Skocz do zawartości
WIDMO82

Asus TUSL2 Intel 815E KONTRA ABIT ST-raid

Rekomendowane odpowiedzi

Asus TUSL2 Intel 815E KONTRA ABIT ST-raid

 

mam kumpla i w serwisie stwerdzono ze płyta któa rał kiedys jest nieuleczalna, ma do wyboru wąłsnie odebrac którąs z tych płyt.

Ja osobiscie jestem za ABITEM a on twierdzi ze abit po[gluteus maximus]dł, co jest smiesznym stwierdzeniem jak to słysze:)

On sie napalił na tego asusa bo kolesie z serwisu mu powiedzieli ze to AUS i koniec nie manic lepszego.

 

Czy mozecie sie wypowiedziec o tych płytach, o podkrecaniu itp. ze jak wpadnie do mnei to bedę mógł pokazac ten topik i uąłtwie mu tym samym decyzje.

 

Pewnie ten temat juz był poruszany, no ale teraz wersje biosów sie juz nowsze ukazały i saq bardziej sprawdzone te płyty po tych miesiacach od kiedy juz sa na rynkute płyty.

 

ECS-ty nadal są kontrowersyjnym wyborem pomimo juz kilku

miesiecznego pobyty na cennikach w sklepach.

 

PS: pozdrowienia dla wszystkich ze starego forum tweak-a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze tak powiem krotko - plyta plycie rowna !

mozlowosci oc sa podobne na obu, stabilnosc i wydajnosc ta sama

powinien wziac abita - a to ze wzgledu na RAID :D

 

 

na jakiej podstawie twierdzi ze abit po[gluteus maximus]dl?

przeciez abit nadal robi plyty plasujace sie w czolowce ! (1,2 miejsca w testach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem nigdy plyty ASUSA (i815) wiec wypowiem sie tylko o ABICIE.

- ma mozliwosc zmiany napiecia co 0.025V (zajebiscie),

- napiecie po aktualizacji biosu i modyfikacji na pinach procka moze

wyniesc 1.825- standard to 1.475 - wiec o 0.35V (tez niezle)

- ma zmiane FSB w przedziale od 50 do 250 (nie wiem komu potrzebna

250, no ale jest :) ),

- zmiana CL - z CL3 na CL2 i z CL7/9 na CL5/7,

 

To chyba tyle co zdazylem zauwazyc i nie zapomnialem w chwili pisania postu.

Plyta ASUSA ma podobne mozliwosci wiec patrzyc na cene. Acha, to jest plyta z RAIDEM, brac ABITA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnei tez raid przekonuje:)

niby asus droższy, ale jak padło nei raz, to są prawie takie same płyty, cięzko zdecydowac, ale jak sie napisze - i + to abit am raid i to napiecie :) ech. ale kolesiowi ktos namielił w bani i pewnie odbierze asusa.

 

A ja to bym tak zrobił :)

brac asusa ale jak sie am kupca odrazu na niego i kupic tańszego ( nie gorszego) ABITA a za róznice kasiori zapic sie albo pameic zmienic na jakąs firmówke co przy kreceniu pomorze;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie tylko uzywam plyt Asus'a i Abit'a i uwazam, ze sa to dwie najlepsze firmy jezeli chodzi o plyty.

 

W twoim przypadku to raczej ciezko ci cos radzic. Jezeli bedziesz (twoj kolega) uzywal Raid to Abit. W innym przypadku Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie tylko uzywam plyt Asus'a i Abit'a i uwazam, ze sa to dwie najlepsze firmy jezeli chodzi o plyty.

 

W twoim przypadku to raczej ciezko ci cos radzic. Jezeli bedziesz (twoj kolega) uzywal Raid to Abit. W innym przypadku Asus.

A ja ABIta juz dawno wykreslilem z konstrukcji wartych uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna godzinka nie ?

 

 

A co do tematu to nmieche mio sie objasniac ja rtylko swoje rady i zdanie dalem,setki razy o tym samym nie pisze.

Mowie ze lepiej TUSL ,a przy dzisiejszej cenie(podobna)to bym ABUITem nawet nie handlowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widmo. Taki duży żeś urósł, a takiej prostej decyzji nie może pan podjąć. A jak miał byś zdecydować Kasia czy Basia, to pisał bys do tweaka Wystarczy rzucic moetą.

PS mialem ten sam problem i kupiłem Asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha ja rzucalem :) - kant był ;) KAROLINA :)

 

ja pisze bo chce to pokazac kumplowi co sie waha nad wyborem ja wiem ze ABIT i kaniac:)

 

A on własnie mi powiedziałe ze na ASUSA 3 lata a na ABITA 2 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz kabinowac z dzielnikiem ? 

masz procka np takiego jak ja i jak odblikujesz go? no prosze powiedz mi

Nie trzeba nic odblikowywać :wink: Chodzi o to że jak Ci się uda wycisnąć FSB koło 133, to wtedy musisz przestawić dzielnik na 1/4.

To ja miałem ten problem z dzielnikiem... Po update'cie BIOS'u WSZYSTKO JEST OK :D :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam to ja sie walnołem

mnie sie mnożnik z dzielnikiem porypał:) haha nie wiem jak ja to napisalem :)

 

a to tutaj masz racje dzielnik jest i na 1/4 wypadałoby ustawic :)

 

jeszcze raz sorki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak to jest.

ci co maja abita chwala abita, tak samo z asusem :roll:

 

jak wczesniej pisalem plyta plycie rowna.

niech sobie wybierze co chce !

z kazdej z nich bedzie tak samo zadowolony :)

Ale wedlug mnie..... :D

 

Lepiej byc zadowolonym z abita niz asusa :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak to jest.

ci co maja abita chwala abita, tak samo z asusem  :roll: 

 

jak wczesniej pisalem plyta plycie rowna.

niech sobie wybierze co chce !

z kazdej z nich bedzie tak samo zadowolony :)

Ale wedlug mnie..... :D 

 

Lepiej byc zadowolonym z abita niz asusa  :lol:  :wink:

Ja też wolę być zadowolony z Abita a Asusem juz miałem nieraz problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz kabinowac z dzielnikiem ? 

masz procka np takiego jak ja i jak odblikujesz go? no prosze powiedz mi

Nie trzeba nic odblikowywać :wink: Chodzi o to że jak Ci się uda wycisnąć FSB koło 133, to wtedy musisz przestawić dzielnik na 1/4.

To ja miałem ten problem z dzielnikiem... Po update'cie BIOS'u WSZYSTKO JEST OK :D :!:

ja mam st6 i na 1/4 przelaczam dopiero powyzej fsb141 tak jade na 1/3 i wykanczam dyski... ;) wlasnie zawiozlem IBM`a 7200 do servisu.. mial cale 3 miesiace (by wegry.. wiec badziew..)

 

chetnie bym sie wymienil (z doplata of course) na ST6R - bo bardzo potrzebuje raida....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy chwali co ma

ALe lepiej byc zadowolony z ASUSA,bo ABIT tej plycie nie rowny

Jak mozna miec problemy z ASUSEM nie chcialem pisac jakie mialem problemy z innymi ABITAMi zeby sie glosy nie podnisoly ze jestem lama i nie umiem se poprzelaczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus TUSL2 Intel 815E KONTRA ABIT ST-raid

 

mam kumpla i w serwisie stwerdzono ze płyta któa rał kiedys jest nieuleczalna, ma do wyboru wąłsnie odebrac którąs z tych płyt.

Ja osobiscie jestem za ABITEM a on twierdzi ze abit po[gluteus maximus]dł, co jest smiesznym stwierdzeniem jak to słysze:)

quote]

 

Osobiście miałem kontakt z obiema płytami i optuję bardziej za Abitem - na podobnych ustawieniach chodził trochę szybciej niż Asus, a biegało to coś na Cel 1.0 Tualatin.

 

Niestety nie wiem jak oc w przypadku Asusa, ponieważ koleś (właściciel) strasznie się bał... co mnie oczywiście śmieszyło... A Abit jak zawsze super kręci...

 

A co do opuszczenia się Abita- FAKT, kiedyś te płyty były idealnie wykonane (czasy np. BH6), ale teraz też są super!!! A koleś może sugerował się wpadką Abita z szybszymi AMD'kami (KT7 i KT7A)...

 

ABIT!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial ze ABIT kreci jak nigdy,ale w negatywnym tego slowa znaczemniu,reszta przemawia za ASUSem

 

hę! co masz na myśli? Ja przy składaniu kompów i przy oc przekonałem się do ABITa, chociaż cenię też ASUSa. Nadal uważam że ABIT jest górą...

Spróbuj potwierdzić swoją opinię, co masz do zarzucenia ABITowi? Wiadomo, że Abit zawze robił najlepsze płyty pod Intela - do możlwiości oc i powera. Zoabcz sobie porównanie Abita np. BH6, BE6-2/BX133 i TH7 co odpowiedników ASUSA - nie mają cienia szans Asusy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...