Skocz do zawartości
frstjob

9600TX, 9800SE

Rekomendowane odpowiedzi

Na benchmark.pl jest recenzja 9800SE SuperGrace - z boku jest napis 9600TX!!!!(widać na zdjęciach)(sic!).

 

I jest dylemat: opchnąłem swojego 9600 i teraz się zastanawiam czy kupić 9800SE(niekoniecznie SuperGrace, ale w moim "dostępnym" przedziale cenowym zostaje tylko ta), która lipnie daje się zmodować - lecz ma gwarę, 9600Pro - z gwarancją-niezłe osiągi, czy 9600TX wydajna itd. ale bez gwarancji.

Najbardziej jestem przekonany do 9600TX(CENA!), lecz nie mam na takową gwarancji, można wprawdzie teraz kupić na Allegro, ale wytarte są napisy na pamięciach - chyba "pamiątka" po radiatorach - wniosek - ktoś ostro "jechał" tą grafę. Chyba potrzebuję namiary na kogoś kto mógłby mi załatwić 9600TX - taką osobę, która sprowadza po kilka sztuk a nie ma jedną, jedyną dość wyeksploatowaną.

A może czekać jeszcze...Tylko na co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten radek 9600 tx to nic innego jak radek 9500 pro ze słabszymi pamięciami, czyli świetna wydajność za dobrą cenę, tyle że bez gwarancji to ryzyko, nie wiem za ile możesz ją dostać ale jak koło 600 zyli to bym ryzykował

9800 se to pomyłka

jak masz czas to możesz poczekać na 9600 tx, z tego co czytałem to mają niezłą wydajność ale pewnie cena będzie koło 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten radek 9600 tx to nic innego jak radek 9500 pro ze słabszymi pamięciami, czyli świetna wydajność za dobrą cenę, tyle że bez gwarancji to ryzyko, nie wiem za ile możesz ją dostać ale jak koło 600 zyli to bym ryzykował

9800 se to pomyłka

jak masz czas to możesz poczekać na 9600 tx, z tego co czytałem to mają niezłą wydajność ale pewnie cena będzie koło 1000 zł.

Wiem :evil: , że 9600 TX jest porównywalna (choć odrobinę gorsza) do 9500Pro i chyba jak mam czas "mogę poczekać" na 9600XT a nie tx. Luuuudzie zlitujcie się i dajcie jakieś namiary do wiarygodnych sprzedawców - już wysłałem maile do tych, których dano w temacie "Radeon 9600TX wyniki".

Albo powiedzcie czy lepiej poczekać (oczywiście nie za długo) czy kupić i się cieszyć :D

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież 9600 TX to wysróbowane 9600 pro co ey tu za wałki walicie

Sam walisz wałki - 9600TX jest wykonany w takiej samej technologii jak 9500 Pro czyli R300!!!

Dołączona grafika

 

Radeon 9600Pro to R350!!!!

Cały artykuł :http://www.pclab.pl/print.php?sid=3917

 

http://www.benchmark.pl./artykuly/recenzje...ace_9800SE.html

9800SE to nic innego jak 9600TX , kliknij na powyższy link

Nie wiem czy zauważyłeś, że napisałem o tej recenzji w pierwszym swoim poście, ale to nie jest to samo, 9800SE ma 4 potoki standardowo i 4 które ew. można odblokować - z różnym efektem. Natomiast 9600TX ma ich 8 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś, że napisałem o tej recenzji w pierwszym swoim poście, ale to nie jest to samo, 9800SE ma 4 potoki standardowo i 4 które ew. można odblokować - z różnym efektem. Natomiast 9600TX ma ich 8 !!!

Wiem, chodziło mi o to że obie karty są robione na tym samym PCB, karty te jeszcze różnią się szyną

9600TX 128bitów i 8 potoków (MEDION)

9800SE 128 (MANILA)lub 256 bitów (SUPERGRACE, POWERCOLOR), 4 potoki + następne 4 możliwe do odblokowania, najczęsciej z kiepskim efektem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha narzekalem na Nvidie ze robi wode z mozgu potencjalnym klientom ale ATI z tymi nazwami powoli zaczyna robic to samo :roll: :roll: :roll: ja sie juz gubie i chyba wiekszosc tez. Z mila chcecia zobacze jakies wyjasnienie tych wszystkich nowych oznaczen, jest ktos kto czuje sie na silach zeby wypisac roznice ?? Moze znacie jakis link ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz ja polecam 9600pro, karta pieknie sie kreci 500/700

wydajnosc bardzo przyzwoita i na allegro mozna dostac w cenie do 800 zl., tylko trzeba uwazac aby nie trafiz na jakiegos kastrata taktowanego 400/400 i nie na pamieciach BGA

ja mam od Power Color, karta jest build by ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xt czy tx o to jest pytanie sorry za pomyłke ale ja tęz sie powili gubie ale ati wie co robi sprzedaje swoje karty w 100 róznych wersjach i zapycha rynek a klijent kupuje i sam nie wie co

 

a ja myslałem że sie na początku już walnołeś sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...