Skocz do zawartości
MoGwAy

Problemik z MSI gf4ti4200 64MB

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos zna problemik bo ja sie nie moge doczytac na forum:

mojego gf za nicc sie nie da podkrecic!!!!???? Podkrecenie ze standardowych 250/513 na cokolwiek wyzej powoduje ze kompik w windowsie chodzi ale w 3dmarku czy tez w jakiejkolwiek gierce dziala z 5 minut a pozniej sie monitor wylacza. Probowalem na roznych drv i zawsze jest to samo. Nadmienie jeszcze ze pamieci na karcie nawet nie sa cieple, radiatorek tez.

 

Jesli ktos wie co moze byc przyczyna PLS ADVISE or L ;)

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Sprawdz moze docisk radiatora do rdzenia. Niektore karty maja zablokowana mozliwosc podkrecania w biosie karty, ale nie slyszalem o czyms takim w przypadku GF4Ti4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos zna problemik bo ja sie nie moge doczytac na forum:

mojego gf za nicc sie nie da podkrecic!!!!???? Podkrecenie ze standardowych 250/513 na cokolwiek wyzej powoduje ze kompik w windowsie chodzi ale w 3dmarku czy tez w jakiejkolwiek gierce dziala z 5 minut a pozniej sie monitor wylacza. Probowalem na roznych drv i zawsze jest to samo. Nadmienie jeszcze ze pamieci na karcie nawet nie sa cieple, radiatorek tez.

 

Jesli ktos wie co moze byc przyczyna PLS ADVISE or L ;)

THX

Dopiero co ją kupiłeś ? czy miałeś ją wcześniej ? podkręcałeś ?

 

Ja mam taką kartę od MSI - kręci się wyśmienicie - ludzie spokojnie na niej wyciągają 600/300 - aczkolwiek jeśli idzie o mnie to przy takich ustawieniach od czasu do czasu jakaś czarna kropka się pojawi na ekranie. dałem taktowanie jak w podpisie - i naprawdę jest ok.

 

Jeśli idzie o tą kartę - to msi czasem dawało ciała i zamiast posmarować rdzeń czymś normlanym - to pasty dawało małą kropelkę ;)

 

cóż - sprawdź to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o chlodzenie to wszystko jest oki sprawdzilem.

Problem jest taki ze w windowsach chodzi spokojnie na 275/550 ale ja cos uruchomie(gre ) to nie mam artefaktow ale monitor przechodzi w suspend mode i qpa. Podkrecale rivatunerem, samymi detonatorami i zawsze to samo.

Moze ma ktos jeszcze jakies pomysly

a karta jest na kosciach hynixa 3,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz ? Wydaje mi sie ze to wina zasilacza. U mnie jak podkrece procka do 2.4Ghz to max karte moge podrecic do 270Mhz pozniej kazdy Mhz wiecje to zwis natomiast jak podkrece procka do 2.2ghz t okarta idze 275 a nwet wiecej i nie ma zwisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz ? Wydaje mi sie ze to wina zasilacza. U mnie jak podkrece procka do 2.4Ghz to max karte moge podrecic do 270Mhz pozniej kazdy Mhz wiecje to zwis natomiast jak podkrece procka do 2.2ghz t okarta idze 275 a nwet wiecej i nie ma zwisów.

nie no ma chiefteca 420watt wiec nie powinno byc problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz ? Wydaje mi sie ze to wina zasilacza. U mnie jak podkrece procka do 2.4Ghz to max karte moge podrecic do 270Mhz pozniej kazdy Mhz wiecje to zwis natomiast jak podkrece procka do 2.2ghz t okarta idze 275 a nwet wiecej i nie ma zwisów.

nie no ma chiefteca 420watt wiec nie powinno byc problemów.

mimo 420w ale czasami moze być mało ja jak podłączyłem chifteca 420w to mocy zabrakło mu predzej niż mojemu hun keyowi tylko miał lepsze napiecia nieco modle sie tylko aby ta sztuka którą miałem była jakś nie w pełni formy bo inaczej to chyba zostaje mi antec true power 550w

na razie sprubuje na 2 zasilacze i zobacze jak bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz ? Wydaje mi sie ze to wina zasilacza. U mnie jak podkrece procka do 2.4Ghz to max karte moge podrecic do 270Mhz pozniej kazdy Mhz wiecje to zwis natomiast jak podkrece procka do 2.2ghz t okarta idze 275 a nwet wiecej i nie ma zwisów.

nie no ma chiefteca 420watt wiec nie powinno byc problemów.

Nie doczytałem.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz ? Wydaje mi sie ze to wina zasilacza. U mnie jak podkrece procka do 2.4Ghz to max karte moge podrecic do 270Mhz pozniej kazdy Mhz wiecje to zwis natomiast jak podkrece procka do 2.2ghz t okarta idze 275 a nwet wiecej i nie ma zwisów.

nie no ma chiefteca 420watt wiec nie powinno byc problemów.

mimo 420w ale czasami moze być mało ja jak podłączyłem chifteca 420w to mocy zabrakło mu predzej niż mojemu hun keyowi tylko miał lepsze napiecia nieco modle sie tylko aby ta sztuka którą miałem była jakś nie w pełni formy bo inaczej to chyba zostaje mi antec true power 550w

na razie sprubuje na 2 zasilacze i zobacze jak bedzie

No jasne - najlepiej sobie 3 takie podłącz .... ech.... ile ty masz sprzętu, że 400 W to za mało ????

 

rozumiem gdybyś miał antka na 2,8 Mhz, podkręconego Radeona 9800 XT lub podkręconą FX 5900 Ultra, do tego 4 HDD w macierzy + nagrywarkę i DVD - ale ty nie masz aż tak prądożernego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz ? Wydaje mi sie ze to wina zasilacza. U mnie jak podkrece procka do 2.4Ghz to max karte moge podrecic do 270Mhz pozniej kazdy Mhz wiecje to zwis natomiast jak podkrece procka do 2.2ghz t okarta idze 275 a nwet wiecej i nie ma zwisów.

nie no ma chiefteca 420watt wiec nie powinno byc problemów.

mimo 420w ale czasami moze być mało ja jak podłączyłem chifteca 420w to mocy zabrakło mu predzej niż mojemu hun keyowi tylko miał lepsze napiecia nieco modle sie tylko aby ta sztuka którą miałem była jakś nie w pełni formy bo inaczej to chyba zostaje mi antec true power 550w

na razie sprubuje na 2 zasilacze i zobacze jak bedzie

No jasne - najlepiej sobie 3 takie podłącz .... ech.... ile ty masz sprzętu, że 400 W to za mało ????

 

rozumiem gdybyś miał antka na 2,8 Mhz, podkręconego Radeona 9800 XT lub podkręconą FX 5900 Ultra, do tego 4 HDD w macierzy + nagrywarkę i DVD - ale ty nie masz aż tak prądożernego sprzętu

to co w podpisie 9 wiatraków sporo swiecidełek i porcek na 2.25v chesz sprubować to na 400w codeshit puscic powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz ? Wydaje mi sie ze to wina zasilacza. U mnie jak podkrece procka do 2.4Ghz to max karte moge podrecic do 270Mhz pozniej kazdy Mhz wiecje to zwis natomiast jak podkrece procka do 2.2ghz t okarta idze 275 a nwet wiecej i nie ma zwisów.

nie no ma chiefteca 420watt wiec nie powinno byc problemów.

mimo 420w ale czasami moze być mało ja jak podłączyłem chifteca 420w to mocy zabrakło mu predzej niż mojemu hun keyowi tylko miał lepsze napiecia nieco modle sie tylko aby ta sztuka którą miałem była jakś nie w pełni formy bo inaczej to chyba zostaje mi antec true power 550w

na razie sprubuje na 2 zasilacze i zobacze jak bedzie

No jasne - najlepiej sobie 3 takie podłącz .... ech.... ile ty masz sprzętu, że 400 W to za mało ????

 

rozumiem gdybyś miał antka na 2,8 Mhz, podkręconego Radeona 9800 XT lub podkręconą FX 5900 Ultra, do tego 4 HDD w macierzy + nagrywarkę i DVD - ale ty nie masz aż tak prądożernego sprzętu

to co w podpisie 9 wiatraków sporo swiecidełek i porcek na 2.25v chesz sprubować to na 400w codeshit puscic powodzenia

Nie ... no ... łosiu - mowa była o chieftecu 420 W - a nie o codeshicie (nawet jakby było napisane 500W to i tak 300 W chieftec lub huntkey będzie pewniejszy) !

 

Szkoda mi czasu na komentowanie twoich postów ... ;)

 

420 W chiefteca wystarcza do napędzenia 2x2,8 Ghz Xeon, 1 GB Ram (4 kości) oraz 6 HDD w macierzy - więc nie zalewaj że do kilku wiatraczków (w których każdy z nich zużywa 0,25 do 0,5 W, kilku świecidełek oraz procka puszczonego na 2,2 W - chieftec 420 W będzie za mały (codegen - a i owszem tak - ale jak było powiedziane, mowa była o Chieftecu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz ? Wydaje mi sie ze to wina zasilacza. U mnie jak podkrece procka do 2.4Ghz to max karte moge podrecic do 270Mhz pozniej kazdy Mhz wiecje to zwis natomiast jak podkrece procka do 2.2ghz t okarta idze 275 a nwet wiecej i nie ma zwisów.

nie no ma chiefteca 420watt wiec nie powinno byc problemów.

mimo 420w ale czasami moze być mało ja jak podłączyłem chifteca 420w to mocy zabrakło mu predzej niż mojemu hun keyowi tylko miał lepsze napiecia nieco modle sie tylko aby ta sztuka którą miałem była jakś nie w pełni formy bo inaczej to chyba zostaje mi antec true power 550w

na razie sprubuje na 2 zasilacze i zobacze jak bedzie

No jasne - najlepiej sobie 3 takie podłącz .... ech.... ile ty masz sprzętu, że 400 W to za mało ????

 

rozumiem gdybyś miał antka na 2,8 Mhz, podkręconego Radeona 9800 XT lub podkręconą FX 5900 Ultra, do tego 4 HDD w macierzy + nagrywarkę i DVD - ale ty nie masz aż tak prądożernego sprzętu

to co w podpisie 9 wiatraków sporo swiecidełek i porcek na 2.25v chesz sprubować to na 400w codeshit puscic powodzenia

Nie ... no ... łosiu - mowa była o chieftecu 420 W - a nie o codeshicie (nawet jakby było napisane 500W to i tak 300 W chieftec lub huntkey będzie pewniejszy) !

 

Szkoda mi czasu na komentowanie twoich postów ... ;)

 

420 W chiefteca wystarcza do napędzenia 2x2,8 Ghz Xeon, 1 GB Ram (4 kości) oraz 6 HDD w macierzy - więc nie zalewaj że do kilku wiatraczków (w których każdy z nich zużywa 0,25 do 0,5 W, kilku świecidełek oraz procka puszczonego na 2,2 W - chieftec 420 W będzie za mały (codegen - a i owszem tak - ale jak było powiedziane, mowa była o Chieftecu)

a ślepy jesteś myślisz ze z [gluteus maximus] se to wziołem ja mówie jak było u mnie u kogoś moze do podobnego configu wystarczyć 360w ale zdazają sie rózne rzeczy ja se dla pewności i ze względów finansowych kupuje 2 i bede miał ile wiecej niz na tym chiefteku bo 300+400=700w a tyle to zaden chieftec nie pociągnie a jak juz gdzeiś jakiegos takiego kosmite wypuścili to pewnie kosztuje majątek. Nie mówie ze chieftec jest jakalipa wrecz przeciwnie bardzo dobry zasilacz ale na moim przykładzie można zobaczyć jak ważny jest zasilacz przy oc neie mam mowy o jakich code shitach bo efektym bedzie szary dymek jeżeli ma sie na prawde rozbudowaną konfiguracje radze sie dobrze zstanowić nad zasilaczem bo ja sie przejechałem miałem kupić tego 420w ale teraz wole mieć 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ślepy jesteś myślisz ze z <font color="#FF0000">[ciach!]</font> se to wziołem ja mówie jak było u mnie u kogoś moze do podobnego configu wystarczyć 360w ale zdazają sie rózne rzeczy ja se dla pewności i ze względów finansowych kupuje 2 i bede miał ile wiecej niz na tym chiefteku bo 300+400=700w a tyle to zaden chieftec nie pociągnie a jak juz gdzeiś jakiegos takiego kosmite wypuścili to pewnie kosztuje majątek. Nie mówie ze chieftec jest jakalipa wrecz przeciwnie bardzo dobry zasilacz ale na moim przykładzie można zobaczyć jak ważny jest zasilacz przy oc neie mam mowy o jakich code shitach bo efektym bedzie szary dymek jeżeli ma sie na prawde rozbudowaną konfiguracje radze sie dobrze zstanowić nad zasilaczem bo ja sie przejechałem miałem kupić tego 420w ale teraz wole mieć 2

Ech młody - 3 razy zmieniasz wersję ...

najpierw rozmowa toczyła się o chieftecu 420 W

 

potem wtrąciłeś coś o codegenie 400 W

 

a teraz mówisz że w twoim przypadku 2 zasilki są lepsze niż 1.

 

A na koniec powinieneś dodać - że 300 W nawet dobrego producenta - to nie 420 ! a z tego co widać masz 300 Modecoma

 

Ktoś tu po prostu jest taka lama, że jak czytam te posty - to leżę na podłodze turlając się ze śmiechu (ROTFL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a ślepy jesteś myślisz ze z <font color="#FF0000">[ciach!]</font> se to wziołem ja mówie jak było u mnie u kogoś moze do podobnego configu wystarczyć 360w ale zdazają sie rózne rzeczy ja se dla pewności i ze względów finansowych kupuje 2 i bede miał ile wiecej niz na tym chiefteku bo 300+400=700w a tyle to zaden chieftec nie pociągnie a jak juz gdzeiś jakiegos takiego kosmite wypuścili to pewnie kosztuje majątek. Nie mówie ze chieftec jest jakalipa wrecz przeciwnie bardzo dobry zasilacz ale na moim przykładzie można zobaczyć jak ważny jest zasilacz przy oc neie mam mowy o jakich code shitach bo efektym bedzie szary dymek jeżeli ma sie na prawde rozbudowaną konfiguracje radze sie dobrze zstanowić nad zasilaczem bo ja sie przejechałem miałem kupić tego 420w ale teraz wole mieć 2

Ech młody - 3 razy zmieniasz wersję ...

najpierw rozmowa toczyła się o chieftecu 420 W

 

potem wtrąciłeś coś o codegenie 400 W

 

a teraz mówisz że w twoim przypadku 2 zasilki są lepsze niż 1.

 

A na koniec powinieneś dodać - że 300 W nawet dobrego producenta - to nie 420 ! a z tego co widać masz 300 Modecoma

 

Ktoś tu po prostu jest taka lama, że jak czytam te posty - to leżę na podłodze turlając się ze śmiechu (ROTFL)

NO i kto tu jest lama piszesz chyba rzeby se posty nabijać bo nic z nich nie wynika nawet chyab nieczytasz poprzedników bo robisz zamieszanie w całej sprawie wszysko jest wyjaśnione jak dla 2 latka a ty masz dalej jakiś problej teraz juz nawet prubujesz mi mówic co mam za sprzet moze jeszcze mi jakąś ciekawe bajke opowiesz moze mam jeszcze 4mc i durona bo z tego co widze to ze wzrokiem u ciebie kiepsko za to z wyobrażnio nie masz problemu jak jest napisane 400w to chodzi o code shita jak 420 to o chiefteca

ale ty pewnie jeszcze teraz znajdzesz jeszcze jakiś zasilacz do kolekcji wiec nie wiem czy jest sens co kolwiek dalej ci tłumaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i kto tu jest lama piszesz chyba rzeby se posty nabijać bo nic z nich nie wynika nawet chyab nieczytasz poprzedników bo robisz zamieszanie w całej sprawie wszysko jest wyjaśnione jak dla 2 latka a ty masz dalej jakiś problej teraz juz nawet prubujesz mi mówic co mam za sprzet moze jeszcze mi jakąś ciekawe bajke opowiesz moze mam jeszcze 4mc i durona bo z tego co widze to ze wzrokiem u ciebie kiepsko za to z wyobrażnio nie masz problemu jak jest napisane 400w to chodzi o code shita jak 420 to o chiefteca

ale ty pewnie jeszcze teraz znajdzesz jeszcze jakiś zasilacz do kolekcji wiec nie wiem czy jest sens co kolwiek dalej ci tłumaczyć

:lol: :lol: :lol: :lol:

musk ci się pżegżau torllu i coś ci na oczy padło

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MoGwAy,

 

jakie masz chłodzenie na pamięciach?

 

może pamięci Ci niewyrabiają?

Nie sadze zeby to pamieci bo przynajmniej byly by gorace, GPU przesmarowalem od nowa wiec tez chyba jest oki, ale i tak jest dla mnie zagadka to cudo ;) Jak czytalem w nacie to ta karta bez wiekszego chlodzenia powinna latac na 300/600.

Mam pytanie czym podkrecacie karty i na jakich driverach, ewentualnie czy podkrecanie bezposrednio w drv jest dobrym rozwiazaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D2TB na rdzeniu, radiatory na pamieci ze starego pentiuma czy amd przyklejone na thermopox, dentki 51.75 8)

Mama jeszcze pytanko, czym te radiatorki do pamieci na GF4 przykleiles ? Bo kupilem termopox ale to chyba to nie jest klej tylko pasta termoprzewodzaca, wiec chyba radiatorek nie bedzie sie trzymal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...