Skocz do zawartości
snacz1

BARTON 2500 AQZEA 03 TYDZIEN 33

Rekomendowane odpowiedzi

no to slaby ten wentyl

 

2.5 gh 1.92 V i 45 stopni V 11

2.2 gh 1.65 V to mam 33 stopnie

 

a powiedz do ilu poszedl na maksa stabilnie

słaby na pewno nie ...ale za to cichy a nie wyjec "11"-stka ..

 

maximum to 2450mhz na 2600 także wstawał ...ale poczekam z osądzaniem na chłodzenie wodne :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to panowie nie wiem czy dobrze czy zle :) ale moj barton 2500@3200 11x200fbs chodzi stabilnie przy napieciu 1.63V :)temperaturka 50 stopni sters kolo 55 bo slaby wentyl chodzi juz tak prawie dwa miechy bo jak go krecilem to napiecia nie ruszalem:) numeru seryjnego nie znam bo nie wiem gdzie to sprawdzic konfig nizej pozdrawiam:)

ps.HIS radek9600pro sie spalil :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój (AQZEA 0332MPMW) na standardowych ustawieniach (166x11) ma 50 st jak tylko się winda załaduje, nie idzie więcej niż 200x10.5...

 

Przy 200x11 wstaje, ale nie ładuje się winda, niebieski ekran i lipa, restart (o temperaturze to nie wspomnę, mam na procku Volcano 7+, nienajgorszy coolerek, a chłodzić tego Bartona wcale nie chce...59 st w BIOS'ie)

 

Seria dobra, zasiłka też, już straciłem nadzieję na jego kręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jednak wziolem sie za krecenie mojego Bartona 2500+ AQZEA AXDA2500DKV4D Y8627260577 0332MPMW

Jak juz wczesniej pisalem to maksymalnie na mojej plycie moge dac fsb150! Wiec zaczolem zmniejszac fsb a zwiekszac mnoznik :)

Wiec mam teraz ustawione tak 140x15 Wynik na 3d Mark 2001

 

Na razie niemoge dac wiecej bo jestem poszoku kiedy dalem mnoznik 18x140 czyli mialem 2520MHz!!! Niestety niezdazylem zrobic pomiarow ani zdjec bo zapalil mi sie zasilacz 300W!!! Na prawde sie zapalil! Wszystko sie z chajczylo!!! :)

Wlasnie sobie kupilem zasilacz 400W I w sobote bede probowal jeszcze raz yego dokonac :)

 

Tylko trzy rzeczy mnie niepokoja:

1) Ze jak zmniejszalem FSB a zwiekszalem mnoznik to zaowazylem spadek wydajnosci niz przy mniejszym mnozniku a wiekszym FSB! :?

2)Kiedy robilem PIN-MODA i chcialem zwiekszyc minimalnie v-core to zamiast 1.7V odrazu wskakiwalo mi na 1.85V! :? Probowalem tez inne napiecia i moge zrobic tylko albo 1.65V (standardowe) lub 1.85V :?

3)Dlaczego umnie niewykrywa tak jak u innych procesor np. ze to jest AMD ATHLON 2500+, a umnie jest zakazdym razem AMD Athlon 1800MHz Lub tak jak teraz mam ustawione to AMD ATHLON 2100MHz

Pokazuje mi zeczywista czestotliwosc a nie model :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury to jest OK jak na Volcano 10

Troszke dokladniejsze dane co do temp SisoftSandra Najbardziej mnie wlasnie niepokoi ten spadek wydajnosci bo przeciz mam Bartona 2500+ a na sisoftSadrze mozna wywnioskowac ze po podkreceniu go do 2100MHz mam dopiero 2500+ prosze popatrzec na wynik pomiedzy 2400+ a 2600+ :?

Na prawde cos czuje ze im bardziej sie zmniejsza FSB to wydajnosc spada :?

 

Co wy sadzicie o tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam też tego Bartona AQZEA 0332 i chodzi u mnie od tygodnia na 11x200 Mhz, przy napięciu 1,725 V - chłodzenie to zwykłe Volcano 10 + dodatkowy wiatrak z tyłu obudowy.

temp. idle ok. 48 st., stres max. 56 st.

nie przeszedł wprawdzie testu Prime95 (Sumout error) ale bez problemu radzi sobie z długimi pętlami 3D Mark-ów, całonocnym graniem w nowe gry i co najważniejsze z wielogodzinnym kodowaniem mpeg2, gdzie proc ma naprawdę dużo do zrobienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra panowie widzę że macie serię AQZEA a co do diaska ...z serią AQZFA ? ma ktoś  :twisted:  kuna ciekawy jestem ile ktoś z takiego ewentualnie wycisnął ...

Mój współlokator ma tą serię, idzie mu na NF7-S przy defaultowym napięciu na 2300MHz, więcej nie daje rady (ale to synchro z pamięciami DDR400 na magistrali 200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...