Skocz do zawartości
DIRTHYFRANK

Płyta główna w PLEXI

Rekomendowane odpowiedzi

Ello... mam taki mały pomysł i mam nadzieję że wy starzy wyjadacze podzielicie się ze mną swoimi refleksjami na ten temat.

 

Mianowicie, mam zamiar zrobić obudowę z PLEXY, chłodzenie pozostaje standardowe czyli powietrzne ( w WC narazie niemogę się pakować).

 

I teraz tak się zastanawiam czy nie zrobić dodatkowej mniejszej obudowy tylko na samą płytę główną z tym że wystawał by z niej sam wentylator do chłodzenia CPU połączony kołnierzem wciągającym zimne powietrze z zewnątrz "dużej" obudowy, oraz 2 wentylatory wyciągające powietrze na zewnątrz do dużej obudowy. Wszystko szczelnie zabudowane, łącznie z kartami w slotach.

 

Wydaje mi się że w takiej sytuacji w "małej" obudowie powinno być dosyć zimno, i wentylacja dość dobra.

 

 

 

Czekam na krytykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem:

starzy wyjadacze

, ale tak na mo gust to nie jest to dobre rozwiązanie bo na płycie grzeje sie masa rzeczy, włacznie z samym laminatem który nagrzewa sie nieznacznie od gorących elementów które są do niego przylutowane. W związku z tym zamknięcie tego w "puszce" raczej spowoduje wzrost temperatury. No chyba żeby zapewnić bardzo duży przepływ powietrza. Zdaje mi się że wynikałoby to z faktu że mniejsza ilość powietrza szybciej się nagrzeje, więc należałoby proporcjonalnie zwiekszyć przepływ zimnego powietrza by nadążyć z odprowadzaniem tego nagrzanego powietrza. Tak mi się wydaje. 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie PLEXA 4mm o rozmiarach 100x120 kosztuje 30 zeta

Rozumiem, ze jak na inzyniera przystalo, wymiary podajesz w mm :?: To by sie mniej wiecej zgadzalo. Wlasnie robie kolektor do chlodnicy z plexi. Material bardzo trudny w obrobce (latwo sie kruszy i topi) i klei (tylko specjalny klej i zywica epoxydowa). Nie wiesz w co sie pakujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie mi chodziło... szukałem porady i ją otrzymałem :)

 

Zrezygnowałem z tego pomysłu... poprzestanę tylko na własnoręcznym modzie zasilacza.

 

Obudowa z plexi plus dwa wiatraczki na 7V podświetlone diodami :)

 

 

Reszta chyba będzie kupna chociaż mazy mi się własnoręcznie zrobiona obudowa.

 

 

Jeszcze raz dzięki za sugestie.

 

Pozdrowionka

DIRTHYFRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...