Skocz do zawartości
Escaper

Flashowanie Herculesa R9100

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu próbuje popełnic flash mojego nowego Herculesa i coś mi nie idzie..:/ Wydaje mi się ze robie wszystko dobrze, ale moge isę mylić. Robie dyskietke dosową, dogrywam tam bios i flashrom'a 2.17, odpalam w dosie, wpisuje flashrom -f [nazwa nowego biosu].rom potem cośtam mieli i mieli tego flopa i wygląda jakby skończył. Potem restartuje kompa a bios jest nadal ten sam 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie bardzo, a napewno nie jakiś typowy bp. cośtam error albo cośtam compleated..:/ Zaraz spróbuje jeszcze raz i napisze co dokładnie wyswietla...

 

 

 

UPDATE: Na końcu wyświetla całą tablice komend... Było tam coś takiego jak see cośtam informations (-i) więc bez większego namysłu wpisałem i pokazała mi sie jakaś tabelka z mnóstwem niezrozumiałych symboli, zrozumiałem tyle:

 

Flash. ID. Lock .

.........................

 

----- . -----. Yes .

 

 

8O

 

Czy to ma niby znaczyć że ten radek ma jakieś zabezpieczenie przed flashowaniem :?: 8O :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku atiflash robiłem to chyba tak:

 

atiflash -p 0 bios.bin -f

 

gdzie -p oznacza flasz, 0 numer karty, bios.bin nazwę biosa, -f flaszowanie mimo zabezpieczeń/niezgodności biosów. Niestety nie mam przy sobie swoich płyt i plików, więc nic Ci nie podeślę ani nie sprawdzę. Moja rada: napisz PW do gościa o nicku "Pinki", swego czasu ud niego dostałem fajnego biosika i programiki, acz dawno go nie widziałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało się :) Thx wam. Wpisałem flashrom.exe -p -f newbios.rom i jest git. Znaczy nie całkiem bo ten bios który wgrałem jest chyba jakiś nie bardzo- WinXP nie wykrył w ogule że to R9100 więc szybko wróciłem do oryginalnego. Nie wiecie skad można zassać jakieś dobre biosy do radków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wykrył go jako co? Bo jeśli jako 8500, to w porządku, bo radek 9100 to nic innego, jak 8500LE z nowym biosem (problematycznym niekiedy, na marginesie)

Nieno, problem w tym ze w ogule go nie wykrył tzn. w polu np. typ miałem <nieznany> czy cos w tym stylu. Tak jakby WinXP nie miał sterów do niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proste, bo zmiana biosa to dla OS jakby zmiana karty, trzeba było catalysty/omegi jeszcze raz zainstalować.

LOL :lol: I tyle? Muhuhaha, ale ze mnie.... :P

Dobra zaraz spróbuje jeszcze raz. Tak na marginesie

to właśnei doświadczyłem czegoś dziwnego, a mianowicie

jak kręce tego radka, i przesadze (następuje to przy jakichś 280 mem) to pojawiają się krzaki. To nic dziwnego ale dziwne jest dopiero to że jak potem wróce do standartowych ustawień (250/240) to dalej są krzaki :/ Tak jakby zegary się zablokowały i nie kciały wrócić do defaulta..:|

I choćbym nawet niewiem co robił, nie obejdzie się bez restartu windy... Miał ktoś tak może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym kręcisz? Bo jeśli zakładką w omegach, to mnie też dziwnie działała, ale nie miałem czasu się wgryść. Kręciłem...Riva Tunerem :lol: :lol: :lol:

Ja używam PowerStripa... Ale i tak już nei aktualne bo na nowym biosie już mu przeszło ;P Jade teraz na 275/275 i jak mi sie będzie kciało to zapuszcze 3dsmarka, mam teraz tylko taki krzak że pokazuje mi 2 manity (P&P i Domyślny) i czasami się odświerzanie pier... ale to pewnie przez to że włączyłęm w RadEdicie odblokowanie jakichś tam standartów TV. W każdym razie jak na ta chwile wszystko OK i thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...