Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

heh a to dobrze ze panele bo niektorzy maja fajna metode stawiania kolumn ktore maja kolce na np monetach z tym ze to wszystko stoi na dywanie, wtedy kolumna jest super niestabilna i wpada w wibracje, ale jak mowisz ze panele to wszystko w jak najlepszym porzadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i tak ale nie wiem czy jestem kopniety w ucho ale jakos mi sie teraz bardziej sopran podoba ...

Podłożenie kawałka gumki a kwestia sopranów ? :) Ciekawe co na to świstak ? :). No ale skoro się podoba to czemu by nie.

 

Ja tam się narazie cieszę , że wreszcie działa mi komputer po tym jak postanowiłem zafundować sobie nową płytę (A7N8X-E Deluxe) i straciłem na wojowaniu z nią prawie cały dzień (http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=775705#775705).

Całe szczęście że system audio mam niezależny, a muzyka łagodzi, bo chyba bym co nieco zdemolował :twisted: No i nawet nie przetestowałem tego Sound Storma - ehh :(. Za to przeprosiłem się z moją MSI :).

 

:arrow: kamien

Wracając do tego Projecta to faktycznie w teście zebrał dość przychylne opinie, ale myślę w rywalizacji z RA-02 było by mu naprawdę ciężko. Ten Rotel ma naprawdę klasę (mnie udało się go pożyczyć) - tylko szkoda, bo w tych 8m^2 nie wykorzystasz jego potencjału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe msi kt3 ultra, fajna plytka i nie mialem z nia nigdy najmniejszych problemow a i krecic sie da, co do projecta to narazie chyba zostanie z tym ze zaobserwowalem bardzo ciekawa rzecz ze tannoye m1 u mnie graja lepiej jak cabasse i tannoye m2, normalnie sobie podlaczalem sluchalem i stwoerdzilem ze w tej mojej klitce wlasnie M1 graja najbardziej neutralnie i tworza najlepsza przestrzen 8O , heh a i ugadalem sie w audiofilu ze pozycza mi tego ra-02 (dlugo musialem sie produkowac) i jestem ciekaw co by pokazal ten rotel z m1... dzisiaj testy beda, bo w sumie praktycznie nic by mnie nie kosztowalo zamienic cabasse + pro-ject na m1 + ra-02, a M1 juz chce miec zamiast cabasse :)

 

wieczorem napisze wrazenia poodsluchowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe msi kt3 ultra, fajna plytka i nie mialem z nia nigdy najmniejszych problemow a i krecic sie da, co do projecta to narazie chyba zostanie z tym ze zaobserwowalem bardzo ciekawa rzecz ze tannoye m1 u mnie graja lepiej jak cabasse i tannoye m2, normalnie sobie podlaczalem sluchalem i stwoerdzilem ze w tej mojej klitce wlasnie M1 graja najbardziej neutralnie i tworza najlepsza przestrzen 8O , heh a i ugadalem sie w audiofilu ze pozycza mi tego ra-02 (dlugo musialem sie produkowac) i jestem ciekaw co by pokazal ten rotel z m1... dzisiaj testy beda, bo w sumie praktycznie nic by mnie nie kosztowalo zamienic cabasse + pro-ject na m1 + ra-02, a M1 juz chce miec zamiast cabasse :)

 

wieczorem napisze wrazenia poodsluchowe :)

dal bys linka do tych "kiel(basow)^^" ? ktos wyzej powiedzial ze sa bardzo ladne;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc tak ze po prostu przez te gumki glosnik wysokotonowy jest wyzej ...

Heh to musiałbyś tej gumy sporo nawalić :P (tak >10cm) żeby była słyszalna różnica :).

 

:arrow: kamien - a nie możesz zrobić jakiś fotek tym Cabassom i Rotelowi ?. Kiedyś pokazywałeś zdjęcie wzmacniacza - samoróbki, więc aparacik chyba masz. No i jak tam wrażenia na temat tego RA-02 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyfraka moze skoluje jutro, bo tamte z samorobka to akurat byly robione analogiem, ra02 testowalem na M1 bo wedlug mnie o wiele lepiej w moim tym "wielkim" pomieszczeniu oddaja wszelkie niuanse, porownywalem go z pro-jectem 7, kenwoodem ka59, rotelem ra931 mk2... no i skoro nie widac roznicy po co przeplacac... ra-02 gra praktycznie tak samo jak ra-931mk2, wylapac mozna minimalnie wieksza przestrzen ale w innych aspektach oba wzmacniacze prezentuja sie identycznie, bas ktrotki, suchy majacy jednak bardzo dobra kontrole, srednie troszke uwypuklone (wokal czasem krzykliwy), wysokie takie normalne... nie narzucajace sie, pro-ject w tym porownaniu mial najbardziej naturalny dzwiek ale zawezona scene i gral z takim jakby wysilkiem, kenwood charakteryzowal sie podobna scena jak project za to gral z wieksza lekkoscia i latwoscia, bas troche bardziej mniej konturowy jak w powyzszych....

z tego wszystkiego wyciagam wniosek ze rotel to chyba tylko obudowe zmienil bo dla mnie ra-02 i ra-931mk2 grala praktycznie identycznie, juz nie mowiac o tym ze nie widze jakiegokolwiek racjonalnego wytlumaczenia dla inwestowania prawie 1000zl wiecej w ra02 :roll:

jeszcze musze sprawdzic cabridga a500 i creeka 4330 i rotela ra921... wedy moze cos sie wyjasni, na dzen dzisiejszy wybral bym ra931 a reszte pieniedzy odpowiednio ulokowal :)

 

udate: cos mi po tym porownaniu project przestal sie podobac :?

 

update2: to wszystko sa moje wlasne odczucia, na danym sprzecie w danym pomieszczeniu, przy zastosowaniu danego ucha, tak wiec to nie recenzja audiofilska tylko moje spostrzezenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc może w tym pokoju i przy tych kolumienkach 02 nie mógł rozwinąć pełnych skrzydeł :? . Pozostaje również kwestia odpowiedniego rozmieszczenia kolumn - w zasadzie to jest najważniejsze. Pamiętam, że jak bawiłem się nim w połaczeniu właśnie z Monitor 3, to w pomieszczeniu ok 20m2 dzwięk rosłownie chciał przesunąć ściany :).

Na czym go testowałeś ? (chodzi o CD-Player, kabelki i płytki audio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem posiadam kolumny sony SS-X7 spaliłem w nich glosniki wysoko tonowe kupic nowe to nie takie proste wiem ze 6ohm ale jaka moc? na głośniku nie ma nic napisane. chciałem kupic cos podobnego aby grało nie ostro, lekko. moze poradzi ktos co tam wsadzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalem na napedzie cambridge d300se i interkonekt dnm reson tsc (pozyczone od kumpa razem z ra-931), kable glosnikowe soniclink ast75 ;)

odsluchiwane na plytach: eric clapton-pilgrim, dire straits-on every street, bon jovi-blaze of glory, joss stone-the soul sessions, joe satriani-live in san francisco, seal-IV, sarah connor-green eyed of soul, evanescence-fallen, deep purple-bananas co tam jeszcze troszke j.m. jarre i techna od master blaster, mellow trax i dj.valium..... dianny krall ale z mp3 bo pozyczylem plytki ot na tyle ;)

 

 

sprzet:

-wzmacniacze: rotel ra-02, rotel ra-931mk2, project7, kenwood ka59

-naped: cambridge audio d300se

-interkonekt: dnm reson tsc

-kable glosnikowe: soniclink ast75 2x2,5m

-kolumny: tannoy M1 (cabasse antique 220 wypadly fatalnie przy M1 w moim pokoju)

 

jutro zaskocze z ra-02 do kumpla i porownamy go do ra-931 na jbl'ach lx 2003 w pomieszczeniu 25m^2, wtedy juz bede pewny co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem posiadam kolumny sony SS-X7 spaliłem w nich glosniki wysoko tonowe kupic nowe to nie takie proste wiem ze 6ohm ale jaka moc? na głośniku nie ma nic napisane. chciałem kupic cos podobnego aby grało nie ostro, lekko. moze poradzi ktos co tam wsadzic.

poszukaj na http://akkus.com.pl

 

sprawdz wymiary glosnika, mysle ze powinienes szukac jakiejs kopulki jedwabnej, aluminiowe i tytanowe odpadaja jezeli szukasz lekkiego i miekiego brzmienia

 

mysle ze najtansze kopułki audaxa i vify by sie nadawaly, dopasuj wymiary i co najwazniejsze efektywnosc zeby nie byla za mala gdyz za duza da sie wytlumic ale za melej juz nie poprawisz :wink: najlepiej jak bedzie to 89dB czyli tyle ile ma kolumna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu jakiś posiadacz suba Yamahy YST-SW315 czy ewentualnie ktoś może miał z takim modelem kontakt? Prosze o jakieś opinie obcykanych w temacie, bo nie wiem czy jest sens ładować kase tylko dlatego zeby firma pasowała do kompletu, a nigdzie w okolicy nie maja go na sklepie aby posłuchać jak gra.. Narazie mam pianocrafta i podstawy vogel's gra całkiem przyjemnie ale brakuje troche basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle to napisałem, chodziło mi o to że sub yamahy będzie tak grał żeby wyrównać to czego brakuje głośnikom, swoiste uzupełnienie zestawu. Wydaje mi się że poprostu będzie on lepiej grał z kolumnami tej samej firmy niż takie mieszanie, troche blaupunkta troche yamahy...

Jestem troche chory więc ciężko u mnie z prostym wysławianiem się :/ mam nadzieję jednak że zrozumiesz o co mi chodzi...

 

Pozdr.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że poprostu będzie on lepiej grał z kolumnami tej samej firmy niż takie mieszanie, troche blaupunkta troche yamahy...

Tomek

wg mnie to zle ci sie wydaje :wink: szczerze mowiac to w klasie nizszej yamaha nie produkuje zbyt dobrych glosnikow (oczywiscie nie ujmujac nic pianocraftowi bo to swietny sprzecik), moze najpierw podaj ile maksymalnie mozesz wydac na suba, z tych bardziej rozsadnych to polecilbym: KODA SW1000, Tannoy Mercury mSUB10, Eltax Atomic A-10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jaki to duży pokój ?. Po drugie potrzebujesz go bardziej do oglądania filmów czy do słuchania muzyki ? (nie mówię że jedno z drugim nie ma racji bytu, ale łatwiej jest wybrać). No i po trzecie - jaka max cena ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh P_i_t_t ja zakladam tak ze jak brac to taki do muzyki, wtedy i do filmow sie nada, pokoj musi miec spory skoro pianocraft ma slaby bas, albo zle ustawione kolumny :) no i wlasnie najwazniejszy argument decydujacy o wszystkim CENA :)

 

sluchalem RA-02 i RA-931mk2 na JBL LX2003 w pomieszczeniu 25m^2, no i roznica byla wieksza, szczegolnie w przestrzennosci brzmienia i rownowadze tonow srednich na plus dla RA-02 oczywiscie, bas oceniam na identyczny :) wiec narazie w stosunku cena/jakosc RA-931 bije na glowe RA-02 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jeśli ktoś potrzebuje wsparcia do słuchania muzyki to np taki Eltax Atomic A-15 jest niezbyt mądrym pomysłem :lol: . Co do pokoju i ustawień - mój kolega ma właśnie PianoCrafta 400 + pokój ok 10m2 i początkowo kolumienki miał ustawione we wnęce (na dodatek na wysokości ok 1,5 metra) - przysunięte do tylnej sciany. Ogólnie tragedia - bas dudniał, dzwięk matowy, płaski. Po ustawieniu ich w miarę optymalnie (jedna kolumna powędrowała na podstawkę pod kwiatek :) , druga na biurko) dzwiek się ożywił ale bas wyraźnie stracił na wadze. Trochę teraz go brakuje - szczególnie podczas filmów, gdzie wypadało by co niektóre sceny wyraźnie zaakcentować :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - znam takiego kamikadze, który trzyma w bloku właśnie PS1200 :lol: . To się nazywa ułańska fantazja. Dziwne, że jeszcze mieszka, gdzie mieszka :). Ludzie to mają pomysły - to tak jakbym jeździł po osiedlu ciągnikiem Iveco tylko dlatego, że lubię czuć się bezpiecznie 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma jakieś 17m2 zestawik służy do słuchania muzyki, na suba mam jakies 1,3-1,4k pln (zaraz poczytam o wszystkich modelach które podaliście, jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś pomysły to będe niezmiernie wdzięczny :) )

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - jakbyś znalazł PS1200 za 1300 zł to ja poproszę dwa razy :lol:

 

A tak serio to za 1400 zł kupisz taki model jaki ja mam czyli Paradigm PDR-10 v3. W 17 metrach zrobi Ci prawdziwą jesień średniowiecza 8) - tego jestem w 100% pewien) .

Dostaniesz go na Allegro (ja tam kupiłem i z przesyłką wyszło 1,4k zł)

 

Przejrzyj sobie kilka stron wcześniej to zobaczysz go na zdjęciach. Model Goky SW-1000 też jest dobry ale ten pobija go bez dwóch zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...