Skocz do zawartości
Seth1985

Wzywam pomocy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem bo komputer nie chce mi sie uruchamiać robi to z wielkim trudem. Aby go uruchomić odłączyłem FDD i DVD, a nawet wyjąłem 256 ramu. A i tak nie zawsze sie uruchamia. Mam GF2pro antka 2000 z odblokowanym cache modem Płyta shuttle ak31v20. Myśle że to zasiłka daje ciała bo to Feel 250W. Czasami też komp restartuje sie sam ale to napewno nie wina procka bo nie jest podkręcony.Pomóżcie bo nie wiem co robić !!! I jeszcze jedno jeżeli to zasiłka to polećcie jakąś dobrą a w miare nie drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twoje przypuszczenia się sprawdzą i to zasiłka pada to moim zdaniem powinienies kupić Fortrona (FSP). Ja mam 235W i kręce swojego Atlona na 2800+ i napięcia nie spadają. Kupiłem go na Allegro za 40 zł. Polecam Ci także Fortrona 300W kosztuje ok.100 zł ale to prawdziwy wypas. O ile wiem to go nie kupisz w skiepie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie winą jest złe "zbartonowanie" procka. Niedokładnie połączyłeś mostki lub połączenie źle przewodzi prąd. Nie chcąc cię smucić możliwe też jest to ,że odblokowany cache jest walnięty i przez to zwisy i niemożność bootowania. Pisano na ten temat wiele w topicu "A2000+ na rdzeniu Bartona-szansa na nowego króla".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proce chodził jakiś czas i było dobrze. A teraz taki zonk. No niewiem co sie dzieje ale itak już zamówiłem Fortona 300W. Spróbuje poprawić połączenie. A ten zasilacz to i tak sie przyda bo ten Feel to straszna lipa. Dzięki za sugestie może pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek mogl chodzic dobrze jakis czas a teraz sie sypnac ,AMD nie blokuje cache bez powodu

ewentualnie plyta sie schrzanila (przejzyj kondensatory)

po odlaczeniu napedow optycznych twoja konfiguracja powinna startowac bez problemow na zasilce 250W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że to płyta główna.

Sam miałem AK31 v3 i nie udało mi się wyciągnąć więcej niż FSB 160 MHz nie wiem jak tego dokonałeś że odzie ci na 166 ale u mnie po 1 dniu dzialania na 160 komp się zawiesił i po dłubaniu uruchamiał się już tylko na 157 nie wiedziałlem co się stało. A tera was rozwale :) po kilku dniach znowu ta sama sytuacja i komp już więcej niż 150 FSB nie chce wstać. Wpadłem w szok i szybko zmieniłem na defaultowe 133MHz dla mojego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...