Skocz do zawartości
=L@win@h=

LG Flatron 775FT... sie zepsul...

Rekomendowane odpowiedzi

Monitorek mam juz ponad 2 lata i ostatnio mial jakies dziwne akcje...

sam sie rozszerzal i zwezal w poziomie... tak jakby ktos przyciskal przyciski od regulacji... przez kilka dni nic sie nie dzialo az tu pewnej nocki cos pizdnelo i ekran zwezyl sie w ten sposob (mniejwiecej... niebieskie to jest to co normalnie jest na caly ekran) :

Dołączona grafika

poczym cos w nim jeszcze raz pizdnelo i ekran sie rozszerzyl tak ze normalnie takie rozszerzenie nie jest mozliwe...

no i strasznie zaczelo walic z niego... smierdzialo strasznie

poszedlem dzis sie dowiedziec ile naprawa bedzie kosztowac i mi gosc jeden powiedzial ze to padla jakas plytka od (jak to fachowo okreslil) "rozszerzania w poziomie" na plycie glownej monitora i ze to trzeba wlasnie wymienic... i ze bedzie to kosztowalo 160zl 8O 8O 8O

 

wiec mam do was takie male pytanie... czy wiecie moze czy gdzies moge sobie sam kupic ta plytke i ja juz sobie ja sam tam wymienie... bo przypuszczam ze w tym 160 zl raczej duzo robocizny jest wliczone :twisted:

 

A jak nie to czy oplaca mi sie go reperowac czy moze juz zainwestowac w jakis inny monitorek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to czy 160 zł jest dużo zależy od tego jaki układ synchonizacji poziomej chce tam założyć. Jeśli Philips'a, Sony, Thomson'a lub Sanyo to spoko.

To mercedesy wśród takich układów, warte swej ceny.

Jeśli producentem jest Nec, Mitsubishi, LG, Samsung, Iiyama, Sharp, Belinea i inni znani producenci monitorów to też spoko aczkolwiek 160 zł za taki układ łącznie z montażem to troche ździerstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja iiyama też odwaliła takie coś [w sierpniu] Dołączona grafika ... monitor poshedł na gware i naprawili to Dołączona grafika [chociaż trochę nie dokładnie ale się później poprawili po tym jak ich z lekksha opierdzieliłem Dołączona grafikaDołączona grafika ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna tam wrzucic uklady roznych producentow? hmmm... a czy jest jakas mozliwosc ze np. sam sobie cos takiego gdzies kupie?... czy trzeba byc w jakiejs tajnej sekcie serwisantow mitorow :D ?

 

I jeszcze jedno.... czym roznia sie ogolnie takie uklady od roznych producentow? jeden bedzie mi bardziej rozszezal obraz niz drugi czy jak ?

I rozumiem ze philipsy, sanyo, thomson, sony najlepsze tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to czy 160 zł jest dużo zależy od tego jaki układ synchonizacji poziomej chce tam założyć. Jeśli Philips'a, Sony, Thomson'a lub Sanyo to spoko.

To mercedesy wśród takich układów, warte swej ceny. 

Jeśli producentem jest Nec, Mitsubishi, LG, Samsung, Iiyama, Sharp, Belinea i inni znani producenci monitorów to też spoko aczkolwiek 160 zł za taki układ łącznie z montażem to troche ździerstwo.

O czym ty do mnie rozmawiasz??? Od kiedy to można dowolnie zamieniać układy synchronizacji różnych producentów?

Mam wrażenie że nie za bardzo wiesz jak działa monitor, ale porównywanie Philipsa do Mercedesa nieźle mnie ubawiło. Chociaż ... ostatnio Mercedes robi kiepskie auta (nie licząc tych najdroższych).

A w temacie wątku:

Uszkodzenie jest typowe, ale bez sprawdzenia co konkretnie wysiadło nie podejmuję się podać ceny. Orientacyjnie 70-250 zł, koszt materiału jest w tym przypadku niewielki (ale mogę się mylić, nie widziałem tego monitora "od środka").

Pozdr

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ze swoim LG cos podobnego. Cos trzelilo zwezyl sie nastepenie z czasem sie rozszerzal z tendencja do schodzenia w lewa strone ekranu.

Winowajca byl jakis "zimny lut"

Jak kazdy LG pojechal na wycieczke :)

Polecam serwis LG w Bialej Podlasce !! Naprawde kontaktowi ludzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z wstawieniem układu synchronizacji od innego monitora. Nie są to elementy, które działałają tylko z konkretnym modelem, ważne jest tylko aby były do 17 calowego monitora.

Kiedyś nie można było tak robić ale z czasem wielu producentów zaczeło używać elektroniki innych firm w swoich monitorach. Jeden z moich kumpli ma stabilizatory w Iiyami'e Sony a drugi w identycznym modelu Philipsa.

 

W moim monitorze siedzi układ Philips (dokładnie od modelu 107 P40), działa bez problemu, po kupnie był standardowy LG, który siadł.

Philips po prostu robi bardzo dobre te konkretne elementy.

 

Jak serwis jest dobry to może sprowadzić uniwersalne elementy dobrych producentów działające lepiej lub gorzej w danym modelu. Powinni wiedzieć, które będą najlepsze (pewnie zaproponują firmowe, lepiej odnośnie gwarancji).Branie podzespołow z niedziałających nowych/starych monitorów na własne ryzyko. A ryzyko jest spore.

 

Jak elektronik jest dobry to z monitora jest w stanie zrobić śmigłowiec bojowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja takie cos mialem w telewizorze "unimor" :P

Dalo sie naprawic , to nie jest awaria "bardzo powazna" ;) konkretnie przylazl jakis kolo z lutownica i jakims scalakiem philipsa, heh ten co sie spalil to tez byl philipsa :D

Co do czesci roznych firm w monitorach roznych firm: ano tak jest ze mozesz miec NEC'a a kilka czesci LG ;P i na odwrot :P W mojej wiezy JVC MX-J10 jest naped optyczny SONY (a wlasciwie byl, teraz jest inny ), u qmpla w wierzy Panasonic (jush zepsutej) byly jakies scalaki philpsa... tak to jush jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z wstawieniem układu synchronizacji od innego monitora. Nie są to elementy, które działałają tylko z konkretnym modelem, ważne jest tylko aby były do 17 calowego monitora.

Kiedyś nie można było tak robić ale z czasem wielu producentów zaczeło używać elektroniki innych firm w swoich monitorach. Jeden z moich kumpli ma stabilizatory w Iiyami'e Sony a drugi w identycznym modelu Philipsa.

Człowieku, czy ty w ogóle masz jakieś pojęcie o czym piszesz? Wątpię.

W jednym zdaniu piszesz o producencie układów scalonych, firmie produkującej monitory i marce handlowej . Może zdecyduj się najpierw "o czym mowa", OK?

Sam pomysł z zamiennością elementów różnych producentów teoretycznie jest słuszny, ale sprawdza się tylko w przypadku starszych konstrukcji (mało który producent sprzedaje licencje na najnowsze produkty). Pewnie się zdziwisz, ale ten mityczny "układ synchronizacji" wcale nie "musi być od monitora 17'", wystaczy że będzie miał odpowiednie parametry. No i najlepiej żeby miał tyle samo nóżek, ale z tym sobie chyba poradzisz.

LOL

Żeby nie było nieporozumień: w tym konkretnym przypadku uszkodzona jest końcówka układu odchylania poziomego. Tak się głupio składa, że przeważnie nie ma w tym obwodzie żadnego układu scalonego (układy scalone to takie małe, czarne , z kilkoma />4/ nogami). Czyli wstawianie mercedesa możesz sobie darować.

Nie chce mi się prostować reszty bzdur, a było jeszcze parę ...

Pzdr

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było nieporozumień: w tym konkretnym przypadku uszkodzona jest końcówka układu odchylania poziomego. Tak się  głupio składa, że przeważnie nie ma w tym obwodzie żadnego układu scalonego (układy scalone to takie małe, czarne , z kilkoma />4/ nogami). Czyli wstawianie mercedesa możesz sobie darować.

Nie chce mi się prostować reszty bzdur, a było jeszcze parę ...

Pzdr

AT

OK, pewnie masz racje co do defektu, nie jestem alfą i omegą.

Wiem co to układ scalony, ale nie czepiaj się, że napisałem układ w odniesieniu do uszkodzonego elementu.

 

Może starałeś się napisać to mniej złośliwie, ale Ci nie wyszło.

No i najlepiej żeby miał tyle samo nóżek, ale z tym sobie chyba poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...