Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Może zapodaj jakieś linki do tych wież?

 

Jakie ceny mamy uznac za zblizone ?

1380765[/snapback]

Ad1 Pytanie jest skierowane do osob, ktore o tych wiezach maja juz wyrobiona opinie bo jej sluchaly, ew. slyszaly opinie ludzi, ktorzy ich sluchali. Opinie wyrobione nt. samej specyfikacji niezbyt mi pomoga.

 

Ad2. Ceny tych wiez. Po prostu cena nie jest tu parametrem wplywajacym na ocene, liczy sie dzwiek.

 

pozdrawiam

komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 Pytanie jest skierowane do osob, ktore o tych wiezach maja juz wyrobiona opinie bo jej sluchaly, ew. slyszaly opinie ludzi, ktorzy ich sluchali. Opinie wyrobione nt. samej specyfikacji niezbyt mi pomoga.

To wątpie żebyś kogoś takiego tu znalazł, no chyba że to dość popularne wieże :] , a ze specyfikacji mozna wiele wyniesć ale jeżeli nie chcesz pomocy :] :P

 

Ad2. Ceny tych wiez. Po prostu cena nie jest tu parametrem wplywajacym na ocene, liczy sie dzwiek.

Powaznie ? :blink:

Pytam o cene bo mówisz o jakiś przybliżonych cenach których nie zamieściłeś, to sie pytam o so chozi :blink:

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta Yamaha AX-396 to pójdzie z tymi Paradigmami Titan? Chodzi mi o Ohmy. I jaką moc bedzie dawała przy 8 Ohmowych Titanach? Tak sobie czytam w necie i doszedłem do wniosku, że idealnym klockiem byłby Denon PMA 350 SE, tyle że na allegro go nie ma... :(

Edytowane przez AMIHoO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ma nie pojsc.. ta yamaszka spokojnie da rade... idealnym wzmacniaczem do tych titanow to bylby rotel ra931/921 albo creek 4330.... od pma350se duzo lepszy jest denon pma250se

 

ta yamaha przy 8 omach daje 60W... a do rozbujania titanow to spokojnie 15-20W starcza (nie sa to mocno wymagajace kolumny)

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he robi się coraz ciekawiej... Popatrze za tymi modelami. A Titany znalazłem w Olsztynie za 760 zł para :), czyli na wzmaka mam jakies 800 PLN. Aha jak już bede miał wszystko, to jakie kable i do kolumn i do wzmaka, żeby podłączyć to w miarę porządnie do Dzwiękówki?

 

edit : Czy titany zagrają lepiej (wg. Was), oczywiście mając na względzie moje upodobania muzyczne (przyp. raczej elektroniczna muza typu D`n`B, nie mylić z tandetą z VIVy), niż Jamo E-610 czy Jamo X-530 (krowy brzydkie), które wczoraj miałem okazję odsłuchać?? Bym miał jakies odniesienie...

Edytowane przez AMIHoO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym wzmacniaczu opłaca się go kupić ?? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47252924 .

 

 

Oraz mam kilka pytań w związku z nim. Czy da się do niego podłączyć kolumny http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47220234 ktore sa na 6 Ohm.

 

O co chodzi z tymi oznaczeniami ?? :

 

Impedancja: A,B 4~16ohm/glośnik

A+B 8~16ohm/głośnik

 

Bo jeśli bierze się pod uwagę A+B no to nie będę mógł podłączyć wyżej wymienionych kolumn.

 

 

oraz jaka jest przybliżona moc tego wzmacniacza. Od razu zastrzegam, że nie jestem żadnym audiofilem i chce mieć po prostu zwykły sprzęt grający łącznie do 600zł.

 

PS. może ktoś poleci jakiś inny wzmacniacz albo amplituner do 300zł.

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he robi się coraz ciekawiej... Popatrze za tymi modelami. A Titany znalazłem w Olsztynie za 760 zł para :), czyli na wzmaka mam jakies 800 PLN. Aha jak już bede miał wszystko, to jakie kable i do kolumn i do wzmaka, żeby podłączyć to w miarę porządnie do Dzwiękówki?

 

edit : Czy titany zagrają lepiej (wg. Was), oczywiście mając na względzie moje upodobania muzyczne (przyp. raczej elektroniczna muza typu D`n`B, nie mylić z tandetą z VIVy), niż Jamo E-610 czy Jamo X-530 (krowy brzydkie), które wczoraj miałem okazję odsłuchać?? Bym miał jakies odniesienie...

1382212[/snapback]

o czlowieku paradigmy to moca dzwieku poloza te jamo na deski... tu nawet nie ma co porownywac

 

kabelki to do dzwiekowki o taki styknie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46602155

a do kolumn http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46612303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamaha Pianocraft E600 prezentuje bardzo przyzwoity poziom jakosciowy dzwieku... naprawde w niewielkich pomieszczeniach gra to swietnie

napisz tylko jakiej wielkosci ma twoj kolega pokoj

1381496[/snapback]

16m2 z tendencja do zmniejszania:)

 

pozdrawiam

komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi oznaczeniami ?? :

 

Impedancja: A,B 4~16ohm/glośnik

                      A+B 8~16ohm/głośnik

 

Bo jeśli bierze się pod uwagę A+B no to nie będę mógł podłączyć wyżej wymienionych kolumn.

oraz jaka jest przybliżona moc tego wzmacniacza. Od razu zastrzegam, że nie jestem żadnym audiofilem i chce mieć po prostu zwykły sprzęt grający łącznie do 600zł.

 

PS. może ktoś poleci jakiś inny wzmacniacz albo amplituner do 300zł.

Z góry dzięki za pomoc.

1382279[/snapback]

Oznacza to iż zalecana impedancja kolumn podłączanych osobno pod zaciski A lub B powinna być w przedziale 4-16, a przy podłączeniu dwóch par kolumn (jednocześnie) pod zaciski A i B 8-16.

 

Te parametry są orientacyjne - i powiedzmy - optymalne dla wzmacniacza. Nie znaczy to iż podłączając powiedzmy kolumny nawet 4omowe nie bedzie to grało. Jak zawsze nalezy uważać z poziomem głośności by nie uszkodzić wzmacniacza (trudniej) i kolumn (łatwiej).

 

W każdym razie ten Technics jest całkiem wydajny jeśli chodzi o moc - więc z tymi kolumienkami co podałeś spokojnie sobie poradzi (jeśli ufać podanym parametrom - za wyjatkiem mocy - bo ta jest oczywiście kosmiczna). Pozostaje tylko pytanie czy opłaca się je brać. Nie znam ich coprawda ale zalatuje mi tutaj tandetą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=47391108

 

Warto ?? Albo ten:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=47957306

 

Szukam czegoś co będzie grało dość jasno, żeby trochę wyostrzyć mój obecny zestaw :) Granica cenowa 300zł.

Edytowane przez I_LOVE_BANANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się... każdy co innego poleca :] Zastanowię się nad tą Yamahą, poczytam opinie itp.

 

Dobra, nie będe kombinował, wziąłem Denona. Sz@tynbury twierdzi że gra lepiej od Yamahy którą posiadał (496) a on trochę tego już miał :) Teraz kwestia okablowania - głośnikowe Cordiale 2x2.5mm i interkonekt DIY na Cordialu CM 222 lub CMTOP222. Wtyki RCA Neutrik NF2D-B/2 (jakieś 130zł 4 szt. :P )

Edytowane przez I_LOVE_BANANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tydzień temu widziałem na allegro aukcje gościa co sprzedawał jakiejś własnej roboty zestaw do "sprawdzania" swojego sprzetu audio różnymi efektami. Nie moge żadnej takiej aukcji wogóle znaleźć, poza tym nie wiem nawet w jakim dziale szukać, patrzyłem w RTV AGD, MUzyka, ale nic nie znalazłem, wie ktoś gdzie i w jakim "dziale" tego typu aukcje sie znajduja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradigmy Titan już zamówione, będą na dniach, kabelki różwnież będą ( jakiej długości nie powinny przkraczać?), stojaki też w opracowywaniu (btw. jaką powinny mieć wysokość?) Tylko ten wzmak... na allegro został tylko Ymaha AX-392 i nie wiem czy ją brać, czy czekac na coś innego. Narzie się chyba powstrzymam, jak coś to zawsze można poprosic o ponowne wystawienie, albo dogadac sie na boku... Jk myśłicie??

Edytowane przez AMIHoO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradigmy Titan już zamówione, będą na dniach, kabelki różwnież będą ( jakiej długości nie powinny przkraczać?), stojaki też w opracowywaniu (btw. jaką powinny mieć wysokość?) Tylko ten wzmak... na allegro został tylko Ymaha AX-392 i nie wiem czy ją brać, czy czekac na coś innego. Narzie się chyba powstrzymam, jak coś to zawsze można poprosic o ponowne wystawienie, albo dogadac sie na boku... Jk myśłicie??

1385106[/snapback]

no na allegro pare nowych rzeczy sie pojawilo

masz tu cos idealnego pod titany

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48018773

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego jest taki idealny? No i na aukci podano że "Moc wzmacniacza to przynajmniej 90 wat na kanał (8ohm) !!!" Raczej tak nie jest, bo przeglądałem wiele stron i na każdej podane jest jak wół : 70W. Nie weim ale wydaję mi się, że jeżeli ktoś tak pisze to nie jest zbyt uczciwy... Pozatym to ciekawi mnie ile lat ma i ile jeszcze pogra bez awarii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam H/K PM650 Vxi z 1993r. i jest on w stanie idealnym (pomijając jedną czy 2 ryski). Taki sprzęto pogra sobie jeszcze kilka ładnych lat, oczywiście jeśli nie będzie katowany na imprezach ;)

 

 

Edit - yyyyyyyy, czym on się różni od mojego ?? Z wyglądu jest prawie identyczny.

Edytowane przez I_LOVE_BANANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...