Skocz do zawartości
Bobanoskos

filmy divx z kompa na telewizorze - tv out

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że pewnie było, ale prosze o pomoc.

No więc tak, mam GF2mx40 64mb ddr z tv-out, wieże sony cmt cp1 i telewizor PHilipsa 28 cali z 2 eurozłączami i dużo chęci do oglądania filmów na telewizorze :twisted:

Chciałbym wiedzieć co, jak, z czym i jakimi kablami połączyć. I jak ustawić żeby git chodziło :?: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaa pdane zaraz , ja ten nick juz chyba gdzies widizalem :) w kazdym razie nie mam pojecia z kad jestes i jaki masz dostep do czesci elektronicnzych ale najprosciej bedzie jak:

a) zobaczysz jakiego masz tv-outa (s-video; chinch) ale podejzewam ze chinch

b)spojrzysz do portwela na zasoby

c) ubierzesz sie i skoczysz to pierwszego lepszego sklepu rtv

d)kupisz upragnioną przejsciówke euro----> chinch

e)wrocisz do domu

F)podłączysz wszystko

g)zaczniesz rozkoszowac się tv-outem

Ale przed zrobieniem tego wszystkiego upewnij sie czy przypadkiem twoj GF nie nadaje w NTSC :) aa i ponoć TV tool sie przydaje. Ja tam sie nie znam bo mam Radka i sie ciesze, ale procedura postępowań powinna być taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pare pytań jak rozróżnić chinch on s- video na karcie, 

i jak doprowadzić dźwięk do wieży i telewizora?? (chce wykorzystać głośniki z wieży)

 

OT: Skąd znasz tego nicka??

Chinch to jeden bolec, a właściwie dziura. Natomiast S-Video, to kilka małych drucików i dziurek. Mam nadzieję, że teraz zrozumiesz. Wtedy podłączasz kabel do TV, a drugim kablem z karty muzycznej doprowadzasz dźwięk do wieży. Nie licz tylko, że uzyskasz coś więcej niż stereo (jeśli chcesz korzystać ze wzmacniacza wieży), a już na pewno nie DD czy AC3. No chyba, że wieżę masz nieco bardziej zaawansowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie na AC3 nie liczę, ale po takim rozwiązaniu jak mówisz grać będą tylko głośniki wieży, czy głośniki TV też??

Będą grać tylko głośniki wieży. Chyba, że zamiast do wieży dźwięk z karty dźwiękowej podłączysz pod telewizor - to wtedy będą grały głośniki tylko w telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozłożyć tego na telewizor i wieże sie nie da??

Pewnie, że się da. Kupujesz rozgałęźnik z małego jacka na dwa małe jacki i jeden podłączasz kabelkiem pod wieżę, a drugi pod telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli potrzebuje 3 kable audio, kabel wideo i przejściówke svideo - eurozłącze

THX za pomoc

Potrzebujesz:

1. kabel svideo (jeżeli takie masz wyjście z karty graficznej)

2. rozgałęźnik mały jack na dwa małe jacki (oczywiście stereo)

3. przejściówkę svideo eurozłącze

4. 2 sztuki - kabel audio (mały jack na dwa chincze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pamiętaj żeby podłączać telewizor do wyjscia TV w karcie graficznej przy wyłączonym komputerze.

A jaki tego powod??

Ja podlaczam przy wlaczonym kompie i wlaczonym tv, i do poltora czy wiecej roku nic sie nie stalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pamiętaj żeby podłączać telewizor do wyjscia TV w karcie graficznej przy wyłączonym komputerze.

A jaki tego powod??

Ja podlaczam przy wlaczonym kompie i wlaczonym tv, i do poltora czy wiecej roku nic sie nie stalo

Ja też tak robie i wszystko gra :-)

 

Ale niestety mam problem u znajomego... wszystko jest tak podłączone jak umnie (tylko On ma jeszcze jedno wyjśćie na karcie, ja mam tylko jedno) i nie chce mu wykryć TELEWIZORA??? Jaki może być tego powód??

Karta to GF 4MX 440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pamiętaj żeby podłączać telewizor do wyjscia TV w karcie graficznej przy wyłączonym komputerze.

A jaki tego powod??

Ja podlaczam przy wlaczonym kompie i wlaczonym tv, i do poltora czy wiecej roku nic sie nie stalo

Powód taki że można uszkodzić kartę graficzną. Nie twierdzę że musi się tak stać, ale spotkałem się już z takimi przypadkami. Poza tym np. w instrukcji do mojej byłej karty (a był to właśnie GF 2 MX 400), było napisane ostrzeżenie tłustym drukiem, aby tak właśnie robić. Więc moja rada to tylko czysta profilaktyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy dźwięk podłącza się do tej przejściówki svideo - eurozłącze?? Bo w telewizorze nie ma osobnego wejścia audio.

Wejście audio jest w eurozłączu; jeżeli Toja przejściówka to uwzględnia, to możesz tam podłączyć wyjście z karty dzwiękowej, ale de facto nie ma to nic wspólnego z svideo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...