Skocz do zawartości
-=Macio=-

[b] Mam powazne problemy ale nie wiem z czym ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam porblemy z kompem. Odkad go kupilem kazda gre ktora uruchomie wyrzuca mi do wina albo gorzej to sie resetuje sam. Sprawdzalem Prime95 i jest cosik takiego:

FATAL ERROR: ROUNDING was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected ...

 

Z tego wynika ze mam cos ze sprzetem ale nie wiem co i nie wiem co mam robic aby bylo wszystko gitarka podam jeszcze moj sprzet:

Plyta: K7Vt2 Asrock

Procek: 1,3 Duron

Pamiec: 133MHz 128 MB SDRAM i 133Mhz 256 MB SDRAM

Zasilacz moze budzic niepokoj: 240 W

Karta graf. Radeon 9000 128MB

Muzyczna na plytce + LAN i modem

Dwa dyski HDD : 80 GB i 10 GB ten 80 gb 7200 obr.

No chyba tyle starczy no plus nagrywarka

Pomozcie na gg mowicie co mam robic albo odpisujcie tutaj. z gory THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze primo:

zobacz czy proc jest dobrze chłodzony

drugie primo:

bardziej stawiam, że któraś z pamiątek poszła do bozi sprawdź obie na innym kompie

primo ultimo:

twoja zasiłka bez problemu powinna taki sprzęt udźwignąć, zobacz czy masz zainstalowany via 4in1. Jeżeli wszystko powyższe zawiedzie sprawdź procka i mobo u kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja jestem w tych sprawwach noobem wiec nie wiem co i jak. Dodam tylko ze jak sprawdzalem 3dMarkiem to doslownie po 27 sek sie zawiesil i musislem reseta robic . z prime podobnie dzialalo dzialalo sprawdzil ze jest blad dalem continue i windows wywalil programik. Nie wiem seryjnie co jest grane. Sprawdze zasilacz i procek a pamiec chodzi tzn widzi normalnie ja i w biosie i windowsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam porblemy z kompem.

Czytajac temat i pierwsza linijke pod tematem sam mozesz sobie odpowiedziec :lol: :lol: :lol:

Piszcie kurna jakies tematy na temat (maslo maslane) bo po co pozniej szukaczka bedzie - bedziemy chcieli poszukac czegos o kreceniu procka to trzeba bedzie napisac "problem" oraz "nie" "wiem" "jaki"

:idea: :idea: :idea: :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn napiecia sprawdzalem ale nie wiem czy patrze na to co trzeba wiec tak:

oprocz napiec temp CPU 65 stopni gwatlownie wzrasta nawet do 90 podczas grania gram sobie w sof2 np i mi sie resetuje. ale ok do rzeczy napiecia:

3,30 - 3,18

5.00V - 4.95 V

12.00V - 12.28V

nie wiem czy to to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn napiecia sprawdzalem ale nie wiem czy patrze na to co trzeba wiec tak:

oprocz napiec temp CPU 65 stopni gwatlownie wzrasta nawet do 90 podczas grania gram sobie w sof2 np i mi sie resetuje. ale ok do rzeczy napiecia: 

3,30 - 3,18

5.00V - 4.95 V

12.00V - 12.28V

nie wiem czy to to

Przpraszam że zapytam, ale CO masz zamontowane zamiast chłodzenia procesora??? bo na żadnym "normalnym" coolerze takich efektów nie da się uzyskać ...

Napięcia mogły by być lepsze, ale ta temperarura ... dno i metr ******

Nawet jeśli czujnik przekłamuje, to przecież nie o 20/30°C!!! Nic dziwnego że komp się wiesza, każdy by sie powiesił :P

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz napiec temp CPU 65 stopni gwatlownie wzrasta nawet do 90

Człowieku. Albo zmień cooler (ale myślę, że nawet najgorszy troszkę by procka schłodził - stawiam na złe zamocowanie radiatora z wentylatorem na procku - szybko go zdejmij, przesmaruj procka jakąś pastą i dobrze załóz spowrotem - taka temperatura to przecież śmierć dla procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc musisz jak najszbciej obniżyć temp proca do max 50 stopni. albo zmień cooler, albo sprubuj paste zmienić, może faktycznie w serwisie o niej zapomnieli bo w większości komletne ciemniaki pracują.

A napięcia są niezbyt zadowalające, pewnie standardowy zasilacz codegena ale nie powinien przy takich się wieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh coller jest zamocowany dobrze sprawdzalem zreszta serwis to robil. poza tym coller ten kupilem w jednym pudelku z prockiem wiec widocznie jest dobry bo taki wlasnie byl. a wiec... ?

Pewnie użyli pasty jaka była już nałożona na cooler, to jest największy szmelc jaki widziałem. Odczep cooler, zetrzyj tą pastę, wyczyść procka i posmaruj go jakąś przyzwoitą pastą termoprzewodzącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja pasta jest standart taka jak byla przy collerku i jest na procku. Mam nalozyc nowa tylko skad ja teraz paste wezme w tym miescie hu..jest :/ po nalozeniu pasty powinno byc ok ? czy powinienem cos jeszcze zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czase jeszcze gwary nie masz?? jesli masz to zanies kompa powiedz co jest i dla czemu jest zle, powiedz ze przyjdziesz na nastepny dzien i ma byc git, nawzucaj im ze to jany bo nawet nie sprawdzili kompa i jak nie zrobia zeby bylo git czyli max 50*C to posiejesz po okolicy ze oni ptaka wiedza i kompy od nich to ledwo sie uruchamiaja ...

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przypadkiem nie masz ustawionej FSB dla procesara takiej jak dla pamięci czyli 133, jeżeli tak to by tłumaczyło dlaczego masz taką temperaturę. Ściągnij jakiś program typu CpuZ, Speedfan lub coś podobnego i sprawdz na ile chodzi procek faktycznie, możliwe że na 1729MHz (trochę dużo ale może tak poszedł) a płyta rozpoznaje go tylko po mnożniku jako Durnia 1,3.

2. Jeżeli nie pkt 1 to spróbuj ustawić pamięć synchronicznie z prockiem na FSB 100. Niekiedy niesynchroniczne taktowania nie sprawdzają się za dobrze.

3. Spróbuj wyciągnąć jedną z kości pamięci np. 128MB, możliwe że płyta ma problem z obsługą 2 różnych modułów.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wszystko juz gra (tak mi sie wydaje) Narescie!! :) Przyczyna takich restartow i zawisow widocznie okazaly sie ramy. A dokladnie wyciagnalem wczoraj 128 MB i bylo dalej tak samo , ale gdy wyciagnalem 256 MB wszystko gralo. Gralem ponad 4 godziny bez zwisow i restartow w kazda gre, ktora dotychczas mi wisiala. Wprawdzie gry przerywaja ale co tu sie dziwic 128 MB ram i do tego SDRAM. Wydaje mi sie ze kosc 256 RAM byla konfliktowa z tego powodu iz 128 MB jest cl3 a na drugiej kosci nie zauwazylem aby byla. Wiec chyba to bylo przyczyna. Dzieki Wielkie za pomoc. Browarek da was all :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...