Skocz do zawartości
ravenclaw

Akumulatorki Ni-MH

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. No więc kupiłem aparat cyfrowy Trust 770 zoomem optycznym. I dostałem 2x duracell ultra 1,5 V każda. Chce kupic teraz akumulatorki bo strasznie baterie ida tylko mam pytanie. Kazdy akumulatorek co szukałem w necie ma 1,2 V. Pojemnosc 2000 mA. Chce kupic ale nie wiem czy pociagnia te akumulatorki w sprzecie. prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie pociągnie, bateria "paluszek" teoretycznie ma 1,5V(to jest maksymalne, chwilowe napięcie jakie jest w stanie "podać" ogniow) a w praktyce różnie to bywa. Kiedyś spotkałem się z Duracellami o napięciu 1,1V i świetnie działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje. I ciekawe na ile zdjęć wystarczą.

no to juz zalezy od sprzetu... u mnie 4 aku Panasonic 2000mAh wystarczaja na okolo 200 - 300 fotek (zalezy ile lampy i lcd uzwam... aparat to HP720

 

ladowarka laduje je w 5 godzin na max, w 2 godziny podobno 80% wiec nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje. I ciekawe na ile zdjęć wystarczą.

no to juz zalezy od sprzetu... u mnie 4 aku Panasonic 2000mAh wystarczaja na okolo 200 - 300 fotek (zalezy ile lampy i lcd uzwam... aparat to HP720

 

ladowarka laduje je w 5 godzin na max, w 2 godziny podobno 80% wiec nie ma problemu.

no tak ale jako ze to sa niklowo kadmowe to nie polecam takiego "szybkiego ladowania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz o tym pisalem niedawno... teoretycznie liczba ladowan to okolo 1000 razy... niech przez szybkie ladowanie strace nawet polowe ladowan to policz ile beda dzialaly aku jak laduje je raz na tydzien

 

uzywam tych aku juz pol roku i nic im nie jest... dzialaja tak jak na poczatku

 

i wole ladowac je przez kilka lat z taka predkoscia i nie czekac calej doby na naladowane aku niz uzywac ich dwa razy dluzej

 

4 aku kosztuja jkaies 50 zloty... przeciez to nie jest majatek.. szczegolnie rozlozony na kilka lat uzytkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz o tym pisalem niedawno... teoretycznie liczba ladowan to okolo 1000  razy... niech przez szybkie ladowanie strace nawet polowe ladowan to policz ile beda dzialaly aku jak laduje je raz na tydzien

 

uzywam tych aku juz pol roku i nic im nie jest... dzialaja tak jak na poczatku

 

i wole ladowac je przez kilka lat z taka predkoscia i nie czekac calej doby na naladowane aku niz uzywac ich dwa razy dluzej  

 

4 aku kosztuja jkaies 50 zloty... przeciez to nie jest majatek.. szczegolnie rozlozony na kilka lat uzytkowania

bredzisz. tu nie chodzi o ilosc ladowan a o pojemnosc ktora sie sukcesywnie zmniejsza, a na pojemnosci to powinno Ci zalezec, dlatego polecm dwa komplety akumulatorkow i ladowarke 15h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz o tym pisalem niedawno... teoretycznie liczba ladowan to okolo 1000  razy... niech przez szybkie ladowanie strace nawet polowe ladowan to policz ile beda dzialaly aku jak laduje je raz na tydzien

 

uzywam tych aku juz pol roku i nic im nie jest... dzialaja tak jak na poczatku

 

i wole ladowac je przez kilka lat z taka predkoscia i nie czekac calej doby na naladowane aku niz uzywac ich dwa razy dluzej  

 

4 aku kosztuja jkaies 50 zloty... przeciez to nie jest majatek.. szczegolnie rozlozony na kilka lat uzytkowania

bredzisz. tu nie chodzi o ilosc ladowan a o pojemnosc ktora sie sukcesywnie zmniejsza, a na pojemnosci to powinno Ci zalezec, dlatego polecm dwa komplety akumulatorkow i ladowarke 15h

wunat ma racje, im mniejszym pradem i dluzszym czasem ladujemy akumulatorki, tym bardziej sa wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam aparat hp735 zwykle paluszki wytrzymywał mi ok 10-15zdjec .Teraz mam GP2000 z ładowarka ktyra ładuje je w nicałe 60min na max orginalna GP morzna ja podłączyc w samochodzie .Zestaw 4xGP2000 + ładowarka ok220zł (ale zajebisty wypas ładujesz szybko i w samochodzie tez morzna) baterie wytrzymoja mi 3-4xkarte128mb(ok300-1000zdjec zalerzy od jakosci i jeszcze pare filmikow iw oglądania) Moim zdaniem nie ma bardzie wytrzymałych bateri no chyba ze sa juz 2100GP bo te 1600to na max 1-2xkarte128mb(150-500zdjec)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bredzisz.

no widac znasz sie na kultralnej rozmowie... ile masz lat... 9?

 

tu nie chodzi o ilosc ladowan a o pojemnosc ktora sie sukcesywnie zmniejsza, a na pojemnosci to powinno Ci zalezec, dlatego polecm dwa komplety akumulatorkow i ladowarke 15h

gdybys przeczytal dokladnie co napisalem to dowiedzialbys sie, ze uzywam tych aku pol roku (juz nawet troche ponad) i nie stwierdzilem zeby co sie dzialo z ich pojemnoscia

 

EOT... powodznia w zyciu z taki podejsciem do ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefe

Godzac sie z wypowiedzia wunata nie mailem na mysli bredzenia, potepiam ta wypowiedz.

 

Mam jednak pytanie do Ciebie w sprawie ladowarek accu.

mam 8 accu (4x2000 HAMA i 4x2100 Energizer) ale ladowarke mam sredniowieczna.

Ty pisales gdzies kiedys o ladowarkach pozadnych, o ile dobrze pamietam.

Czy moglbys polecic jakas taka ktora pozadnie laduje, wylacza sie automatycznie i ma konkretne parametry ?

no i cena niekoniecznie astronomiczna :)

Z gory dziekuje za porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma wszystko czego ci trzeba GP PowerBank(smart) ładuje w niecałe 60min 4x2000 a 4x1600 w 50min sama sie wyłancza i morzliwosc podłączenia w samochodzie do zapalniczki.Pewnie te 2100 to ok 65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja uzywam ROWI 532 (i tez ja polecam) ma rozladowanie, automatyczne przejscie w stan ladowania i pozniej w stan podtrzymywania

 

mozna nia ladowac 2 albo 4 aku... moje 2000mAh laduje w troche ponad 5 godzin... bardzo podobna... podobno w srodku jest to samo co w mojej to np. EMOS

link do emosa

ale widzialem taniej za cos okolo 60 zika

 

wydaje mi sie ze o podobnych parametrach nie ma co drozszej kupowac

 

jeszcze szybsze to jak napisal xxx np. ladowarki GP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz skoro Cie tak urazilo slowo "bredzisz" to sorry chociaz ja nie uwazam tego slowa za niekulturalne. co do tematu to zobacz ile czasu wytrzymuja akumulatory w komorkach czy walkmanach a ile ladowane "po Bozemu" (15 h) akumulatory, nawet zwykle paluszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, wlasnie o cos takiego mi chodzilo stefe :0

Szybszej nie chce, wole olno i dokladnie ladowac.

Moja archaiczna ladowara lauje je 14 h, wiec 4 - 5 to i tak dla mnie szybko jest :wink: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ta druga ma opcje rozladowywania wolnego ladowania i po naladowaniu akumulatorkow przelancza sie w tryb podtrzymywania czyli jak wyjmiesz po tygodniu to i tak beda calkowicie naladowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...