Skocz do zawartości
Pawciu

Kontroler WC v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wygląda sprawa z oprogramowaniem do PC (tzn. czy już jest i jakie możliwości)?

Poki co, pracuje nad komunikacja z PC (zeby w ogole ruszyla). To jest podstawowe wymaganie tej zabawki, takze bedzie na pewno. No ale jesli chodzi o mozliwosci to zrobie cos w rodzaju SpeedFan'a + konfiguracja ukladu. Powinno styknac chyba?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może komp cały komupter do kontrolowania tmp według mnie jest dużo nie potrzebynhc funkcji ale to tylko moje zdajnie

za mało - źle

za dużo - też źle??

 

kup sobie kontroler obrotow z potencjometrem i bedziesz zadowolony. akurat ta zabawka jest zbudowana z mysla o ludziach którzy chcą poprzez odrobine koniguracji uniknąć późniejszych kontaktow z jakimkolwiek potencjometrem ^^

 

ze nie wspomne o opcjach ktore bez problemu mozna umiescic od strony PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może komp cały komupter do kontrolowania tmp według mnie jest dużo nie potrzebynhc funkcji ale to tylko moje zdajnie

W sumie to ja to robie dla siebie ;) Nie wiem dlaczego robicie z tego taki biznes. Moze sie juz przyjelo ze na tym forum robi sie tylko interesy :D. A jak ktos bedzie to chcial sprzedawac - prosze bardzo, z korzyscia dla wszystkich :) Ja akurat potrzebuje automatycznego wylaczania komputera i ciszy. Jak ustawie wenty na wolne obroty to bede mial cicho, ale sobie pogram to sie woda zagotuje :lol: Z kolei jak zrobie margines bezpieczenstwa, to bede mial glosno - i na co mi to WC wtedy!? Lukas chcial miec taka zabawke z COM'em, a popixs z witchem na czym testowac bloczki to voila - czego sie nie robi dla kumpli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie Pawciu jakim ralizujesz to mikrokontrolerem podejzewam ze jakimśz rodziny 8051 :?:  ale chodzi mi o model i najlepiej o cene

To jest na Atmelu z rodziny mega. Popularny, bardzo fajowy i mocno rozbudowany kontroler. Ceny to u dystrybutorow zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

a mozesz napisac jakies szczegoly o tym: Na jakim uC (poza tym, ze atmega;-).

- pwmy robisz w przerwaniu recznie, czy 'wbudowanym' PWMem?

- czujniki temperatury: jakies ds'y czy lm'y?

 

Nie moglem zasnac i zaczalem robic kontroler PWM do wiatraka na 908515, ale sie wykopyrtnalem na czytaniu DS'a - a dokladnie na czasie czytania temperatury (rozwala mi PWM'a) ;-(

 

pozdrawiam

bartman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

a mozesz napisac jakies szczegoly o tym: Na jakim uC (poza tym, ze atmega;-).

- pwmy robisz w przerwaniu recznie, czy 'wbudowanym' PWMem?

- czujniki temperatury: jakies ds'y czy lm'y?

 

Nie moglem zasnac i zaczalem robic kontroler PWM do wiatraka na 908515, ale sie wykopyrtnalem na czytaniu DS'a - a dokladnie na czasie czytania temperatury (rozwala mi PWM'a) ;-(

 

pozdrawiam

bartman

mega32

pwm - manual - przerwanie zegarowe

tmp100

 

To jeszcze jak pokaze schemat to moge pakowac walizki :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

- pwmy robisz w przerwaniu recznie, czy 'wbudowanym' PWMem?

pwm - manual - przerwanie zegarowe

tmp100

czyli odczyt temperatury 'miesci' Ci sie pomiedzy pulsami PWM, czy i2c nie robi sobi sobie problemu z przerwaniem podczas odczytu?

 

To jeszcze jak pokaze schemat to moge pakowac walizki :mrgreen:

eee... schemat to podejrzewam jest taki jak wszedzie ;->

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli odczyt temperatury 'miesci' Ci sie pomiedzy pulsami PWM, czy i2c nie robi sobi sobie problemu z przerwaniem podczas odczytu?

Nie.

 

  eee... schemat to podejrzewam jest taki jak wszedzie ;->

eeeeee... a ja nigdzie jeszcze go nie widzialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  eee... schemat to podejrzewam jest taki jak wszedzie ;->

eeeeee... a ja nigdzie jeszcze go nie widzialem :)

Nie wiedziałeś, że wszystkie materiały krążą po sieci już od jakiegoś czasu 8) ?

:arrow: www.nextgen.ru/pawciu_kont.htm

 

Żart. Ale przepis na schemat jest prosty: Jakiś mikrokontroler, jakieś LCD, jakaś klawiatura, pare dodatków i już :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie musze pochwalic ze cos takiego robie podobnego - projekt z miokroprockow na studiach i musze skonczyc niedlugo wiec tez dam znac

a ja uzywam ATtiny26 i DS1621 jako czujnikow

natomiast napiecie na wiatrakcach ustawiam za pomoca "rucjhomego 0" PCF8591

moze moj projekrt nie bedzie taki rozbudowany ale i tak wydaje mi sie ze bedzie to spox - tylko niestety nie mam gdzie plytki przygotowac(schemat sam) i stad moje pytanie czy ktos moglby mi przygotowac na podstawie schematu sam plik do wytrawiania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Faktycznie troche niewyrazne :), ciekawa mnie te kwadraciki od 1 do 16 po prawej stronie schematu, domyslam sie ze to pewnie jest zlaczka na wyswietlacz LCD(sadzac po ustawieniach pinow), czy moze cos innego?? ile docelowo bedzie zastosowanych PCFek (te 4 co sa na schemacie czy wiecej)?? widze tez ze jako napiecie odniesienia dajesz 5V- czyli wiatraki bede puszczane maxymalnie na 5V ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Faktycznie troche niewyrazne :), ciekawa mnie te kwadraciki od 1 do 16 po prawej stronie schematu, domyslam sie ze to pewnie jest zlaczka na wyswietlacz LCD(sadzac po ustawieniach pinow), czy moze cos innego?? ile docelowo bedzie zastosowanych PCFek (te 4 co sa na schemacie czy wiecej)?? widze tez ze jako napiecie  odniesienia dajesz 5V- czyli wiatraki bede puszczane maxymalnie na 5V ??

Pozdrawiam

tak to jest wyswietlacz na HD74....

modulow bedzie 4 choc nic nie przeszkadza umiwscic wiecej - I2C daje takei mozliwosci

a co do 5V to sluzy do rzeczywiscie blad jest na schemacie (rysowal go moj teampatrter z sekcji) bo zamiast ziemi tam ma byc 12V i wtedy z PCFa wychodzi tzw. wirtualna ziemia przesunieta od 0-5v i wtedy napiecie to riznica potencjalow - 12-0=12V MAX napiecie max predkosc wiatraka

12-5v=7V minimalna predkkosc wiatraka a zminiane beda albo auto :) albo reczni dla kazdego wiatraka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

a co do 5V to sluzy do rzeczywiscie blad jest na schemacie (rysowal go moj teampatrter z sekcji) bo zamiast ziemi tam ma byc 12V i wtedy z PCFa wychodzi tzw. wirtualna ziemia przesunieta od 0-5v i wtedy napiecie to riznica potencjalow - 12-0=12V MAX napiecie max predkosc wiatraka

12-5v=7V minimalna predkkosc wiatraka a zminiane beda albo auto :) albo reczni dla kazdego wiatraka

No to teraz jest ok. Zastanawia mnie jeszcze podlaczenie bezposredio wentyli do wyjscia PCFki, nie zamierzacie zasilac ich w przez dodatkowy tranzystor?? z tego co wiem wydolnosc pradowa wysjcia tego ukladu nie jest zaduza i nie wiem czy sobie poradzi z takim obciazeniem.

Jeszcze jedno pisales wyzej ze potrzebujesz plik z sciezkami do trawienia, w jakim format ma byc ten plik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatraki pracuja na pradzie 0.13A i wydaje sie ze powinno to wytrzymac :) zreszta zobaczymy:)

zreszta PCF to nie jest ogolnie najlepsze wyjscie bo duuuzo latwiej byloby to zrobic na sterowaniu wypelnienem ale niestety prowadzacy przedmiot stwierdzil ze to takie oklepane i zeby cos innego wymyslic a co do schematu plytki to nawet nie wiem :P nie zapytalem bo na dzien dzisiejszy skladam na uniwersalnej :) - musze na srode oddac dzialajaace (sesja) i dlatego na razie tak to wyglada na ekspaerymenty przyjdzie czas jak bede mial ferie :) - wtedy tez bede opakowanie do 5'25" ropbil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...