Skocz do zawartości
ZIELONY MEGAMEN

GF4 TI 4200 + MOONSTER COOLING :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam cos bardzo podobnego tzn na MSI TI4200 mam coolerek titan D5T docelowo to bedzie Titan D5T(TC) z autoregulacją obrotow (jak na procu ), obecny titan jest zapodany na 5V co jest wiele wiele mniej chalasliwe od standardowego chlodzenia , a wyniki OC jak w podpisie (uzywane na codzien bo na maxa do testow to 315/620 z radiatorami na memorkach),obecnie wywalilem radiatorki z memorek zeby zamienic na jakie ladniejsze :) , mam zdjecia tylko nie moge (nie potrafie :oops: :oops: )ich tu zamiescic jesli kto byl by taki mily to mu chetnie na maila wysle zeby wrzocil tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MISIEKB szkoda że nieumieściłeś fotek z radiatorkami na pamiątkach :cry: zrobiłbyś jeszcze większe wrażenie :P , ale i tak jesteś jednym z nielicznych co zapodali jakieś fotki z MOONSTER COOLING! :wink:

,,pozdrawiam,,,:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pochwaly , zdjecia mi kolega robil (jeszcze nie mam cyfry :cry: ,ale moze niedlugo)a ciala to ja dalem ze zdjec nie robilem jak mialem tez plytke od MSI to byl piekny widok czerwona grafa i taka sama mobo , a z radiatorami to nie zaluje , bo poprzednie radiatory to byly ze starego czarnego radiatora zrobione , a nowe chce zalozyc jakies fabrycznie robione zeby wyglod byl cos w ten desen jak radiatorki z tego kompletu tylko ze w koloze aluminium

http://www.4max.pl/images/a1414.jpg

, tylko na MATKI BOSKIEJ PIENIEZNEJ czekam :D i cosik wybiore napewno, poza tym ten cooling jest ze starego titana a jak bedzie nowy titan z termal control to bedzie ladniej wyglodac, cos jak na wczesniejszych fotach ZIELONEGO MEGAMENA(ps. pozdrowka,ladnie to wyszlo)ze niby CPU i GPU cooling complet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a kto ma powyzej 333 na gpu na ti4200???? i na mem >630?????

 

ja mam core 310mhz pamieci 350(700) kosci prawdopodobnie to hynix 2.8ns ;], chlodzenie standardowe . Wyglad karty tak jak Gainward GeForce4 PowerPack! Ultra/750-8X XP Golden Sample ( http://www.gainward.com/ProductImages/GF4_...Ti4800SE_FW.jpg ) a ma bios GF4 PowerPack! Ultra/650-8X XP Golden Sample, dawali takie cos za uszkodzone pierwsze gf4ti4200 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. te radiatorki twoje so lux ALE 54zl-4szt czyli na gf4ti4200 2 takie komplety (108zl), a ja za 50 zl mam radiatorki na DDR + po pocieciu komplet radiatorkow na memorki grafy , na pieniodzach nie spie wiec ...

 

2. nad tym mocno myslalem z tym ze nie wiem jak sie bedzie zachowywal taki wiatrak (a dokladnie diody -bedo wogole swiecic?) na 5V, bo to nie dosc ze ma skutecznie chlodzic to nie ma halasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie miodzio ten gf. Moj strasznie slabo (Ti 4800SE) bo to gainward bez golden sample. Standardowo ma 275/513(!) a max idzie 315 i 567. Cala karta zrobiona kosztem pamieci. Radiatory mam, ale poniej moze doloze sobie drugie i kupie pozadny klej (THERMOPOX) a nie jakies syfne plastry silikonowe i na dodatek zjade je pasta szlifierska :) . A co do dobrych wynikow to mialem wczesniej GF4 MX440SE128bit64DDR no name i krecil sie jak malo ktory. Po dolozeniu na GPU Tt Crystal ORB i radiatorow ze standardowego 250/333 poszedl na 340/500. Kumplowi sprzedalem, a on wycisnal 350/515. On mial identycznego gf ale od insidedTNC. I wyciskal z niej lipe. Moj mial pamieci infineon 5ns.

 

A jezeli chodzi o ten monster cooling to wyglada i fajnie i brawa dla monterow, ale wydajne to to nie jest. Sek w tym ze moze nie uzyliscie zadnej porzadnej pasty termoprzewodzacej. A moze dlatego ze radiator aluminowy. Ciezko powiedziec. Ale jak juz sie bawicie w taki hardcor to przydalo by sie zeby to cos dawalo. Moze warto zakupic Arctic Ceramique ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak...Posiadam karte

PIXELVIEW GEFORCE 4 TI 4200 128MB DDR VIVO

I kręci sie tak....

 

CORE ------ 250@280 Mhz

MEMOTY--- 500@575 Mhz

 

przy ustawieniu rdzenia na 290 aquamark pzrechodzi pieknie ale 3dmarki wskazują na jakies zacięcia, nie zawiesza sie karta tylko dziwnie chyci zwisa na 5 sekund i pujdzie dalej..!? dlatego narazie mam 280 a zaówarzyłem ze podkręcanie pamięci prawie nic nie daje !? wiec zostane na 575 i potestuje CORE :)a...stery mam 42.86 (best performance) :)

....pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jezeli chodzi o ten monster cooling to wyglada i fajnie i brawa dla monterow, ale wydajne to to nie jest. Sek w tym ze moze nie uzyliscie zadnej porzadnej pasty termoprzewodzacej. A moze dlatego ze radiator aluminowy. Ciezko powiedziec. Ale jak juz sie bawicie w taki hardcor to przydalo by sie zeby to cos dawalo. Moze warto zakupic Arctic Ceramique ???

a czemu sadzisz iz to nie jest wydajne ?

ja sam nie wiem na ile jest to wydajne ale powiem iz dziala tu efekt placebo bo na tym chlodzeniu to sie nie boje non stop trzymac 300/600

a na wczesniejszych rozwiazaniach to mialem mimo wsio stracha

a na memorkach grafy to narazie mam to

http://sklep.benchmark.pl/pliki/w/wentcmcrcu01/db.jpg

i sprawuje sie dobrze do testow ustawiam 310/615 i idzie bez zadnych skaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej wole by mi sie karta nie grzała jak na standardowym chlodzeniu, i wiem ze sie tak nie dzieje teraz :) Pozatym podkręcanie zależy w większości od Karty :) nie każdy ma szczęscie w kupowaniu

;( :evil: .... Mam prosne , wypowiedzccie sie na temat detonatorów , które do 4200 są najlepsze :)

....pozdrowionka dla wszystkich posiadaczy Ti 4200 i nie tylko :).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką skończyłem sie bawić ze sterownikami.. i czego sie dowiedzialem ?

otóż...

pod detonatorami 42,86 uzyskałem w aquamarku 20,600

a pod detonatorami 45,23 certyfikowanymi przez nvidie zaledwie 17,312

i widac róznice w prędkości gołym okiem !

hm....co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne ze to w duzej mierze zalezy od karty. Ale nie dowiesz sie czy nie pojdzie wyzej nie wyprobowujac wszystkich opcji....

 

A jezeli chodzi o detki to chyba najbardziej popularne na tym forum to 43.45. Ja sma ich uzywam zamiast tych najnowszych od gainwarda. Najnowsze sterowniki od nvidii to lipa w korach, mozesz je sobie darowac. No chyba ze masz FX'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...