Skocz do zawartości
mlizka

NIetypowa prośba pomózcie chłopaki...? chodzi o adresacje IP

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

mam prośbe czy ktos móglby mi pomóc z takim zadaniem ? :

 

Przygotuj system adresacji IP dla sieci przedstawionej na schemacie. Przyjmij następujące założenia:

Sieć bazowa: 150.10.0.0

Ilość podsieci: 600

 

Podaj maskę podsieci, bramkę domyślna oraz adresy dla hostów i interfejsów routerów.

 

schemat sieci tutaj:

http://xtreme.neostrada.pl/siec.gif

 

jak ktos by mógł podac mi rozwiązanie tego zadania,

i moze jakis mały opis co i jak skad sie wzioło, bedę bardzo wdzieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

 

Sprawa jest dosc prosta. Prawie identyczne zadanie jest na kursie CISCO CCNA (semestr II).

 

Rozwiazanie jest dosc dlugie tekstowo. (podac Ci takze komendy odpowiednie do skonfigurowania owych routerow cisco ?)

 

 

p.s. jesli zasilisz moje konto odpowiednim przelewem to z mila checia sie tym zajme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym umiał to pomógl bym za friko .Jak juz przychodze na to forum prosząc o porade to wiem ze jest to za darmo.............................dziwne.

Jednak z drugiej strony wiedza jest dosyć specjalistyczna ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlizka: ale on pewnie chce kase za podstawienie Ci wszystkiego pod nos, czyli ustawienie routerow itp.....

 

pomoglbym CI, ale jeszcze nie skonczylem tego dzialu w cisco :P

 

btw MAD, nie CCNA semstr II tylko CCNA semstr I ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maska: 255.255.255.192

ilosc podsieci: 1022

ilosc hostow na podsiec: 62

---

podsieci w 4'ym oktecie:

64-128-192

broadcasty:

127 ; 191

adresy sieci:

64 ; 128

---

adresacja:

>>R2:

>bramka E0: 150.10.1.65

>hosty: 150.10.1.66-126

>>R1:

>bramka E0: 150.10.1.129

>hosty: 150.10.1.130-190

>>lacze miedzy R1 i R2:

>150.10.2.65 i 150.10.2.66

>>lacze do isp - nie wiem bo nie znam sposobu adresacji isp'a :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko bylo by OK, "07" tylko ja nie mam pojecia jak ty to obliczyłes.

oh my god ;) ... to bedzie troche przydlugie tresciowo, ale sprobujmy ;p

dobra wiec adres 150.10.0.0 jest to adres klasy b wiec bez dzielenia na podsieci ma postac siec.siec.hosty.hosty

stad maska bez podzialu na podsieci ma postac 255.255.0.0

teraz zrobmy z tego 600 podsieci - dzielenie zaczynasz od 3'ego oktetu (bo to adres b klasy)

podsieci ma byc 600, a wiec wg. wzoru (2^n)-2 jesli za n dasz 8 czyli caly 3'ci oktet podsieci masz 254... czyli troche malo ;)

w tym miejscu maska wyglada juz tak: 255.255.255.0 (caly 3'ci oktet na podsieci)

teraz dalej... musisz uzyc jeszcze 2 bitow z 4'ego oktetu co da ilosc podsieci 1022

po zuzyciu 2 bitow z czwartego oktetu 4'y oktet binarnie wyglada tak: 11000000 - co po zamianie na system dec daje 192 - stad koncowa maska 255.255.255.192

>teraz zeby dowiedziec sie jak beda wygladac podsieci musisz zauwazyc, ze w 3'cim oktecie zmieniaja sie co 1 natomiast w 4'ym musisz:

256-192=64, czyli masz w 4'ym oktecie 2 podsieci "co 64" -> w 4'ym oktecie ida 2 bity na podsieci czyli (2^2)-2=2 i rozpisujesz 2 podsieci co 64

pierwsza podsiec: 64->128 [64+64]

druga podsiec: 128->192 [128+64]

Adres pierwszej podsieci w 4'ym oktecie =64 [w 3'cim =1 itd. az do 254] natomiast ostatni adres w podsieci to adres broadcastowy czyli w 1'szej podsieci w 4'ym oktecie =63 [%edit%-mala kurekta ;) =127 sorz i pozdro]

itd.

Teraz wszystko o.k. ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...