za duze(bo sa naprawde duze)?moze to ze przykleiłem je tasma a nie klejem(narazie tak to zrobiłem bo gwarancji nie chce stracic w razie czego a po tasmie sladów nie widac)?moze karta wiecej nie moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to pytanie umiescic tu czy w dziale chłodzenie.wiec sprawa wyglada tak: mam radeon sapphire 9100 64mb(250/460)(pamieci samsunga 4ns) podkreciłem ja do 290/500. 3dmark bez artefaktów. pozniej sobie podkreciłem do 290/550 i 3d mark przeszedłem z artefaktami.skreciłem i grałem normalnie na 500.pozniej powycinałem radiatory aluminiowe.przykleiłem je taśma termoprzewodząca.podkreciłem do 275 i atrefakty sa dalejk takie same.jakie sa tego przyczyny?radiatory za duze(bo sa naprawde duze)?moze to ze przykleiłem je tasma a nie klejem(narazie tak to zrobiłem bo gwarancji nie chce stracic w razie czego a po tasmie sladów nie widac)?moze karta wiecej nie moze?

same radiatory nic ci nie dadzą musiałbyś dodatkowo podnieść napięcie na pamięciach a to już bardziej skąplikowana sprawa niż przyklejanie radiatorów ponieważ wymaga tzw. drutmoda

podkręcanie pamięci odbywa się tak samo jak procesora czyli żeby maxymalnie podnieść ich taktowanie konieczne jest zwiękrzanie napiecia a to wiąże sie z wydzielaniem dużej ilości ciepła dlatego stosuje się radiatory na pamięci . oczywiście bez podnoszenia napiecia stosowanie radiatorów też ma sens gdyż pozwala na bezpieczną eksploatacje podkręconej w miare jej możliwości karty bez obawy uszkodzenia pamieci przez przegrzanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos moze r9100sapphire zmodowanego?mogłby powiedziec jak to zrobic?słyszałem o jakims tricku z ołówkiem zmnijszajacym rezystencje ale to było do 8500.a 9100bardzo podobne jest.moze ktos jakies zdjecia,linki?a moze wgrac biosa od jakiegos r8500 i by było 275/550.wtedy bm zaczał krecic od 550.sam nie wiemm doradzcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...