Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

eh - dobra - laik jestem i sie pytam :)

potrzebuje jakis gloniczkow ( ewentualnie z wzmacniaczem) za okolo 400-500 zl w sumie.

Beda sluzyc do sluchania muzyczki ( hard rock lub cos w tym stylu)

i to raczej nowe :)

Jakie moglibyście poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh - dobra - laik jestem i sie pytam :)

potrzebuje jakis gloniczkow ( ewentualnie z wzmacniaczem) za okolo 400-500 zl w sumie.

Beda sluzyc do sluchania muzyczki ( hard rock lub cos w tym stylu)

i to raczej nowe :)

Jakie moglibyście poradzić

do 500zl nowe tonsil focus se 70 http://www.tonsil.com.pl/products/speakbox...ox/focus_se.htm

tonsil czat 100 http://www.tonsil.com.pl/products_frame.htm

lub mniejsze sat1.1 http://www.tonsil.com.pl/products/speakbox/inne.htm :D

jak uzywane to tannoye m1,m2 :wink:

na allegro mozna nowe tonsile taniej dostac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam spcecjalistów.

Ja w takiej sprawie, czy zdołalibyście coś sensownego złożyć za ok 1000zł aby to miało jakiś porządny już dźwięk i w przyszłości można by było to rozbudować?. Potrzebuje na razie dobrego dźwięku do kompa (jakiś wzmacniaczyk dobry i głośniczki, bo to chyba wystarczy), ale chciałbym aby z to w niedługim czasie (będę się przeprowadzał, za ok rok) posłużyło mi już jako wstęp od dobrego kina domowego. Więc jeśli mielibyście jakieś pomysły to piszcie, a jezeli za tę kwotę nie da się nic sensownego złożyć, to złóżcie mi jakieś porządne kino domowe (tylko żeby z tego i muza porządnie leciała), za nie zaduże pieniądze, tak ok 5-6 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ale wolałem się upwenić, to może zaproponujesz mi coś w miarę dobrego do tej kwoty, z myślą o wymianie za około rok na amplituner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: GOD

 

Przede wszystkim podaj wielkość pokoju - od tego wszystko zależy. Ponadto - jakieś preferencje muzyczne i czego oczekujesz od tego zestawu.

 

Hmm. Z tym 1000 zł to że tak powiem "ni przypiął ni przyłatał". W sumie jakiejś wielkiej rewelacji (stereo) się nie uzyska ale szkoda też tak zmarnować tą kwotę. Wiadomym jest, że będziesz musiał potem wymienić wzmacniacz na amplituner (rozwiązania w postaci 3-kanałowej końcówki mocy + procesor odpadają ze względu na limit cenowy - szkoda, bo efekt byłby świetny). Zatem wypadało by zakupić lepsze kolumny (by potem pozostały w większym zestawie) a wzmacniacz kupić jakiś niedrogi (na wymianie nie stracisz zbyt wiele). Coś do ok 200 zł powinno wystarczyć. Kolumny najlepiej dobrać jednego producenta (brzmienie całości będzie spójne). Dobrze wypadają tu np. produkty Eltaxa. Kupując do stereo np Liberty 3+ (świetny model) z łatwością uzupełnisz je później do kompletnego zestawu.

 

Opcja 2 - kupić od razu cały zestaw 5.1.

W kwestii elektroniki w tej cenie zdecydowanie stawiałbym na Yamahę. Jest teraz mnóstwo promocji wiązanych (właśnie z Eltaxem). Kupując kompletny zestaw - Ampl + DVD + zestaw głośników) oszczędzasz ładnych parę stówek. Zestawy Koda/Goky również prezentują całkiem dobry poziom za uczciwe pieniądze. Jest tego taka masa, że trudno mi już spamiętać nazwę konkretnego zestawu. Poczytaj sobie tu : http://polpak.com.pl/index.php?a=ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie

 

Otóż teraz kolumny te by stały w tym momencie w pokoju 11m2 ale docelowym miejscem ich będzie pokój 25-30m2. Preferencje muzyczne: techno, club, i takie tam inne, oprócz tego w mniejszym stopniu każdy inny rodzaj muzyki, no poza hip hopem.

 

Wiem że z tym 1000 to nie wiadomo co zrobić, ale w tej chwili tyle mógłbym wydać i właśnie nie wiem, czy lepszym pomysłem byłoby tak jak mówisz kupić jakieś tam powiedzmy lepsze głośniki i tańszy wzmaczniacz, czy też zostawić to wszystko w cholere i kupić już później cały zestaw, muszę się jeszcze nad tym zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że sprzedałem moje Geniusy (ale nie dlatego że źle grały ale dlatego że mi się znudziły) a także w oczekiwaniu na sprzęt do salonu postanowiłem znowu kupić sobie jakieś kolumny i wzmacniacz. Wybór padł na 2 miesięczne Wharfedale 8.1 i Denona PMA-250.

 

Kolumny małe z b-r z przodu a to ogromna zaleta ponieważ mam pokój tylko 9m2 i kolumny będą musiały być ustawione niemal przy samej ścianie. Głośniki 13cm też idealne bo M2 były troche za duże i miejscami dudniło. Ostatnio słucham tylko Jazzu (zwłaszcza Norah Jones i Diana Krall) ale raczej z MP3 (poza Norah, mam jej org. płytki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam.. dalem za niego 350 a i tak nie uwazam zeby to zla cena byla, wiec za 200 to chyba nie ma sie co zastanawiac o ile sprzedajacy jest wiarygodny i sprzet nie ma jakis ukrytych wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Kwiecień

Skoro napisałeś, że wybór padł na Denona PMA-250, kilka osób poleciło też go, nie jest to jakiś kosmiczny wydatek, to po co na siłę kombinujesz i wymyślasz coraz to inne zabawki ?. Może kup coś w końcu - bo widzę tu zdecydowanie niczym kobieta w dziale odzieżowym :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że tego Denona nie ma nigdzie a Teac jest obecnie na allegro.

 

Ja to mam ogólnie pecha. Jak tylko chce coś kupić to nagle nie ma gdzie. Ale jak już mi się uda kupić coś innego to zaraz sprzęt na który polowałem pojawia się na Allegro itp. :?

 

Jak się zaraz wqrwie to sobie jakąś Unitrę kupię :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, przepraszam za OT:

Przerabiam kolumny (robione wlasnorecznie) i mam problem z obliczeniem czestotliwosci rezonansowej obudowy, jezeli ktos chcialby pomoc, jakis wzorek itp :), to napiszcie tu albo na moje gg 4636638 :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moglibyście pomóc laikowi w doborze sprzętu? Nareszcie mam okazję zakupić jakiś sensowny zestaw, rezygnując zarazem z trzyletnich komputerowych głośniczków. Oto co mogę rzec:

 

1. Pokój 25 m2.

2. Kwota do wydania do 2500 złotych.

3. W tej kwocie uwzględniam: kolumny, wzmacniacz, kable, podstawki (w przypadku monitorów). Odtwarzacz CD dokupię w czasie późniejszym, na razie muza będzie z kompa.

3. Czego słucham? Głównie symfoniczny metal, ale będąc dokładnym: Nightwish, Within Temptation, Opeth, Tristania, Therion, Epica. Ostatnio skłaniam się ku Dianie Krall czy też Norah Jones - taka odskocznia od metalu.

4. W grę wchodzi nowy sprzęt.

 

Zakupu dokonam po wcześniejszym odsłuchu, facet w sklepie powiedział, że może sprowadzić na odsłuch to czego będę chciał, ale sęk w tym, że nie potrafię mu przytoczyć danego modelu wzmacniacza, tudzież kolumn. Bardzo bym Was prosił o pomoc. Ja tymczasem zacznę uważnie zgłębiać ten topic i szukać jakichś informacji w necie.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2500zł będzie naprawde ciężko kupić coś nowego (może na allegro tak ale w sklepie...) :( Gdybyś miał mniejszy pokój polecił bym ci Yamaha Pianocraft ale do 25m2... to raczej tylko kolumy podłogowe, ewentualnie Paradigm Monitor 3v2 (prawda P_i_t_t ??).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moglibyście pomóc laikowi w doborze sprzętu? Nareszcie mam okazję zakupić jakiś sensowny zestaw, rezygnując zarazem z trzyletnich komputerowych głośniczków. Oto co mogę rzec:

 

1. Pokój 25 m2.

2. Kwota do wydania do 2500 złotych.

3. W tej kwocie uwzględniam: kolumny, wzmacniacz, kable, podstawki (w przypadku monitorów). Odtwarzacz CD dokupię w czasie późniejszym, na razie muza będzie z kompa.

3. Czego słucham? Głównie symfoniczny metal, ale będąc dokładnym: Nightwish, Within Temptation, Opeth, Tristania, Therion, Epica. Ostatnio skłaniam się ku Dianie Krall czy też Norah Jones - taka odskocznia od metalu.

4. W grę wchodzi nowy sprzęt.

 

Zakupu dokonam po wcześniejszym odsłuchu, facet w sklepie powiedział, że może sprowadzić na odsłuch to czego będę chciał, ale sęk w tym, że nie potrafię mu przytoczyć danego modelu wzmacniacza, tudzież kolumn. Bardzo bym Was prosił o pomoc. Ja tymczasem zacznę uważnie zgłębiać ten topic i szukać jakichś informacji w necie.

 

Pozdrawiam,

wzmak nad 320bee 1300zl

kable itp200zl

kolumny jak podlogowki http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=27997514

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie prawda - a tym bardziej, iż do preferowanego gatunku muzycznego pasowały by jak ulał. 25m2 w zasadzie dyskwalifikuje słabsze (mniej wydajne w sensie dynamiki) monitory a z pewnością chciałbyś usłyszeć jakieś mocniejsze uderzenie.

 

Obawiam się, że z kwotą 2500 zł i nastawieniu na nowy sprzęt nie będzie to takie proste.

- Same podstawki (w miarę stabilne i przyzwoite) kosztują ok 400-500 zł.

- wspominane Monitor 3 v3 wg cennika : http://polpak.com.pl/paradigm_show.php?show=cennik kosztuje 1555 zł (wersja v2, która IMO wydaje się nieco bardziej udana) była droższa ~1800 zł.

- wzmacniacz (przykładowo NAD C-320 BEE - 1505 zł) http://www.bestaudio.com.pl/images/sklep/c.../cennik_nad.pdf

 

Oczywiście z podstawek można narazie zrezygnować, niemniej i tak jak widać reszta zamyka się w ok 3000zł. Radziłbym dołożyć te 500zł (jeśli masz taką możliwość - i cieszyć się naprawdę dobrym dzwiękiem).

Jeśli nie to można poszukać innych kolumn. Podany wzmacniacz jest naprawdę wart uwagi - (szczególnie w tej nowej cenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za porady. Używane rzeczy odpadają dlatego, że w grę wchodzi zakup na raty.

 

Na dzień dzisiejszy nie potrafię powiedzieć, czy będę mógł wydać ponad 3000, jednak cenię Wasze zdanie i intensywnie nad taką kombinacją sprzętu pomyślę.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj (po raz pierwszy) kilku kolumn: Wharfdale 8.4, 8.1, Dali 1001 ze wzmacniaczem NAD c 320bee i cd NAD c 521bee. Kable dls scp (podobno z dodatkiem srebra). Wrażenia Najfajniej IMHO grały Wharfdale 8.1- fajne małe monitorki, 8.4 to spore (ale nie bardzo duże podłogówki) fajnie grają, ale tak jakoś... nijako? 8.1 mają czystą, mocną górę i naprawdę potężny bas- byłem pod wrażeniem. Dali natomiast, to maluśkie monitorki. Grają szeroko, ale jak dla mnie, to za miękko. Podobno całkowicie miedziany kabel ociepliłby miejscami troszkę za ostre 8.1. Jeśli tak, to byłaby pełna rewelka. Kosztują chyba 499/szt- więc bomba. Myślę, że z tym NAD-em dałyby radę na 25m2, pod warunkiem, że nie robi się za często dyskotek. Jak dla mnie, to są potężne. 8.4 kosztują gdzieś 1300-1500- więc też przystępnie. Muzyka na jakiej odsłuchiwałem:

-A Perfect Circle: Thirteenth Step; kawałki Package, Blue, Pet

-Therion: Secret Of The Runes; kawałki Ginnungagap, Asgard

-Apocalyptica: Cult; kawałki Path, Hope, Hall of Mountain King

 

Słychać, że Virgin przykłada się do produkcji płyt lepiej niż Nuclear Blast. Znacznie lepiej. Generalnie Płyta APC to dobry test dla kolumn- jest różnorodna i fajnie się jej słucha ;-)

 

Miejsce: Sklep hi-fi w Galerii Mokotów. Pozdrawiam panów z obsługi! Byli mili i pomocni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj (po raz pierwszy) kilku kolumn: Wharfdale 8.4, 8.1, Dali 1001 ze wzmacniaczem NAD c 320bee i cd NAD c 521bee. Kable dls scp (podobno z dodatkiem srebra). Wrażenia Najfajniej IMHO grały Wharfdale 8.1- fajne małe monitorki, 8.4 to spore (ale nie bardzo duże podłogówki) fajnie grają, ale tak jakoś... nijako? 8.1 mają czystą, mocną górę i naprawdę potężny bas- byłem pod wrażeniem. Dali natomiast, to maluśkie monitorki. Grają szeroko, ale jak dla mnie, to za miękko. Podobno całkowicie miedziany kabel ociepliłby miejscami troszkę za ostre 8.1. Jeśli tak, to byłaby pełna rewelka. Kosztują chyba 499/szt- więc bomba. Myślę, że z tym NAD-em dałyby radę na 25m2, pod warunkiem, że nie robi się za często dyskotek. Jak dla mnie, to są potężne. 8.4 kosztują gdzieś 1300-1500- więc też przystępnie. Muzyka na jakiej odsłuchiwałem:

-A Perfect Circle: Thirteenth Step; kawałki Package, Blue, Pet

-Therion: Secret Of The Runes; kawałki Ginnungagap, Asgard

-Apocalyptica: Cult; kawałki Path, Hope, Hall of Mountain King 

 

Słychać, że Virgin przykłada się do produkcji płyt lepiej niż Nuclear Blast. Znacznie lepiej. Generalnie Płyta APC to dobry test dla kolumn- jest różnorodna i fajnie się jej słucha ;-)

 

Miejsce: Sklep hi-fi w Galerii Mokotów. Pozdrawiam panów z obsługi! Byli mili i pomocni.

juz nie przesadzaj ze rewelacja ja sluchalem ostatnio tannoy m1 i zadna rewelacja :D ja i tak czekam na to bede moz mial to do wrzsnia http://www.tonsil.com.au/products/speaksys...ems/tlc_70s.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjdz ste3an, wyjdz.

tak tak zadna rewelacja i to jest nie tylko moja opinia ale wilu ludzi z forum lukara ktorzy je sluchali :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...