Skocz do zawartości
mlody_maniak

PROBLEM z LIVE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ALL , znowu mam problem z SB LIVE VALUE :x a mianowicie, gdy zapodam jakąś MP3-ke na winampie to leci pare sekund i przeskakuje na następną albo przewija ją o pare sekund , wq mnie strasznie te przeskoki co doradzicie, zmieniałem przerwanie dla LIVa, instalowalem jesce raz winampa i nie pomogło, stery to LIVE WARE 3.0 system Win ME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ,że wogóle nie masz dzwięku. To wina sprzętu . Miałem podobny motyw na win XP i sb 128 .Rezerwowanie przerwania tylko raz przyniosło skutek... innym razem wyciągnąłem wszystkie karty (oprócz grafy :P ) z zaczałem je instalować po kolei. Wtedy się naprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie nie nie ;)))To jest konflikt plyty z sb.Wlacz w biosie memory hole 15-16 mb jesli to nic nie da lub system bedzie sie wieszal to wylacz, polecam www.viahardware.com z prawej strony jest faq dotyczacy twojej i mojej plytki ;)).Jezeli nie znasz angola to wal na gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PNP OS Installed daj Enablend to czasem rozwiązuje sprawe.

Ustawianie memory hole 15-16 mb jest bez sensu bo to się tyczy ISA :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh

Posiadacze SBLive! dzielą się na dwie grupy: szczęśliwych i nieszczęśliwych.

już tłumaczę :D

u niektórych wszysko chodzi oki

a niektórzy już w momencie wkładania karty w gniazdo PCI mają problemy.

Ja ze swoim Livem morduje się juz 4 m-ce.

Po zmianie płyty jest lepiej.

 

Na starej KT133 - to chyba znana bajka:

PCI Transaction Delay (chyba) w BIOSie na OFF,

instalacja Latency Patch - pomogła (co prawda nie ze wszystkim).

I rzecz dziwna - trzaski w Winampie (i nie tylko) - tu poradziłem sobie troche niekonwencjonalnie (pytałem o to na starym forum i nikt nie był w stanie pomóc :cry: ).

Otóż dorwałem kiedyś taką fajną girkę logiczno-zręcznościową (chyba) EGGSUCKER (może ktoś słyszał) i po jej uruchomieniu i włączeniu Winampa trzaski ustawały i dawało się normalnie słuchać.

heh

 

Jeżeli chodzi o nową płytkę (KT266A) to myślałem, że obejdzie się bez Latency Patcha (o ja naiwny :oops: ) Po uruchomieniu Diablo 2 znany mi z doświadczeń zwis po intrze...

Po doinstalowaniu patcha wygląda że wszystko OK.

 

Tak więc mimo tych wszyskich problemów, cenię sobię tę kartę.

Szczególnie po kupnie nowej wieży i podpięciu pod nią kompa.

 

chyba Was nie zanudziłem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim ale problem juz został rozwiązany dzięki pomocy kolegi snooze (za co mu jestem bardzo wdzięczny) który doradził bym wyłączył przyspieszenie w dzwięku dla DirecX, to dlatego pzed instalacją DirectX 8.1 wszystko bylo dobze moze te biblioteki się gryzą z czymś, ale narazie chodzi spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...