Skocz do zawartości
marcinsz0

problem z podkręcaniem athlona 1700DLT

Rekomendowane odpowiedzi

szukam i szukam i nie mogę znaleść rozwiązania, jak ustwić FSB i mnożnik aby procesor chodził stabilnie,jak dam 12x166 mhz to jest stabilnie na 1,5 v ale już 12,5 x166 jest zawieszka nie pomaga nawet zwiększenie napięcia

moje pytania:

-jak sprawdzić czy nawala pamięć czy procesor/ dałem w biosie FSB 190 MHZ i mnożnik x 7 to było bez błędów w Memtest ale większy mnożnik pow 9 powodował występowanie błędów i zawieszanie się komputera

-jak to wszystko poustawiać aby było dobrze bo już się pogubiłem

 

proszę o rady i z góry dziękuję ,oczywiście FAQ przeczytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam i szukam i nie mogę znaleść rozwiązania, jak ustwić FSB i mnożnik aby procesor chodził stabilnie,jak  dam 12x166 mhz to jest stabilnie na 1,5 v ale już 12,5 x166 jest zawieszka nie pomaga nawet zwiększenie napięcia 

moje pytania:

-jak sprawdzić czy nawala pamięć czy procesor/ dałem w biosie FSB 190 MHZ i mnożnik x 7 to było bez błędów w Memtest ale większy mnożnik pow 9 powodował występowanie błędów i zawieszanie się komputera

-jak to wszystko poustawiać aby było dobrze bo już się pogubiłem

 

proszę o rady i z góry dziękuję ,oczywiście FAQ przeczytałem

a moze coś innego szwankuje np zasilacz? jaki masz pełny konfig kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego jasno wynika ze to problem z zasilaniem ale przed eksperymentami wgraj najnowszy bios - moze problem sie rozwiaze. Przez sam przez test na 190MHz odpowiedziales sobie na pytanie czy to pamieci lub chipset - NIE - kwestia tkwi w tym ze cos nie wydaja pradowo - nie ma szans zeby roznica 83MHz (12 a 12,5) ktora wywoluje niestabilnosc, nie zostala zniwelowana przez podnoszenie napiecia rdzenia np do 1,7V. To czy zasilacz dobrze trzyma czy nie to az tak nie robi bo tego nie zmierzysz miernikiem - musialbys miec oscyloskop i patrzec na zanieczyszczenia itd - moj ma dosc znaczne wachania (linia 12V - idle 12,5V stress 12,9V) i mam rock stable na tym co w opisie. - wgraj najnowszy bios. pozycz od kogos zasilke i sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios mam najnowszy 5,40 ,zasilacz wcześniej zasilał athlona 1200 na napięciu 1,75 i było ok

ale to co mi cały czas nie daje spokoju to FSB przeciesz nie można jej w nieskonczonosc podnosic ,np procesor chodzi na magistrali 200 mhz przy mnożniku x7 ale juz mnożnik x11 jest zawieszka mimo zwiększenia napięcia kiedy i jak to sprawdzić ile FSB wytrzyma procesor na maksa aby potem zwiększać mnożnik,

teraz mam 175 x 11 na napięciu 1,5 v ale juz 175 x 12 nawet na napięciu 1,65V powoduje zawieszanie ,co mam zrobić obniżyć magistralę ??

 

czyli po moim teście na 190 mhz wynika że chipset i pamięć jest ok tak?

 

wiecie co to za funkcja w biosie CPU INTERFACE można ustawić normal albo high performance, ale nie mam nigdzie dokładnego opisu tej funkcji

 

aha dziwne 3 razy zrobiło mi się tak że po zawieszeniu nie chciał mi się wogole odpalić komputer ,zero reakcji na przycisk ani wentyle ani diody nie swieciły ,to wina zasilacza czy płyty głownej dodam że zasilacz jakiś szajs TAX,dopiero po kilku minutach komputer się właczył

 

jakie są objawy za słabego zasilacza bo u mnie się obraz "zamraza" i jak go sprawdzić aby wiedzieć konkretnie czy jest dobry czy nie/nie mam możliwości porzyczyć od kogoś innego/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogl sie przegrzac zasilacz - dlatego nie chcial odpalic - procesor dziala do bardzo duzymi fsb - tu nie fsb jest problemem - chodzi o to, ze procek chodzi do pewnego momentu i przestaje sie krecic - 1700+ tak nie maja - wiec mowie ci - spraw sobie chiefa 420W DF i wtedy powinno byc ok.

A tej funkcji nie znam bo nie mam tej plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojojoj - jedno z tych napiec nie jest "zbyt" dobre (dalem zbyt w cudzyslowiu bo jest masakryczne) - mianowicie Vcore - to napiecie ma u ciebie bardzo duze wachania (jest ono otrzymywane na plycie glownej i nie powinno miec takich rozbierznosci) i to powoduje niestabilnosc procka. - moze byc spowodowane jakas wada plyty glownej lub zasilaniem. - musisz zrobic testy - inny zasilacz, pozniej inna plyta, a pozniej inna plyta i zasilacz - wtedy pomierz napiecia i podkrecalnosc i zapodaj wyniki - cos sie skleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wymieniam płytę na abita , to zobaczymy co z tymi napięciami ,to co w koncuu jest odpowiedzialne za wachania napięcia Vcore ,piszą wszyscy że płyta? , czy przy ustawionym napięciu na procesorze 1,5 V wada zasilacza mo.że powodować wzrost napięcia na 1,57???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno jednoznacznie powiedziec - nalezaloby przetestowac - napiecie dla procka otrzymywane jest w wyniku przetworzenia, a nie stabilizacji wiec nie mozna tu wyglosic dokladnego werdyktu dotyczacego winnego. Teoretycznie ta przetwornica jest stabilizowana wiec wystepujace wachania sa dosc male. U mnie od ok 1,78V do 1,81V. (na linii 5V bios pokazuje 4,55V - i i tak wszsytko chodzi :))

 

Zauwazylem jedna ciekawa rzecz u siebie - na 1,85V na 2,4GHz bylo stable ale czasem cos odbijalo kompowi - jakas wywalka programu czy cos - teraz zmniejszylem do 1,8V i juz wszystko git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem.... sprzet taki jak w podpisie....

puszczam proca 12x175 i rock stable (prime moze chodzic nawet 2 dni i nic.... ) a wlacze 12,5 x 175 lub 12x180 podniose napiecie do 1,85 i vdd do 1,7 (czy 1.8 - nie pamietam) i prime wywala bledy........ :/ chyba mam C.H.U.J.O.W.Y procesor.....

moze cos poradzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to :D

 

http://republika.pl/mysig/Unbenannt.bmp

 

przy tym vcore i napieciu +5v dziala bez zadnego bledu :D....wydaje mi sie ze winna jest moja plyta gdyz nawet po zmianie zasilacza na enermax nic sie nie zmienilo :) ...cpu siada dopiero przy 215 fsb albo 1.850 vcore :D

 

pozdrawiam ;)

 

Zmien prosze pliczek na jakis lzejszy

reed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym moim procesorem to jest dziwna sprawa juz go wybadałem do 2,0 GHz chodzi dobrze na standardowym napięciu ale powyżej 2,0 Ghz już wywała błedy w PRIME 95 oraz zawiesza się co wy na to?

 

czemu przy stałem magistrali np 166 mhz po zwiększeniu mnożnika i tym samym cżęstoitliwości procesora wydajność pamięci rośnie???

 

czy zwiększająć mnożnik mająć wcześniej magistralę ustawioną wysoko i na granicy wytrzymałości procesora o pamięci trzeba ją obniżyć?/FSB/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze chodzi o opoznienia w dostepie pamieci do procesora - jak procesor szybciej bije to czas oczekiwania na dostep do niego jest mniejszy - dlatego powstalo DMA i problem ten zostal po czesci rozwiazany - ale jak widac tylko po czesci.

 

To czy trzeba bedzie obnizyc wyjdzie w praniu - ale prockowi to lezy czy dziala np na 15x133 czy 10x200. - byc moze ze wzgledu na pobor pradu przez procek a co za tym idzie wieksze wachania napiec po zwiekszeniu mnoznika, maksymalne stabilne FSB bedzie mniejsze niz przy mniejszym taktowaniu procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde teraz to mi procesor zawiesza sie nawet przy 1,66 mhz czały czas wyskakują niebieskie okna/kilka godzin wczesniej działał na 2 ghz dobrze a przed chwila uruchomiłem go dopiero na 1,43 mhz/, chyba jednak zasilacz jak myślicie??? mój zasilacz na 12A przy 12 V z tego co czytałem w FAQ to powinien mieć powyżej 18A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...