Skocz do zawartości
raki

Problem z ... no właśnie z czym?? HELP!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo dziwną sytuacje.. mainowicie siedziałem sobie przy kompie i sie zawiesił... ale to nic nowego, więc restart! No ale przy uruchamianiu Win XP sie resetował... i tak w kółko!

Co najciekawsze zainstalowałem Win98, Me i jest wszystko ok!!!

 

Wszystko sie dzieje przy WinXp SP1!!!

 

O co tu chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki problem na moim starym ECS-ie,jak jeszcze smigaly tam 2x128 SDRAM. Kiedy zaczela sie sypac jedna z kosci, zaczal sie takze sypac Xp i to tak jak mowisz restart za restartem,czasem sie wogole nie wlaczal. Proponuje pozyczyc kosc od kolegi i sprawdzic czy everything will be ołrajt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci jeszce nie sprawdziłem... ale doszukałem się że w dysku jeden drucik (ten pin, który wchodzi do taśmy) jest wciśniety do połowy...

CZy to może być przyczyną??

 

Jak sprawdzić pamięci nie wchodząc do DOSA... bo mam Millenium, a nie posiadam Floppa!!!

 

Prosze o możliwie szybkie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

166X12,5 to chyba 2075Mhz

a tak sie przyczepiam :)

Faktycznie... masz rację... ale wyswietlało mi 2090...

Narazie to jest nieistotne bo komp mi sie sypie i nie wiem co dokladnie!!! Nie zaniose całego do serwisu bo mnie skasują za ekspertyze ...a kasy aktualnie brak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci jeszce nie sprawdziłem... ale doszukałem się że w dysku  jeden drucik (ten pin, który wchodzi do taśmy) jest wciśniety do połowy...

CZy to może być przyczyną??

 

Jak sprawdzić pamięci nie wchodząc do DOSA... bo mam Millenium, a nie posiadam Floppa!!!

 

Prosze o możliwie szybkie odpowiedzi!

memtest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no...

włożyłem pamięci kupmla... i to samo... install Xp i przy 1 ponownym uruchomieniu restart... :twisted: :twisted: :evil:

już mnie to denerwuje!

 

Myślicie że to może być wina dysku?? Bo dzisiaj jeszce chce włożyć 2GB i na nim zainstalować Xp... ale kurcze... czy 2 GB stykną na XP??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle cały komp szaleje...

Przed chwilą zaliczył zwisa jak kumpel mi napisał na gg...

 

Znacie jakies programy do diagnostyki... jakiś które wykarzą co jest zepsute...

Jakiś program do sprawdzania sprawności dysku???

 

PROSZĘ O POMOC!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podam inna wersje

Mialem tez taki przypadek - okazalo sie ze cos sie chyba cooler obluzowal

i jak sie win uruchamial to byla taka wysoka temperatura ze sie restartowal, pozniej jak go ponownie zalozylem, ladnie rozsmarowalem paste termoprzewodzaca - powrocil do normy :) >podczas uruchamiania kompa sprawdz w biosie temp procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc... problem leżał w płycie głównej... bo  tego dnia co zmieniałem taśmy to pod wieczór już dysków nie wykrywał...

 

Teraz jest w serwisie a ja bez kompa przez 2 tygodnie...

No więc... problem jednak chyb nie leżał w płycie głównej... bo dostałem nowego FRN2-L i jest znowu to SAMO!!!!

Już nie miałem siły na to pudło i oddałem do serwisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... była to wina proca... srebrna pasta była niedokładnie wyczyszczona przezemnie i proc padł... musiałem kupić Bartona... 2500+ ale puki co jestem zadowolony... tylko strasznie długo mi sie urucjamia... nie wiem dlazcego... Ktoś może wie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... była to wina proca... srebrna pasta była niedokładnie wyczyszczona przezemnie i proc padł... musiałem kupić Bartona... 2500+ ale puki co jestem zadowolony... tylko strasznie długo mi sie urucjamia... nie wiem dlazcego... Ktoś  może wie??

system zasmiecony, ot co....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...