Skocz do zawartości
cobex

Temperatura na Epox8RDA3+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jaką macie temperature na w/w Epoxie ? Chodzi mi głównie o procka Barton2500 nie kręconego na tej właśnie płycie. Czy jest możliwe 70 stopni na Volcano 11 ? Zaznaczam że procek jest nie kręcony, w zamkniętej obudowie z dosyć dobrą wentylacją. Wyczytałem na stronie Epoxa, jakiś czas temu że do tego modelu montują nowe czujniki ktore są bardziej dokładne jeżeli chodzi o pomiar temperatury. Ale 70 stopni ? bez przesady. Komp dziala stabilnie, nic się nie wiesza ale temperatura tragiczna. Nie chce wiedzieć co się stanie po overclockingu.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema,

U kumpla na niekręconym Bartonie do tego AREO7 plus pasta srebna bez CS, dwa wentyle w budzie temp w stresie dochodzi do 65C buda zamknieta , a co dziwne wkładalismy do plyty mojego proca i smigał na 2,2 giga i temp byla 48C, wiec ciekawe dlaczego jest taka róznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema,

U kumpla na niekręconym Bartonie do tego AREO7 plus pasta srebna bez CS, dwa wentyle w budzie temp w stresie dochodzi do 65C buda zamknieta , a  co dziwne wkładalismy do plyty mojego proca i smigał na 2,2 giga i temp byla 48C, wiec ciekawe dlaczego jest taka róznica.

Moze rabniety czujnik? Jaka ma ten procek tempereature zaraz po wlaczeniu (ale tak po paru godzinach stania z power off)? Na mojej plycie ma 23 stopnie - jezeli bedzie powyzej 30 to by wlasnie to sugerowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bo na trzech egzemplarzach jest to samo. Po włączeniu 28 stopni. Ale szybko rośnie.....

Na trzech egzemplarzach plyty czy procka?

Ja na 8RDA+ i Bartonie 2500 tez nie kreconym (no jedynie magistrala do 200 podciagnieta ale kosztem mnoznika - jak w podpisie) mam maksymalna temperature w stresie 46-47 stopni (ale to juz total maks) i 41 gdy komp jest IDLE.

 

Co do czujnikow - nie wiem jak 8RDA3ka ale 8RDA+ zczytuje tempereature poprzez czujnik w procku (nawet jest to zaznaczone w instrukcji, ze aby czujnik temperatury procka dzialal to musi procek miec go w sobie).

Temperature po wlaczeniu masz raczej OK, wiec faktycznie moze sie tak grzac - moj kumpel ma podobnie (tez na plycie Epoxa, ale nie pamietam na jakiej) i od 3 miesiecy nie wiemy co to moze byc (cooler zmieniony, wszystko dobrze zalozone, przesmarowane)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek napewno dobry, u mnie na Epoxie8KRA2+ temperatura nie przekracza na tym właśnie procku 44 stopni. Chodziło mi o 3 egzemplarze plyty głównej, nie wiem, może mają różne wskazania temperatury, mam małe doświadczenie jeżeli chodzi o nforca. Starałem się go jakoś omijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek napewno dobry, u mnie na Epoxie8KRA2+ temperatura nie przekracza na tym właśnie procku 44 stopni. Chodziło mi o 3 egzemplarze plyty głównej, nie wiem, może mają różne wskazania temperatury, mam małe doświadczenie jeżeli chodzi o nforca. Starałem się go jakoś omijać.

To chyba nie jest zalezne od chipsetu - ten moj kumpel ma plyte na VIA (nie pamietam ktorej - 333 albo 400)... Moze to wina zastosowanego ukladu monitorujacego? A inne procki w tej MOBO jak sie sprawuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QBUS00 tak jak napisalem wczesniej wkladalem do tego epoxa mojego athlonka i podkręcony na 2,2 giga temp była taka sama jak na moje msikt4v czyli w granicach 45-47C.

I już sam zgupiałem co może byc nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

innego procka na dzisiaj nie załatwię. Narazie mój Barton 2500 jest tam zamontowany, ale jeżeli nie dojdę do ładu z temperaturą to będe musiał zmienić na KT600. Przynajmniej wiem że temperatura nie przekroczy 50 stopni. Inny model nForca raczej odpada, musi być kontoler SATA. Z Epoxa własnie 8RDA3+ posiada SATA, no jeszcze zobacze. Może aktualizacja biosu coś zmieni ale wątpie bo chyba jest najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na moj gust to wyglada tak, ze sa pewne konfiguracje komputerow (proc+mobo) ktore sie grzeja bez zadnej konkretnej przyczyny (co potwierdzaja wasze przyklady + przyklad mojego kumpla).

 

On zeby schlodzic temperature proca uzywa CPUIdle'a - mowi ze z 65 potrafi mu zbic temperature do 45 jak nic nie robi, chociaz moim zdaniem nie tedy droga.

 

Problem dalej pozostaje otwarty - moze jeszcze ktos sie pojawi kto pomoze rozwiazac problem bez glupich rad typu posmaruj porzadnie procka pasta, bo nawet jesli by byl zle posmarowany to temperatura poszlaby w gore o 2-3 stopnie a nie o 20...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie wymienią, pewnie powiedzą, że to wina proca...Ja w weekend wsadze innego (na NF7-S ma 40 st), zobaczymy jaka będzie różnica.

 

Teraz na moim mam 50 st (idzie 10x200 w tej chwili, i mam włączoną tylko Mozillę)

 

Zaczynam Quake'a, temp po minucie 50--->56st. Chłodzony jest Volcano 7+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...