Skocz do zawartości
heavy

napiecia

Rekomendowane odpowiedzi

radek 9800pro

 

+12 13,12

+5 4,892

+3,3 3,328

 

 

czy jest bezpiecznie na tym pojechac miesiac ?

 

raz na jakis czas asus probe sie pluje ze mam za duze +12 = 13,250

 

ale jak otworze obudowe to mam 13,12 caly czas

 

zmienilem na radka 9200 i +12 mam teraz 12,8 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wytrzymac dluzej. Ale ten radek to kupa pieniedzy. Ja bym nie ryzykowal. Kup lepsza zasilke i bedzie spoko.

tia to ja chwilowo bo do jutra jutro ją wymienie mam jeszcze lepszy numer z zasiłką . megabajta 350W nowy

napiecia mierzone miernikiem przy obciązeniu (seti ,kodowanie divx.leci tuner TV )

 

12V=13,8

5v=5,80

3,3=3,7

 

 

najlepsze ze wysokie strasznie ale w idle

12V=13,9

5v=5,9

3,3=3,9

czyli wachania minimalne i niech mi ktoś powie co teraz tak jak mi ktoś zasugerował za mało Amper i zailacz próbuje nadrobić Voltami . wymienić ? niby wysokie wiec pierwszy poleci pewnie dysk pózniej nagrywarka ale skoki sa minimalne i mam klikna ..... 8O :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze kolega jeszcze lepiej jedzie  8O 

 

ja najwyzej mialem 13,250 V - tyle ze to w stresie - jak cos sie zaczynalo liczyc mocniej.

 

reszta napiec chyba w normie

no własnie i tu jest ból i mam klina .... ze te napiecia to nie są skoki są stabilne tyle ze wysokie ma od nowosci wyprodukowana 2 miesiące temu :( z tyego co jest na pisze na zasiłce . zasiłka takie ma czy w idle czy w stresie sa stabilne .gdyby były to skoki w stresie to bym sie martwił bardziej ale nie ..... sa takie cały czas wiec ... jakieś sugestie ?? ..sprzet jak w podpisie

 

Update. najlepiej to wygląda jak dam Vcore na 1,95 a w biose w healcie dalej mam 1,88 i ni w ząb wiecej sie nei da obojętnie co ustawie nawet 2,0 :( wiec zasiłka nie wydalachyba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze wczoraj nie mialem instalnietego asus probe i jechalem na tym 9800pro

 

nic sie nie dzialo zlego - dopiero jak instalnalem probe to mi zaczelo wyc ze napiecie za duze

po to sie własnie to instaluje bo jak byś nie zainstalował to być nie dał teraz zarobić producen. dobrych zasilaczy ehhh nawiasem to ja chyba także. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja stara zasiłka 300 W padła po dołożeniu Radka a jescze nie było Bartona tylko Athlon. Dziękuję opaczności, że wytrzymała to płyta i cała reszta. Radzę uważać z podkręcaniem, bo marne zasiłki nie mają zabezpieczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie ma dobrej zasilki to nie ma co wogole myslec o kreceniu, za duzo rzeczy moze padnac. Mam w domku Chieftec'a 420W DF i spisuje sie doskonale, ale kazdy wie ze to wypas zasilka. Przy podkrecaniu bartka i radka 9500pro ktory tez sporo ciagnie napiecie na 12 wynosilo 12,03 . No i ta cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzam. W porownaniu do zasilek ktore mialem wczesniej to tak jakby tej nie bylo slychac. No pewnie ze nie jest to Antec 550W Modular <wie ktos moze czy takie cudo mozna kupic w Europie?>

potwierdzam ta cisza mnie zabija:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecywałem sobie 120 razy że już nic nie napisze o zasilaczach ... ale nie wytrzymałem :(

Napięcia odczytywane z mobo możecie sobie w...ydrukować i na ścianie powiesić! Jedne płyty zawyżaja pamiary (głównie Asus i ECS), inne zaniżają (Epox, Soltek) - ale te błędy są w granicach 0,2V!!! Specyfikacja ATX przewiduje 5% odchlenia dla napięć +5 i +12, a dla +3,3V 4%. I tego proponuję się trzymać. Jak nie wierzycie to sprawdźcie, a najlepiej zobaczcie jakie napięcie max. podają np. producenci dysków dla swoich wyrobów. Ciekawa lektura.

Ja nie twierdzę że każdy dysk zasilany za wysokim napięciem natychmiast padnie, ale widziałem tego dostatecznie dużo żeby nie mieć złudzeń - to nie zwiększa żywotności dysku.

Te typowe zasilacze mają rzeczywistą moc maksymalną w granicach 230-260W (to drugie jak są nowe), a moc pobieraną przez zestaw można łatwo obliczyć. Co się dzieje po przekroczeniu mocy maksymalnej niedawno pisałem, kto chce niech szuka.

Chcę powiedzieć tylko jedno: Jeśli liczysz na to że Twój komp jest wyjątkowy i wytrzyma wszystko, to grubo się mylisz - to nie było do autora wątku, a właściwie nie tylko do niego. Nadal nie wierzycie? To do zobaczenia w serwisie - prędzej czy później. Tylko pamiętajcie że rachunek za naprawę będzie większy niż koszt zakupu odpowiedniego zasilacza. Mnie to rybka - ja wystawiam rachunki ;)

Tylko czasem szkoda sprzętu, że o danych na dysku nie wspomnę. Ale jak już napisałem - to nie mój problem.

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze ja sie podepne do tematu, bo i tak mialem takowy zalozyc. Otoz mam zasilke 230W ktora ma jakies 4 lata ;)) sprzet jak w podpisie, a napiecia wg HWiNFO32:

 

+3.3V = 3.33V

+5V = 4.85V

+12V = 11.86V

-12V = -11.54V

-5V = -1.54V (??!!, a wg speedfana = -5.56-5.61

+5V Standby Voltage = 4.88V

 

no i pytanie czy moge narazie byc spokojny, czy raczej szykowac kase na zmiane zasilacza?? jesli szykowac kase to jaki doradzicie osobie z cienkim portfelem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak. Jezeli nie zmierzysz miernikiem, to nigdy nie będziesz pewny. W moim przypadku (FEEL 300W fortron inside) MBM napięcie +12v pokazuje 11,29....11,64v i co dziwne w stressie jest właśnie częściej te 11,29v. Cholera! Mówię, no i zmierzyłem tego FEELa miernikiem w idle i w stresie. Ico? Moje obawy okazały się zbędne. Zasiłka bardzo przyzwoicie trzyma te 12v (miernik nie zszedł poniżej 11,55V nawet po półtoragodzinnym katowaniu 3dmarkiem, Sandrą i primem. Speed fana nie używam, bo nie można ustwić korekcji temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale macie problemy. Wystarczy przerobić zasilkę (prawie bezinwestycyjnie). Moje napięcia w stresie:

 

3,3V - 3,4 do 3,45

5V - 5,2

12V - 13,1

 

Apropo, gdy miałem za wysokie 3,3 (omyłkowo ustawiłem na 3,62), to prime95 się wywalał.

Dodam jeszcze, że mimo tak dobrych napięć, Vcore ustawione w BIOSIE na 1,85 wacha się od 1,76 do 1,82, czyli syfiarska płyta główna jest tu winna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...