Skocz do zawartości
Asker

Dysk niedlugo padnie..?

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wlaczam kompa po 2 dniowej przerwie i przy starcie pokazuje mi komunikatr ze cos jest nie tak ze SMART'em is bad czy cos takiego... i pisze zeby szybko zapisac dane i wymienic dysk... dysk teraz wydaje mi dziwne dziweki takie jak przy wylaczaniu kompa... wtf? dysk padnie niedlugo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że Asker ma epoxa na nF2 więc choćby chciał to nie da PCI wyższego niż 33 MHz. dysk ci pada niestety, jeśli SMART przy starcie jużto sygnalizuje to nie jest dobrze z dyskiem, może paść lada dzień.

sprawdź u kolegi czy smart też się plumka, a jak masz gwarancję to od razu biegnij niech ci wymienią tylko dane zabezpiecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne... ale teraz juz nie pokazuje ze cos jest nie tak.. dziwne ... tylko slysze coraz ten dzwiek.. ten sam jak komp sie wylacza... szczegolnie jak dysk pracuje... tzn przy kopiowaniu itp... qrde a miesiac temu gwarancja sie skonczyla..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko juz zarchiwizowalem na CD

znowu pojawia sie komunikat przy starcie... moze zacytuje:

Primary master hard disk S.M.A.R.T. status Bad.

Warning: immediate back-up your hard disk drive. a failure may be imminent

zlikwidowalem partycje...formatowalem... ustawienia kompa wszystko na standard..zadnego podkrecania itp... dalej to samo....

heh... czyli dysk do wymiany...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko juz zarchiwizowalem na CD

znowu pojawia sie komunikat przy starcie... moze zacytuje:

Primary master hard disk S.M.A.R.T. status Bad.

Warning: immediate back-up your hard disk drive. a failure may be imminent

zlikwidowalem partycje...formatowalem... ustawienia kompa wszystko na standard..zadnego podkrecania itp... dalej to samo....

heh... czyli dysk do wymiany...?

wal z nim do serwisu!! powinni ci wymienic, jesli gwarancja sie skonczyla to kupon :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dadząsię na to nabrać - po gwarancji to wynocha !

ale nie zapominajmy że nasze prawo daje ci 2 lata rękojmii ma zakupiony sprzęt (nigdzie tego nie mówią, tylko 1 koleś w VICO w lublinie powiedział, że nie sprzedają procków AMD OEM bo na nie jest rok gwary a on w/g prawa MUSI dać 2 lata rękojmii i dlatego mają same BOX'y). jakby co to urząd praw konsumenta itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mam farta...zanioslem dysk do serwisu i powiedzieli mi ze mam 3 lata gwarancji! :D wtedy maxtor dawal roczna gwarancje...ale ja dostalem jeszcze dysk ze starej parti z 3letnia gwarancja czy cos takiego :D czekam na nowy dysk... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...