Skocz do zawartości
Mrozpa

SPEEZE RAPTORCOOL 1 czy to jego wina

Rekomendowane odpowiedzi

siem,

Skladalem z kuplem jego kompa, taki konfig

PLYTA EPOX 8RDA3I

WIATRAK SPEEZE RAPTORCOOL 1

proc batron 2500

zasilka MODECOM 350W

Teraz do rzeczy temp proca w idle zdjęta buda 53 C zamknieta 58c,w stresie ze zdjeta do 64c 8O , zalozona buda szkoda gadac dochodzi nawet pod 70. Obudowa z wentylem nad procem wyciagającym, pasta srebna titan, coopershim miedziany. wszystkie temp na niekręconym procku.

 

I teraz pytanie czy jest to winą tego coolera jego max obroty to 2300, jest aluminiowy z wkladką miedzianą, a jesli nie to czy mozliwe żeby plyta tak przeklamaywała, radjator jest cieplutki wiec chyba dobże przylega do rdzenia,

poradzcie cos bo juz nie wiem co robic

 

dzieki for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Coppershim to TT czy noname :?: W przypadku TT Rev. 2.0 nie jest zalecany do Bartonów, nie wiem jak z noname'ami. Trzeba suwmiarką zmierzyć.

 

Ten RaptorCool według producenta może pociągać Bartona 3000+, ale czy to bezpieczna granica :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrozpa01 prawdopodobne jest to, ze to wlasnie CS noname jest przyczyna takiej temp. (ja mam CS TT Rev.2 i przy 1850rpm na CPU w idle mam 39*-40* przy zamknietej budzie).

Czasem noname sa fatalnie wykonane, a kosztuja niewiele mniej niz TT ;)

Sprawdz czy bez tego tez sie tak grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic nie pomoglo

Wentylator zminiony na AREO7 pod zasiłką wentyl o speeze plus wyciąg z góry, cooper shim zeszlifowany troche (moze byl wczesniej za gruby)

i temp w idle przy budzie otwartej to 53-55C

Poradzcie co moze byc jeszcze przyczyna , moze faktycznie plyta zawyża, bo aż chciało by sie podkręcic a tu temp mówi stop :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...