Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm ten creek 5350 ma predkosc narastania impulsu 50V/us - pewnie w tym tkwi jego szczegolowosc.... ciekawosc mnie zjadla ;) i wizalem swojego creeka 4330, projecta 7, kennwoda ka59 i pogrzalem do kumpla co ma rotela 931 zeby podlaczyc to pod oscyloskop i zobaczyc jak sie predkosci przedstawiaja, na plyte nagrane sygnaly prostokatne i podczepione wsztstko pod cambridga d300 no i mierzymy:

 

project 7 ~ 22V/us

kenwood ka59 ~ 19V/us

rotel ra931mk2 ~ 27V/us

creek 4330mk2 ~ 38V/us

 

w pomiarach braly tez udzial: tosca i unitra at9100

 

tosca ~ prawie 4V/us

at9100 ~ 8V/us

 

nie wiem ale w dziwny sposob wlasnie prodkosc impulsu pokrywa sie ze szczegolowoscia i dynamika :?

 

w najblizszym czasie pomierzymy moze jeszcze jakies sprzety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ten creek 5350 ma predkosc narastania impulsu 50V/us - pewnie w tym tkwi jego szczegolowosc.... ciekawosc mnie zjadla ;) i wizalem swojego creeka 4330, projecta 7, kennwoda ka59 i pogrzalem do kumpla co ma rotela 931 zeby podlaczyc to pod oscyloskop i zobaczyc jak sie predkosci przedstawiaja, na plyte nagrane sygnaly prostokatne i podczepione wsztstko pod cambridga d300  no i mierzymy:

 

project 7 ~ 22V/us

kenwood ka59 ~ 19V/us

rotel ra931mk2 ~ 27V/us

creek 4330mk2 ~ 38V/us

 

w pomiarach braly tez udzial: tosca i unitra at9100

 

tosca ~ prawie 4V/us

at9100 ~ 8V/us

 

nie wiem ale w dziwny sposob wlasnie prodkosc impulsu pokrywa sie ze szczegolowoscia i dynamika  :? 

 

w najblizszym czasie pomierzymy moze jeszcze jakies sprzety

to moj ampiltuner taki najgojrszy nie jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety instrukcja do mojego wzmacniacza jest równie ascetyczna co pilot :lol: i nie podaje takich szczegółów :? .

 

Na pewno ten parametr ma duży wpływ na dynamikę - a pośrednio też na szczegółowość - jeśli wzmacniacz nie zdąży odpowiednio zareagować na szybko zmienny sygnał to traci się przez to część przekazu - ergo - szczegółowość jest mniejsza.

 

Warto było by pomierzyć większość marketowych zestawów (jak również komputerowych) pod względem deklarowanej mocy. Widzę tu sporą analogię do Codegenów :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie przeprowadzilem doswiadczenie z kenwoodem ka-59... zdjalem obudowe i patrze w przedwzmacniaczu siedzi operacyjny NEC4570D , zerkniecie do katalogu i porazka 7V/us (po wzmocnieniu sygnalu wyszlo te prawie 19V/us, szczerze mowiac szajsowny jakis on) no to bez namyslu lutownica w dlon, NECa do kosza w jego miejsce Burr-Brown OPA2604 (ktory to ma 25V/us)... odpalam sprzeta i siadam z wrazenia... przestrzen 3 razy taka szczegolowosc nieporownywalna, predkosc tez niebo a ziemia 8O to gra jak Rotel ra931.. szok, ogladam dokladnie tego kenwooda, tranzystory jakies 2SA i 2SK komplementarne od Sankena, kondensatory elny 10000uF, mysle sobie podstawa dobra jest... no to grzeje ze wzmakiem do kumpla, podlaczamy do testow, play na plytce... freeze w oscyloskopie, ustwaienie skali no i O ZESZ W MORDE.......... 32V/us 8O ... kumpel mowi zeby grzac do domu po NECa i podstawke... wlutuwujemy podstawke i zmieniamy operacyjne raz NEC raz BB OPA... i sluchamy (cambridge d300 i JBL LX2003 kabelki monster xp) kumpel nie wierzy ze az taka roznica jest.. i ze kenwood zbliza sie niebezpiecznie do jego rotela... zniecierpliwiony zdejmuje blache z rotela, rzut okiem na przedwzmacniacz tam OPA 275 no i wszystko jasne... teraz tak mysle ze wzmacniacze to mozna niezle tuningowac :)

 

update: na OPA627 gra gorzej pomimo ze ma 200V/us... wiec to chyba zalezy tez od przeznaczenia i muzykalnosci scalaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ostatnio oferte kolumn na allegro i natknąłem się na kilka interesujących kolumn co możecie o nich powiedzieć może ktoś ich słuchał?? Bo przymierzam sie do kupna czegoś takiego (posłuchałem waszych rad co do gwizdków piezo :D ) I zależy mi żeby to były kolumn takiej wielkości jakość niemusi być idealna

Tu daję linki do stron producenta bo na allegro mogą zaniedługo zniknąć

http://www.audiomega.pl/produkt.php?cat=13

http://www.kbrx.prv.pl/ model S003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO totalna beznadzieja.

 

...

I zależy mi żeby to były kolumn takiej wielkości jakość niemusi być idealna ...

To sugerujesz się wielkością kolumny przy zakupie ? :P

Ponoć masz doświadczenie, słuchałeś wielu zestawów - ale chyba nie takich jak trzeba.

Jak chcesz mieć bezsensowną młóckę w domu to jak znalazł - na nic więcej się nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny to amatorszczyzna. Robione byle jak i z byle czego (kiepskie głośniki, zwrotnice, a nawet obudowy). Głośniki oczywiście duże by robiły wrażenie ale jakościowo to cienizna.

Jeśli koniecznie coś dużego i taniego to już lepiej chyba :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23643036

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23480823

Radziłbym jednak uzbierać więcej $$ i kupić coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pytanie na jakich jest zrobione otrzymalem odpowiedz w stylu "eee no ten eee mm" ale na oko widac (sic!) ze sa zle poklejone. powiem Ci tak. na Wolumenie leci na nich tylko umca umca, jak poprosilem o np. Hooverphonic`s to nie chcieli puscic ... efektownie wygladajace kloce i tyle, a nie pokusilbys sie o jakies DIY ? ja tez nie mam audiofilskiego sprzetu ale uwazam ze za ta cene jest wszystko b. ladnie (2x arn 266 i gdwk 11/100)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pytanie na jakich jest zrobione otrzymalem odpowiedz w stylu "eee no ten eee mm" ale na oko widac (sic!) ze sa zle poklejone. powiem Ci tak. na Wolumenie leci na nich tylko umca umca, jak poprosilem o np. Hooverphonic`s to nie chcieli puscic ... efektownie wygladajace kloce i tyle, a nie pokusilbys sie o jakies DIY ? ja tez nie mam audiofilskiego sprzetu ale uwazam ze za ta cene jest wszystko b. ladnie (2x arn 266 i gdwk 11/100)

No dobra wtedy odrzucam te audiomegi :lol: a mozesz podac jakis cennik tych DIY bo jakos nie moge go znalesc. Aha i rozgladam sie za czyms w granicach 250 zl/sztuka nie wiecej. narazie slucham muzy na magnatach te co w podpisie i gra fajnie choc bass jest zbyt plytki. zalezy mi na czyms raczej pod katem dobrego basu i srednich tonow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: aha dzieki za wyjasnienie ....

juz jedna DIY mam za soba tzn. skrzynie basowa tylko ze za slaby glosnik wstawilem i nie ma tez zwrotnicy i troche slabo gra .

A co sadzicie o glosnikach ALPHARD? wiem ze nie sa najlepsze ale czy wzgledem cena/jakosc sie oplaca? myslalem o takim glosniku: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23433553 co o nim sadzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30cm do domu ? to nie wypali, bez sensu a nawet wiecej niz 30 ? IMO zapomnij ... jaki masz pokoj ? ja jakbym do swoich ~18m2 wsadzil 2*30cm to bym nie mial zadnej przyjemnosci sluchania. kolejny aspekt - 2*30cm glosnik + 2*gwizdek + obudowa + zwrotnice to nie wydolisz w 500PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30cm do domu ? to nie wypali, bez sensu a nawet wiecej niz 30 ? IMO zapomnij ... jaki masz pokoj ? ja jakbym do swoich ~18m2 wsadzil 2*30cm to bym nie mial zadnej przyjemnosci sluchania. kolejny aspekt - 2*30cm glosnik + 2*gwizdek + obudowa + zwrotnice to nie wydolisz w 500PLN

ja mam kolumny samorobki, obliczalem je programem 150 litrow 3 drozne bas 30cm sredniotonowy 16cm 80w i wysokotonowa kopolka 120w, konstrukcja bass reflex czestotliwosc rezonansowa 35hz.

i to w pokoiku 20m :).

napedzam to 10 letnim wzmacholem Pioneraa A-77x przy 4 omach 225w na kanal, w srodku 3 zasilacze, po jednym na kanal, konstrukcja 2 monoblokow, 3 zasilacz na przedwzmacniacz, lacznej mocy 800w

Pewnie stukacie sie w czolo teraz :) ale powiem wam ze slucha sie tego z radoscia, zawsze czuc ogromny zapas mocy, dlugo bawilem sie ze zwrotnicami zeby dzwiek byl zrownowazony. Ten wzmachol ma zajebisty impuls bas sprezysty kontorolowany prestrzenna srednica i szczegolowa gora.

jak ktos lubi subwooferowy basik do filmow to e EQ mozna podbic nieco 35 hz i kazda eksplozja powoduje wstrzas zoladka :twisted:

Wczesniej jak glosno sluchalem technozy, przy zamknietych oknach i drzwiach do pokoju to glowa szybko boli od tych cisnien basowych. W szklance stojacej na biorku robia sie charakterystyczne koleczka na wodzie :).

 

nie wiem dlaczego tak krytukujecie duze kolumny do domu. nie jestem audiofilem, uznaje korektor graficzny, zawsze mozna ujac np basu a jak ma sie ochote poszalec to mozna bez skrepowania, a na malutkich kolumnach nie ma sie takiej swobody.

 

Mopim zdaniem jak ktos ma czasu i posiada troche wiedzy to najlepiej jak by kolumny zrobil sobie sam, mozna przebierac w glosnikach, testowac rozne obudowy, dostrajac po swojemu zwrotnice miodzio :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...