Skocz do zawartości
berkut

Kopia MK4 / Trening do robienia parownika

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

 

Dostalem dzisiaj new toy, mianowicie oryginalnego dremela:

 

Dołączona grafika

 

Ofiara to kopia MK4 ktora zaczelem robic dosc spory kawal czasu temu, zdarzylem go tylko z grubsza obrobic wiertarka stolowa ale bedzie to doskonaly trening by puzniej robic lepiej moj parownik (konkretniej jego czesc z pinami). Juz kiedys zrobilem prosty prototyp ale to bdzie zdecydowanie bardziej zaawansowana wersja + bede mial na zapas niezly blok wodny + trening ;]

 

Dołączona grafika

 

Pozdro,

 

 

berkut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh powodzenia sam tez robilem naciecia w kopii mk4 dremelem jesli chcesz to robic tarczkami to od razu kup sobie drugi ich zestaw. Ja mam 9 naciec i poltorej kompletu tarczek poszlo w piz.... . Powaga zycze cierpliwosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut.. w calej tej twojej pracy - fc, wc brakuje ci tego co w dla mnie jest rzacza bardzo wazna :) czyli Estetyki, Mobilności, funkcjonalności :)

Fakt, wydajnosc jest imponujaca (FC) i sama praca nad tym ale :) odpycha caly ten syf wokol tego hyhy

Naucz sie robic cos czysto to dopiero beda ludzie sie zachwycac :))

 

Zmien se podpis nad zdjeciem na "Pan nieładu" :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut.. w calej tej twojej pracy - fc, wc brakuje ci tego co w dla mnie jest rzacza bardzo wazna :) czyli Estetyki, Mobilności, funkcjonalności :)

Estetyka- bedzie jak skoncze ale nie bedzie to choinka z 30 neonami ^^

Mobilnosc- jak na wazace z 70kg urzadzenie to bedzie dosc mobilna bo na kolkach itd

Funkcjonalnosc- ?? :mrgreen: No chyba ze temp. prawdopodobnie lepsze niz na suchym lodzie 24/7 + chlodzenie wody do np. mosfetow i ramow to dla ciebie malo :mrgreen:

 

Ok, dzisiajsza praca:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Musze jeszcze zrobic pokrywke i to zespawac (+ szlifowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam tarcz do szlifierki katowej o szerokosci 1mm. Jak narazie najwezsze znalazlem 2mm i to mnie nie satysfakcjonuje.

Co do zuzywania sie tarcz to wycialem blok na cpu i gpu w plaskowniku 25mm i jeszcze ponacinalem psedu radiatorek na pamieci a tarcza nie zuzyla sie prawie (moze z 2mm i tylko farba sie starla z niej ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no elegancko ci to wyszlo i tylko 7 tarcz ci poszlo?U mnie pekaly jedna za druga, szczegolnie gdy juz bardziej sie zaglebialem w material (finy wysokie na 8mm) i wtedy mialy tendencje do zakleszczania sie. Wynikalo to w duzej mierze z tego ze uchwyt (sworzen) do tarczek mocowany byl w uchwycie dremela nawet na koncowych 5 mm aby dojsc do finow polozonych blizej srodka bloku ( u mnie cale wnetrze bloku jest obrocone o 90*) . Uzywales tych tarcz zbrojonych czy zwyklych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest wielka tarcza ;]

 

to sa maciupcie ;]

 

Ja na ten blok uzylem 7 tarcz z czego 2 [ciach] po drodze. Finy sa 5mm wysokosci (sa 3-4mm jak i 7, 5 to srednia)

Wiem ze to jest duza tarcza ale mam juz w glowie zrobiony statyw do szlifierki ze stojaka do wiertarki ;)

Robota bedzie szybko isc a przy koncach to juz bede dokanczac mala tarczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluke ja terz tak moge zrobic gdzie widziales te tarcze 2mm? bo mam w domq taki zestawik Celma (wyrzynarka szlifierka kataowa i qpe innych rzeczy podlanczane do wiertarki kompresor nawet :) )

i moge sobie szlifierke w stojaczek wpakowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut - nie zrozumielaes mnie, wiem po co ten kanal jest tam (choc mozna dyskutowac na temat jego uzytecznosci przy roznych jego glebokosciach ale tu w role wchodzi milion wspolczynnikow) chodzi mi o to ze on powinien sie konczyc na ostatnim finie a nie przechodzi az do "komory wylotowej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluke ja terz tak moge zrobic gdzie widziales te tarcze 2mm? bo mam w domq taki zestawik Celma (wyrzynarka szlifierka kataowa i qpe innych rzeczy podlanczane do wiertarki kompresor nawet :) )

i moge sobie szlifierke w stojaczek wpakowac :)

Wpierwszym lepszym sklepie z takimi rzeczami powinni mieć tarczki 1,6mm (sprawdziłem dzisiaj) i myśle, że to jest najcieńsza bo innych niemogłem znaleść.

Można też zastosować takie stalowe tarczki co wyglądają jak piły do drewna. Myśle, że takie powinny wytrzymać cięcie miedzi bo to jest chyba robione z hartowanej stali. Jak bede mieć jakiś dłuższy weekend to sprawdze je w akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluke ja terz tak moge zrobic gdzie widziales te tarcze 2mm? bo mam w domq taki zestawik Celma (wyrzynarka szlifierka kataowa i qpe innych rzeczy podlanczane do wiertarki kompresor nawet :) )

i moge sobie szlifierke w stojaczek wpakowac :)

Wpierwszym lepszym sklepie z takimi rzeczami powinni mieć tarczki 1,6mm (sprawdziłem dzisiaj) i myśle, że to jest najcieńsza bo innych niemogłem znaleść.

Można też zastosować takie stalowe tarczki co wyglądają jak piły do drewna. Myśle, że takie powinny wytrzymać cięcie miedzi bo to jest chyba robione z hartowanej stali. Jak bede mieć jakiś dłuższy weekend to sprawdze je w akcji.

ja dzisiaj zakupiłemz myślą o robieniu bloków tarczke do szlifierki kątowej o rubości 1mm :D Firma, ktora robi te tarczki to Inco Flex

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, 3cm tarczka od dremela jak peknie to sporo krzywdy umie zrobic, ciezki mi sobie wyobrazic co zrobi 12cm tarcza od szlifierki katowej jak [ciach]..

ee, nie przesadzaj, cialem juz nie raz plaskowniki miedziane szlifierka z taka tarcza, nawet nie szarpie mocno, a urzadzenie trzymalem jedna reka (druga na trzymanie imadla). Tylko kup DOBRA tarcze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie taka szlifirka ma bardzo duzo obrotow a jezeli tarcza peknie i poleci w twoja strone to wypad do szpitala i przejarzczka karetka murowana (zakladam ze trafi w tnacego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...