Skocz do zawartości
Agooshia

Problemy z komputerem - ciemny ekran i zwiechy...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam troche problemow z kompem - moze cos doradzicie... od razu zaznaczam ze szukalam juz tematu z podobnym problemem ale nie znalazlam..

 

Po pierwsze od czasu do czasu gdy sie wlacza ekran jest bardzo ciemny. Praktycznie nic nie widac jesli jasnosc i kontrast nie sa na full ustawione. Niby wydaje mi sie ze to moze byc problem monitora - jakis czas temu niepokojaco "cykal", a ostatnio przestal. Lecz zawsze jak taki ekran jest ciemny to winda nie odpala sie tylko zostaje na logo startowym (czarny ekran plus znaczek windowsa).

 

Druga sprawa to zwiechy. Wystapuja tylko w momencie ogladania filmow. Pracowac na kompie moge w dowolny sposob i nic sie nie dzieje, ale od czasu do czasu jak ogladam jakis film to nastepuje zwiecha... i to tak jakby tylko grafiki poniewaz dzwiek idzie dalej. Po resecie musze na szybko wylaczac programy ktore wlaczaja sie na starcie windowsa.. chodzi tu glownie o komunikatory.. jak nie wylacze gg albo tlena zanim sie zacznie logowac to udaje mi sie wlaczyc tylko niektore aplikacje, reszta nawet nie probuje sie odpalic. Za to jak wylacze i wlacze od nowa to po jakims czasie slychac dzwiek startu windowsa i wszystko jest ok.

 

Zastanawiam sie co moze odpowiadac za powyzsze problemy.. Monitor? Grafa? Dysk? Winde przeinstalowywalam formatujac przy okazji twardego kilka razy wiec problem z systemem raczej odpada... sprawdzilabym to na innym kompie ale problemy te nie wystepuja non stop tylko raz na czas wiec rownie dobrze moga sie nie pojawic..

 

Moze ktos z was mial kiedys podobne objawy i wie co robic? Do serwisu udam sie w ostatecznosci bo to moze mnie kosztowac ok 2 tygodnie bez komputera a to bedzie trudno przezyc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem takie same objawy, w ostatecznosci okazalo sie ze karta graficzna przeszla na inny swiat.. wydaje mi sie ze w serwise nic szczegolnego nie zrobia (procz wziecia pieniedzy), najlepiej idz do sasiada z kompem i zacznij przekladac dysk, grafe, proca itd is posc 3dmarka, ewentualnie przelec system antivirusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co do cykania monitora: prawdopodobnie "ostrzega" przed awaria ;) Sam mialem kiedys taki przypadek i musialem zyc 2tyg bez monitora podczas wakacji 8O

Te problemy moga byc zwiazane z grafa (chociaz moge sie mylic).

Napisz jeszcze jaki tam sys masz i takie inne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi co prawda monitor nigdy nie cykał jednak miłem już motyw z zwisami właśnie na ekranie startowym windy i tym podobnymi.

2 rady:

Po pierwsze sprawdz pamieci - jeżeli mają juz troszkę czasu to przetrzyj styki np. zwykłym kawałkiem kartki papieru - tylko tak dokładnie- bywa że styki potrafią się troszkę utleniać.

Jeżeli nie pomoże przepatrz kondensatory na płycie głównej, jeżeli którykolwiek (a w szczególności w okolicach AGP) jest przynajmniej troszeczkę wybrzuszony to juz masz winowajcę ;)

Bardzo możliwe że kondensator nie jest zupełnie padnięty ale już nie wytrzymuje ile powinien i dlatego zwisy przy odpalaniu windy - mialem bardzo podobne objawy i wina byl wlasnie kondensator odpowiadajacy za AGP - koszt kondensatora okolo 80gr wymiana na wlasna reke (dosc prosta sprawa, tylko trzeba to robic sposobem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze te styki i kondensatory. Jutro bede miec instalke windy nowa (bo ta troche porysowana przez pozyczanie i niepewna) wiec zainstaluje tez winde na dwoch dyskach i zobacze, moze gdzies bedzie lepiej. Aczkolwiek bardziej podejrzewam dysk niz instalke bo ten problem z zawieszaniem filmow jest juz dlugo i z niejednej plytki chyba byl reinstall.

 

Co do sprzetu to zaraz podam tylko musze posprawdzac - nie moj tylko brata i nie wiem dokladnie co tam siedzi...

 

-----------------------------------------------

 

edit:

 

Sprawdzilam kondensatory zarowno na plycie przy agp i wszedzie indziej jak i na karcie graficznej i nie zauwazylam zadnego wybrzuszenia. Co do ramu to przetarlam te styki papieem.. zostal mi na papierze slad jak po graficie... z tego co kojarze to chyba jest efekt utlenienia. Jednak od razu po wlaczeniu kompa pojawil sie ten sam objaw z komunikatorem co przedtem - dopoki nie wylaczylam zanim sie zalogowal to winda sie porzadnie nie odpalila i trzeba bylo restartowac. Filmy jak na razie dzialaja, ale jak juz mowilam nie zawiesza sie non stop tylko co jakis czas.. raz zdarzylo mi sie obejrzec kilkanascie filmikow i nic sie nie dzialo a czasem zawiesza sie kilkakrotnie podczas jednego filmu. Moze to jednak problem z dyskiem..ale dlaczego w takim raziie tylko takie objawy?

 

edit#2:

 

Mialam napisac co za komp...

 

Athlon 1700+ na plycie Gigabyte GA - 7VA

pamiec 256 DDR firmy Seitec

grafa Prolink GF2Ti

Dysk Maxtor ata 133 60Gb

 

system: Winda XP pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że dałaś taki topic bo miałem dawać podobny.

 

U mnie jest tak że wszystko mi się tnie, kursor, mp3, filmy często się zwiesza. Byłem w serwisie. Goście (zaufani) powiedzieli że HDD działa, mobo też. Coś się podobno wali z kartą. Przegrzewa się. Dzisiaj kumpel przyniósł ;) mi GeForce 2 Ti i zobacze czy jest tak samo. Także zobacz inną karte i może się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocahontas--> mialem podobnie , ale bez zwiech. co sie pozniej okazalo , gdy tak cial mialem zajety CALY ram. cale 1gb 8O

prawdopobonie byl to wir ale i tak wpisalem magiczne "format c.." i narazie chula , choc jakies 4 dni po formacie znow mam ponad polowe zajetego ramu:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie tak nie jest. Włożyłem GF 2 . Narazie nic się nie tnie. Oby tak było dalej. Jutro przyjeżdża do mnie gość z Gainwarda i zabiera karte :/

 

Format u mnie gó.wno pomógł. Przez 3 dni było spokojnie, gładko, a później od początku: zwiechy, cięcia po prostu piekło :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i qówno :x :x Wciąż się tnie, dzisiaj aż sobie plexe rozwaliłem bo rzuciłem w nią myszką, ot tak. Na rozluźnienie :] Mam GF2 Ti 64 MB. Tnie się strasznie chamsko. Wale to i robię format każdej partycji, kasuje partycje, znów robie format, tworze partycje i ... format :D (jaka to różnica :) ) . Wyjmuje wszystko z kompa, czyszcze. Wkładam. Instaluje winde. I modle się żeby się nie cieło. Albo czekam do końca miesiąca na nowego kompa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi co prawda monitor nigdy nie cykał jednak miłem już motyw z zwisami właśnie na ekranie startowym windy i tym podobnymi.  

2 rady:  

Po pierwsze sprawdz pamieci - jeżeli mają juz troszkę czasu to przetrzyj styki np. zwykłym kawałkiem kartki papieru - tylko tak dokładnie- bywa że styki potrafią się troszkę utleniać.  

Jeżeli nie pomoże przepatrz kondensatory na płycie głównej, jeżeli którykolwiek (a w szczególności w okolicach AGP) jest przynajmniej troszeczkę wybrzuszony to juz masz winowajcę  

Bardzo możliwe że kondensator nie jest zupełnie padnięty ale już nie wytrzymuje ile powinien i dlatego zwisy przy odpalaniu windy - mialem bardzo podobne objawy i wina byl wlasnie kondensator odpowiadajacy za AGP - koszt kondensatora okolo 80gr wymiana na wlasna reke (dosc prosta sprawa, tylko trzeba to robic sposobem

Wlasnie jestem zmuszony wymienic 2 kondensatory na plycie tuz przy slocie1 - bo mi plytka wstaje jak sie jej zachce i ma sie ku gorszemu. Jakim to sposobem mozna je wymienic w latwy sposob? Bo jak rozumiem sposob latwy wiaze sie z ograniczonymi srodkami... slowem: mam tylko zwykla lutownice i kombinerki :) Doswiadczenia w tych sprawach BRAK :) To moje pierwsze podejscie do wymiany czegokolwiek, takze wyslucham kazdej malej rady. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...