Skocz do zawartości
CavV6

ASUS A7V333 a XP1500+ @1000! Co do...!?

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow: Witam szanownych qmpli! Wczoraj kupiłem sobie nowiuśką płytkę główna - ASUSa A7V333 Deluxe - mam z nią straszny kłopot - mój proc (XP 1500+) działa tylko na 10x100, bo o ruszeniu na swoim 1333 nie ma co marzyć - mo-bo gada, że "coś tam overclocking" - pogrzało ją!? Bawiłem sie też na FSB DIPami - na 133 to samo - jedynie raz wstało (chyba za 1szym razem), wiec uradowanym dowaliłem jej 140 - poszło - po restarcie "no CPU installed". Teraz ustawienie JumperFree i działa tylko na przysłowiowe 100MHz. Co jest do wafla? :cry:

:arrow: 2ga sprawa, że jakby to niedziałało, to widać "Athlon XP 1500+" - czy jest to 1000MHz, czy 1400... I w POST'ie, i w XP i w WCPU... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co do pkt 2. to te asusy tak maja (na pewno na KT333). Ja tez niewazne co mam ustawione, czy 11*133, czy 14*166, na powitanie pokazuje XP1700+. Tym sie nie martw.

 

Co do pkt 1. to jaki masz rev. plyty? Jaki bios? Zajzyj pod ten adres:

http://www.asus.com/support/cpusupport/cpusupport.aspx

 

Generalnie wg tego co pisza tam, wychodzi, ze do rev. 1.xx potrzeba biosu 1006. Rev. 2.xx nie powinno miec problemow.

 

Z tym gadaniu mobo o "cos tam overclocking", to moze byc kwestia zlej identyfikacji procka przez plyte. Zrob upgrade biosa. Powinno pomoc.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta tak ma i koniec. Chyba specjalnie sie nic z tym zrobic nie da.

A winda i tak zczytuje inf przez plyte (bios), czy nie?

 

I tak najwazniejsze jest ile MHz pokazuje.

 

Tak ogolnie to pewnie kwestia biosu, ale raczej tego juz poprawiac/zmieniac nie beda. NIe ma to wplywu na osiagi ani stabilnosc czy cokolwiek innego. Jedyne co to moze tylko samopoczucie na tym cierpi

 

Jesli tak bardzo Ci to przeszkadza, to chyba pozostaje tylko plyte zmienic.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...