Skocz do zawartości
DuZy

Athlon czy P4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie - co jest bardziej opłacalnym zakupem: Pentium 4 2.0 GHz (FSB533) czy Athlon XP 2400+. Cena jak dla mnie nie gra roli bo jest zbliżona dla obu procków - chodzi raczej o wydajnośc - co się bardziej opłaca wziąć? Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z góry proszę wszystkich o zachowanie spokoju, każdego wykazującego tendencję wojownicze na tle AMD-Intel osobiście usadzę.

 

2. DuZy, jeżeli brać Intela, to tylko 800Mhz FSB z HT; inaczej brałbym AMD, ale tu z kolei postaraj się raczej wymierzyć w 2500+ na rdzeniu "barton"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya wszystkim. Nie chciałem tym tematem wywołać jakiś zamieszek na forum :). Z tego co widzę to chyba 2500+ na Batronie będzie lepszy ( i przynajmniej płyty nie musze zmieniać :)). Zorientuję się jeszcze co do różnicy w cenie dla P4 HT FSB800 i zobaczę. Dzięx wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya wszystkim. Nie chciałem tym tematem wywołać jakiś zamieszek na forum :). Z tego co widzę to chyba 2500+ na Batronie będzie lepszy ( i przynajmniej płyty nie musze zmieniać :)). Zorientuję się jeszcze co do różnicy w cenie dla P4 HT FSB800 i zobaczę. Dzięx wszystkim.

Co do P4-> Pogadaj z Varrolem, on może mieć 3GHz HT FSB800Mhz za 1200zł

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=50743

 

Najtańszy wariant P4 800FSB HT to chyba 2.4GHz 800-900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie w zupelnosci z dijkstra, ale 800-900zl to kosztuje juz 2,6 z ht :D

np w www.proline.pl

ale jak dopadniesz 2,6C to mysle ze lepiej podkrecisz niz np bartonika 2500+ [chodzi mi o mhz nie o ogolna wydajnosc]

na jakims dobrym gazie [nie wiem wiec nie zgaduje;p] ktos wyciagnal cos kolo 4ghz. ja wyciagam 3,2 przy slabym chlodzeniu , pamieciach , zasilce i slabej mobo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wybierasz miedzy p4 a amd a niewiesz zabardzo co <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> bo zielony jesteś lepiej poszperaj w forum. Wpisz wyszukiwarce AMD and P4 a znajdziesz mnóstwo topiców. :) Albo lepiej będzie jeśli powiesz ile masz kasy no i co chcesz za nią kupić to Ci doradzimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wzioł Pentium ale nie 2 GHz tylko 2,4 Ghz z H-T i FSP800.

 

Wkońcu kolega napisał że cena nie gra roli.

 

Ja na jego miejscu bym nieżałował. Zależy co kto lubi prawda.

To są zwykłę gusta, a przecież ktoś mądry napisał "O gustach się niedyskutuje..."

 

 

 

To jest tylko i wyłącznie moje zdanie, i jeśli kgoś uraziłem to z góry przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wzioł Pentium ale nie 2 GHz tylko 2,4 Ghz z H-T i FSP800.

 

Wkońcu kolega napisał że cena nie gra roli.

 

Ja na jego miejscu bym nieżałował. Zależy co kto lubi prawda.

To są zwykłę gusta, a przecież ktoś mądry napisał "O gustach się niedyskutuje..."

 

 

 

To jest tylko i wyłącznie moje zdanie, i jeśli kgoś uraziłem to z góry przepraszam.

Intel PIV 2,66GHZ 533 Socket 478 oem 825,00 PROLINE

 

Witam wszystkich. Mam pytanie - co jest bardziej opłacalnym zakupem: Pentium 4 2.0 GHz (FSB533) czy Athlon XP 2400+. Cena jak dla mnie nie gra roli bo jest zbliżona dla obu procków

 

Czyli jedenak coś ok 450-500zika (box) (chyba)

ps tylko nie wyskakujcie że 400 bo tak to oem i w dużym mieście

 

 

BARTONIK mi też kup plizzzzz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update do mojego wcześniejszego postu:

 

Niepowiedziałęś do czego ci proc, jeśli do kodowania DVD na DIviX, lub mp3, itp. to Pentium IV. Ale jeśli chcesz grać to Athlon 2500+ na rdzenium Barton.

 

A dlaczego, a no dlatego, że przy kodowaniu, kompresji to liczy się każdu MHz (wiem coś o tym, nawet Celerony są do tego lepsze niż Antki), a do Gry to AMD, bo jego cena jest niższa, ale i jest bez różnicy czy ma się 120 klatek, czy 102 klatki. Oczywiścei do Pentiumka i Athlonka misi być jeszcze solidna Płyta główna, i Grafika nie najgorsza (bynajmiej nie taka jaką ja posiadam :lol: :wink: )

 

Więc jak widzisz wybur zależy tylko iwyłącznie od ciebie.

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie - co jest bardziej opłacalnym zakupem: Pentium 4 2.0 GHz (FSB533) czy Athlon XP 2400+. Cena jak dla mnie nie gra roli bo jest zbliżona dla obu procków - chodzi raczej o wydajnośc - co się bardziej opłaca wziąć? Thx.

Co rozumiesz nie gra roli ? :) Jesli masz na mysli w sumie nie jakis chorendalny wydatek - ponizej 1000zl ;) to rozumiem jednak jesli masz na mysli porownywalna cene to nie moge sie z tym zgodzic... Natomiast sam fakt czy brac intela czy amd to warto sie zastanowic co chcesz z tym procem robic i do czego go uzywac. Ja do niedawna tylko intela bralem a potem doszedlem do wniosku jak z reklamy :D po co przeplacac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - 2500XP+ i oc. PIV są zarąbiste, ale do tego trzeba mieć troszkę kaski(wersja koniecznie HT). A marzeniem jest PIV 3,2Ghz(najlepiej EE, ale nie przesadzajmy :D), dobre chłodzenie(WC, or stg) i 2x 512 MB 500Mhz :D:D(geil, twinmos, OCZ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprosotwanie. Co do ceny procków to chodziło mi o to że za tę samą cenę (ok.450) mogę mieć Bartona 2500+ lub P4 (dlatego że P4 nie kupowany u nas w sklepie a jest z importu ;)). Ale jak się dokładniej dowiedziałem to wyszło że ten P4 to nie ma FSB533 tylko 400 :(. Więc na początku następnego tygodnia zakupuję AMD-ka. Dzięki jeszcze raz wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...