Skocz do zawartości
cobex

Dobry programik do "zchładzania" procka.

Rekomendowane odpowiedzi

nie bardzo wiem o co chodzi, ale mozliwe, ze programy te dopacowują napięcie procka do pracy - im mniej pracuje tym mniejsze daje plytka napiecie, choc nie wiem czy to by sie sprawdzalo w praktyce. chiciaz z drugiej strony piszesz, ze jak miales athlona 1.3ghz to dzialaly progsy, mozliwe, bo napiecia byly wyzsze w prockach. ale w nowszych konstrukcjach watpie, ze ci to zadziała. poza tym mozesz ustawic w biosie vcore overvoltage i bedzie tak samo dzialac. w kazdym badz razie takia dynamiczna napiecia proca wplywa ujemnie i na plytke główna i na zasilka i na proca, więc lepiej kup sobie lepszą dmuchawkę na procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dmuchawke mam w miare ( Volcano 7+ ), byłem tylko ciekaw czy to się jeszcze sprawdzi z nowszymi prockami. Chyba masz rację, działanie polega na obniżeniu napięcia podczas gdy procek akurat w tym momencie go nie potrzebuje aż tyle. Tak tylko spytałem......bo kiedyś miałem. :)

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze przeczytałem? :lol:  lolek :?:

najpierw dokladnie sprawdz temat a dopiero potem smiej sie z ludzi bo teraz to Ty wyszedles na LOL-ka i to duzego. :twisted:
jemu chodzilo o ortografie

pisze sie schladzanie jak juz a nie Zchladzanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

WPCREDIT - tylko trzeba wyszukac odpowedniego pliku *.pcr dla Twojego chipsetu i mozesz aktywowac HALT i szereg innych ciekawych opcji niedostepnych z poziomu BIOS'u

 

przykladowy opis optymalizacji dla KT266A http://www.overclockers.pl/artykuly/optyma...lizacja_kt266a/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...