Skocz do zawartości
Kittek

Wentylator do obudowy, a dioda termiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Cooler mastera do obudowy z diodą termiczną i strasznie wolno sie obraca. Wiem, że on bierze temp. z diody termicznej i dopasowuje obroty do temperatury. Jak więc ustawić to tak, żeby ciagle obracało sie na max. obrotów? Czy wystarczy uciąć kabelek z tym czujnikiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda zapewne wpięta jest w jeden z przewodów lub na płytkę jęsli tak to diodę na płytce zastąp kawałkiem przewodzika a jesli jest wpięta w kabel to wywal ją i połacz końce kabli które były wcześniej przylutowane do diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki wentyl i postąpiłem z nim tak samo jak chcesz to zrobić. Po prostu trzeba odciąć diodę termiczną i te dwa kabelki połączyć ze sobą i będzie działał na max obrotach. Tylko że wtedy jest naprawdę głośny więc należało by puścić go na 5 lub 7V ewentualnie jakiś regulator np. Fan Mate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik temperatury to termistor. Można go obciąć i zewrzeć kabelki do których był podłączony, wtedy będzie chodził na max. obrotach.

Są jeszcze dwie inne możliwości. O ile dobrze pamiętam to ten Cooler Master ma termistor 10kOhm. Można go zastąpić innym o mniejszej wartości, np. 4,7kOhm. Wtedy przy 25*C będzie miał obroty takie jak wcześniej miałby przy ~40-45*C

Można też wstawić zamiast termistora potencjometr 10kOhm i za jego pomocą ręcznie ustawić obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...