Skocz do zawartości
jey45

Bardzo mala wydajnosc kompa - POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka All........ mam taki problem a bardziej moja kolezanka..... mianowicie......... jak chodzi po stronach www... czy jak robi cokolwiek na pc to strasznie sie jej tnie muza w winampie.. i ogulnie komp sie tak muli ze nic zrobic nie mozna.... komp to p3 700, 196 ramu, gf4 mx 440, plyta glowna msi ale nie wiem jaka.... windows 98, wszystkie stery zainstalowane, DMA wlaczone, system byl instalowany z miesiac temu... powiedzcie co o tym myslec....... a lepiej jak pozbyc sie tego BARDZO uciazliwego problemu :D

THX

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) format :) przeciez mowie ze formata robilem z miesiac temu.... skanerkiem antyvirusowym dysk byl sprawdzany pare razy.. nic nie bylo wykryte....... pod winem xp dzieje sie wszystko podobnie.... wiec dlatego pytam sie na forum.... bo juz nie wiem co zrobic :)

moze macie jeszcze jakies pomysly? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... mozliwe ze wir zaszyl sie w ramie. jak masz xp to sprawdz ile wykorzystuje ramu w danym momencie. mi tez jakis czas tak zwalnialo , a okazalo sie ze mialem prawie caly ram zapchany przez jakies ch...stwo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to LOL...... zainstalowalem wszystkie sterowniki ze strony http://www.msi.com.tw/program/support/driv...tail.php?UID=17 bo taka jest plyta glowna i to samo.... w winampie ustawilem realtime u dOOpa.... ciagle to samo.... juz nie mam pomyslow.... wymyslcie cos :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha.. po uruchomieniu kompa wydajnosc kompa wynosi 75% :| chyba to jednak troszke za malo :| i jeszcze jedno... tu jest 256 ramu a nie 196 :) qrde noo wymyslcie cos :| łeeeeeee ;( :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj zainstalowac na proobie .. w2k/xp moze cos z przerwaniami w win98 czasem sa takie akcje ... (np na tym samym konfigu w98 przywieszalo mi modem kablowy natomiast w2k chodzi jak burza nie ma problemow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... zainstalowalem wszystkie sterowniki ze strony http://www.msi.com.tw/program/support/driv...tail.php?UID=17 bo taka jest plyta glowna i to samo....

A po co? Możliwe że to "Intel Aplication Accelerator" miesza w systemie, z tym softem są różne problemy. Na tym sprzęcie nie powinno być żadnych problemów z Winampem + IE (czy jakimś innym programem). Przeskanuj kompa skanerem antywirusowym (może być MKS on line skaner), usuń z autostartu śmieci (msconfig -> w pierwszej kolejności Office i "przyśpieszacze"), a potem sprawdź co jeszcze uruchamia się ze startem systemu.

Pozdr

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... zainstalowalem wszystkie sterowniki ze strony http://www.msi.com.tw/program/support/driv...tail.php?UID=17 bo taka jest plyta glowna i to samo....

A po co? Możliwe że to "Intel Aplication Accelerator" miesza w systemie, z tym softem są różne problemy. Na tym sprzęcie nie powinno być żadnych problemów z Winampem + IE (czy jakimś innym programem). Przeskanuj kompa skanerem antywirusowym (może być MKS on line skaner), usuń z autostartu śmieci (msconfig -> w pierwszej kolejności Office i "przyśpieszacze"), a potem sprawdź co jeszcze uruchamia się ze startem systemu.

Pozdr

AT

to co napisales zrobilem przed napisaniem tego tematu :P

juz sie sposob znalazl... poprotu moja kolezanka skasowala winampa.... odinstalowala........ a teraz poradzcie jakis dobry player ktory nie potrzebuje 100% ;) zasobow komputera zeby mogl pracowac :)

THX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winamp 2.80 na kompie Duron750/256 RAM używa ~3% mocy procesora. Dopiero uruchomienie różnych plug-inów może spowodować że winamp będzie większym obciążeniem (do 100% włącznie).

Pozdr

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dyski są w trybie PIO?

Pisal ze UDMA zalaczone.
Co najwyżej może być włączone, a załączony obrazek do dokumentu :P 8)

Choć przyznam, że z opisu problemu tak to wygląda jak by jednak nie było włączone :roll: .

Dziwna sprawa, skoro wszystko co tu napisane, już sprawdzali i nic :? A Winamp jest chyba jednym z najmniej obciążających proc playerów, zresztą przy p3 700Mhz z żadnym nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...