Skocz do zawartości
DonRedboX

Chce kupic kompa - rzucicie okiem?

Rekomendowane odpowiedzi

zasilka mocna to podstawa niektorym chodzi,a niektorym nie ,patrzac po configach to tym co chodzi niemaja mocnych ani wymagajacych graf g1,g3 , wszystko zalezy tesz od hdd niektore na gownie niechodza, podrogie zywotnoc zlylowanego zasilacza niejest doza, polecam foltrona za 80zl lepsze to od kupowania co 6miesiecy nowego gowna za 50 zl i stresu.

mioi zadniem pokowanie 700 zl w grafe dx8.1 to nonsens nawet jesli jest markowa, fx-ow tesz niepolecam bo ten ich dx9 to jakis taki troche :), zostaje padek 9500(pro)@9700,9600 od msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mocno bym naklanial do r 9500 (pro or non pro :) ) lub 9600 - to jest chyba najlepszy wybor w takim zakesie cenowym - Co do zasilacza to ja usmazylem jednego podlaczajac go do zalanej plyty - ten co mam choc no name to jakis dobry jest :) (jak padnie to kupie foltrona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

ostatecznie przystaje na taka konfiguracje:

 

Procesor: AMD Athlon XP 2500+ Barton

Plyta glowna: Asus A7N8X Deluxe nForce2

sound, lan, serialATA, socket A

Karta graficzna: GeForceFX 5600 Gainward FX Ultra/760

128MB DDR, TV-out, DVI

Pamiec RAM: 2x512MB DDR400 Kingston

Zasilacz: Faxconn 400W

Wentylator: Zalman 7000A-Cu

Obudowa z dodatkowym chlodzeniem

HDD: Seagate 80GB 7200 8MB Cache SerialATA

 

dzieki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

ostatecznie przystaje na taka konfiguracje:

 

Procesor: AMD Athlon XP 2500+ Barton

Plyta glowna:  Asus A7N8X Deluxe nForce2

sound, lan, serialATA, socket A

Karta graficzna: GeForceFX 5600 Gainward FX Ultra/760

128MB DDR, TV-out, DVI

Pamiec RAM: 2x512MB DDR400 Kingston

Zasilacz: Faxconn 400W

Wentylator: Zalman 7000A-Cu

Obudowa z dodatkowym chlodzeniem

HDD: Seagate 80GB 7200 8MB Cache SerialATA

 

dzieki wszystkim za pomoc :)

tylko nie fx serjo szkoda na to kasy i nerwow lepiej radeona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

a co zlego jest w tym FX'ie?

 

jakos nie ma przekonania do Radkow, jesli mialbym kupic to w gre wchodzi tylko 9600 HIS lub 9600 Sapphire bo na inny mnie nie stac. (jakos mi sie te radiatory nie podobaja na tych Radkach... bardziej wierze jednak wentylatorom - a moze sie myle?)

 

Ja wiem, ze o FX'ach kraza niestworzone historie, ale mi sie zdaje, ze ten ktory wybralem jest calkiem niezly i nie bedzie z nim problemow.

 

Napisz mi cos wiecej jesli masz jakies uwagi co do FX'ow, tylko prosze konkretne przyklady, bo argumenty ze FX'y sa do d*py to do mine nie przemawiaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

kurde szukam dokladnych danych porownujacych te dwa Radki i tego FX'a i nie moge znalezc :( mam tylko dokladne dane FX'a

 

no i co z tymi radiatorami? sa tak samo sluteczne jak ten wentyl? czy ten Radek nie bedzie sie grzal?

 

moze sie przekonam do Radka :)

 

ps. te Radki roznia sie tylko firma i tym, ze HIS jest w wersji BOX - wiec raczej biore HIS'a :) (o ile, w ogole ktos mnie przekona do Radkow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze wolalem karty bez wentylatorow: -wentyl zawsze mozna zalozyc i wtedy o/c jest dobry -cisza -przewaznie lepij sie bujaja -karta z wentylem jak sie grzeje to zmiana chlodzenia to wiekszy koszt niz zalozenie bylejakiego wentyla

co do fx-a to w hl2 kazdy wie jak mu idzie a to przez to ze zamiast pelnego dx9 ma sciemniane i renderuje zamiast 2.0 to 1,4 to tak w skrucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esh.. i kolejny co sie lubuje w fxach.. bylem taki sam:(.. nie bierz tego gowna!! powiem 1.. na tym co teraz mam mam tyle samo w 2k1se co na 2,6 i niekreconym 9600pro od herca. roznica jest jak sam widzisz i do tego ten pro to chyba jakis lite byl bo mial core 300 i ddr 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esh.. i kolejny co sie lubuje w fxach.. bylem taki sam:(.. nie bierz tego gowna!! powiem 1.. na tym co teraz mam mam tyle samo w 2k1se co na 2,6 i niekreconym 9600pro od herca. roznica jest jak sam widzisz i do tego ten pro to chyba jakis lite byl bo mial core 300 i ddr 400 esh.. i kolejny co sie lubuje w fxach.. bylem taki sam:(.. nie bierz tego gowna!! powiem 1.. na tym co teraz mam mam tyle samo w 2k1se co na 2,6 i niekreconym 9600pro od herca. roznica jest jak sam widzisz i do tego ten pro to chyba jakis lite byl bo mial core 300 i ddr 400

a te fxy to nawet ultry to g..o jakich malo , serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

ja sie nie lubuje w FX'ach, znacznie bardziej wolalbym sprawdonego GF4 Ti, ale nie maja wsparcia na dx9 :(

 

Nigdy nie mialem Radeona ani FX'a, teraz mam GF2 MX400 i jest w porzadku od prawie 3 lat, dlatego lubie karty GF

 

Coraz bardziej przemawiaja do mnie Wasze slowa na temat Radeonow i jestem sklonny kupic Radka, ale potrzebuje jakiegos konkretnego argumentu, ktory mnie przekona.

 

Teraz zwracam sie do posiadaczy Radkow... czy ten radiator jest wystarczajacy? najgorsze jest to, ze nie mam kasy na wersje Pro, ale widze, ze te Radki maja bardzo podobne wydajnosci co ten FX, wiec jesli tak narzekacie na FX to chyba faktycznie kupie Radka 9600 HIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chce kupic grafe do 700

 

a tak swoja droga to ten 9600 to praktycznie jest to samo co FX 5600 Ultra

 

powiedzmy, ze na 60% kupuje tego Radka ale jeszcze sie waham

Ja też lubiłem nvidie i miałem GF2Pro ale jak sie przesiadłem na Radeona 9700Pro to nie zmienie już karty na nvidie :D . Nie kupuj FX-a bo one się wyjątkowo nvidii nie udały. I kup jakis lepszy zasilacz niż Coegen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

wiecie co... czytalem teraz sporo testow i tak sie wlasnie zastanawiam po co mi wsparcie dla dx9? w zasadzie wiekszosc gier nie wykorzystuje dx9 i teraz pytanie (moze dla niektorych lamerskie):

 

*zakladam, ze kupuje karte GF4 Ti4200 128MB

1. Czy jesli bede mial zainstalowany dx9, to w pelni wykorzystam ta karte czy w pelni jest wykorzystana tylko przy dx8?

sytuacje:

a)zainstalowany dx8.1

-gra uzywa dx8.1

-gra uzywa dx9

b)zainstalowany dx9

-gra uzywa dx8.1

-gra uzywa dx9

 

Jak bedzie wygladala wydajnosc GF4 Ti4200 w powyzszych przypadkach?

 

I teraz... ja nie uzywam AA wiec chyba raczej Radeon mi nie jest potrzebny i najlepszym rozwiazaniem bedzie dla mnie GF4 Ti4200?

Co o tym sadzicie... dlugo sie nad tym dzis zastanawialem i stwierdzilem, ze kupujac Radka 9600 to szkoda pieniedzy wydawac, bo i tak w pelni nie wykorzystam jego wsparcia dla dx9, a przy dx8 ten Radek jest po prostu cienki!, z kolei Radek 9600 Pro jest juz bardzo droga (jak dla mnie) karta, a i tak w testach z dx8 wypada porownywalnie z GF4 Ti4200

 

Wnioskuje, ze najlepsza dla mnie karta bedzie GF4 Ti4200, jednoczesnie mam na uwadze przyszly zakup Radka 9700 Pro (po jego wczesniejszym spadku ceny, ale to za jakis rok)

 

Update

Kurde im wiecej czytam tych testow tym mam wiekszy dylemat :( teraz juz calkowicie nie wiem jaka mam kupic karte... stosunek ceny do testow wskazuje na GF FX 5600 Ultra, ale Wy twierdzicie, ze to zla karta :(, z kolei GF4 Ti4200 nie najlepiej radzi sobie z dx9 :(, Radek 9600 niby dobry, a w testach klapa, 9600 Pro - testy dobrze, dobra karta, ale cena :(

 

ehhh :( prosze moze ktos sie pokusi o to, aby zrobic zestawienie (ale nie na bazie testow, a wiedzy praktycznej) GF FX 5600 Ultra, GF4 Ti4200, Radek 9600/9600Pro

I moze w koncu dowiem sie dlaczego te FX'y sa takie nieudane, skoro w testach wypadaja zblizenie do Radka 9600Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esh... dalej nie wiesz dlaczego? esh.. widziales resty w hl2? radek 9600pro wyprzedzil nawet fx5900ultra a co dopiero 5600ultra. owszem , r9600pro w 2k1se ma podobne wyniki ale w pelni wykorzystuje dx9.0 , ktorego za to ti4200 nie wykorzystuje i jego wydajnosc w 2k3 jak juz widziales jest rzedu 1700-1800 a r9600pro ponad 3300. mialem i 9600pro i ti4800se i fx5600 ktorego jeszcze niestety mam. wydajnosc fxa jest rzedu ti4200 a cena wyzsza. kup taka karte, zebys mogl grac w gry , ktore najbardziej lubisz a nie takie ktore sa najnowsze itd. jesli chcesz grac w hl2 i doom3 ja proponuje radzia, co prawda pograsz w hl2 na ti4200 ale to juz nie bedzie to samo , bo jak napisalem ti4200 nie obsluguje w pelni dx 9.0 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJ tez bym polecal ci Radka. Nie jestem zapalencem ktory uznaje tylko ATI ale prawde powiedziawszy ATI odwalilo kawal dobrej roboty robiac cala serie Radkow 9500/9600/9700/9800 Sam aktualnie posiadam zabytek w postaci GF 1 Dlatego ma nadzieje ze nie posadzicie mnie o stroniczosc. Jeszcze co do wparcia DX9 radoeny radza sobie znacznie lepiej od FX. jezeli chcesz zobaczyc pare testow to zajzyj tutaj moze to cie przekona do kupna Radeona http://www.tomshardware.pl/business/200309...0911/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

no dobrze... teraz czy kupic:

9600 - http://www.sklep.age.pl/opis.php?m_kod=KGA...G_HIS_AR9K61DTD 669,- taka cene moge przelknac

9600Pro - http://www.sklep.age.pl/opis.php?m_kod=KGA...AG_SAPHR9K6P1DT 949,- to chyba za duzo co? jakos nie widzi mi sie kupowanie karty w granicach 1000zl ;)

 

to ja wole kupic GF4 Ti4200 za 664,- i smigac na dx8.1 http://www.sklep.age.pl/opis.php?m_kod=KGA...GAG_ASUSV9280TD , a jak Radki stanieja to wtedy kupic karte ze wsparciem dx9, albo tymczasowo nawet moge kupic tego FX'a a za rok kupic Radka 9700Pro

 

Co o tym myslicie? Chcialbym teraz kupic karte do 700zl, ale Radek 9600 nie ma wentyla - to mnie martwi czy on bedzie dobry?

Wiadomo - 9600Pro to dobra karta ale i droga :(

 

Powiem Wam, ze mam straszny dylemat co do karty graficznej i nie moge sie zdecydowac, ale chyba faktycznie kupie jakas do 700zl, a za rok kupie cos porzadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko cacy....ale kup inna bude ,albo przynajmniej dobra zasilke bo ten codeszajs bedzie mial nawet problem z wystartowaniem z takim configiem

Gadasz głupoty!!!

 

Mam taką budę i z tym co w podpisie + dwie nagrywary i żadnych problemów z zasiłką nie ma. A swoją drogą buda jest wykonana bardzo dobrze, miejsca jest bardzo dużo a dodatkowo na górnej ściance zamontowany jest dodatkowy wentylator.

szkoda mojego czasu na dyskutowanie o takiej tandecie jak codegen...no ale coz

 

palilem juz mocniejsze zasilki przy OC ,dwie 350W poszly w ciagu 15minut.

 

Michnik ma lekko kreconego Bartona, MoBo na nF2 i Chieftec 360W juz nie daje rady,a Twoim zdaniem Codegen300W bedzie sobie radzil wysmienicie :?: 8O 8O 8O :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak masz w planie kupic cos mocnego to narazie mozesz kupic sobie ti4200 za<400 to ma sens wiecej kasy szkoda.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=16429832 tu masz demona za 675 zl

niewiem czego ci wiecej trzeba ta karta wymiata, a co do wymiatania w dx8.1 ti4200 to owszem ale jak sie wlaczy aa lyb filtrowanie anizotropowe to jusz baji niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esh , don don.. looknij na linka z allegro i dowiesz sie wszystkiego... TX jest wydajniejszy niz pro a gdybym mial kase to kupilbym tego z allegro , poza tym nie ma takich najgorszych kosci wiec i podkreci sie troszq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee... zajrzyj na www.sirius.pl tam widzialem 2 r9600pro . 1 od supergrace a drugi nie pamietam. oba w cenie do 740. mysle ze bardziej sie je oplaca niz tego 9600nonpro a roznica znowu nie taka wielka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

faktycznie, dzieki za linka :)

 

wiesz tak sie zastanawiam.. jestem z Wrocka, jak nie znajde w takiej cenie Radka 9600Pro we Wro, to kupie 9600, a za rok rozejrze sie za (mam nadzieje juz tanimi) Radkami 9700Pro lub 9800Pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...